МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ВИЗВОЛЕННЯ В'ЯЗНІВ ФАШИСТСЬКИХ КОНЦТАБОРІВ

Під час Другої світової війни на території нацистської Німеччини, в країнах-союзниках Третього рейху і на окупованих ними територіях діяло (крім тюрем, гетто тощо) 14 тисяч нацистських таборів. Всього на територіях, підконтрольних гітлерівцям, містилося в концтаборах, таборах, в'язницях 18 мільйонів людей з країн Європи, кожен п'ятий в'язень був дитиною. З них понад 11 мільйонів були знищені.

У березні 1945 року на території Бухенвальда (самого великого концентраційного табору) спалахнуло збройне повстання, організоване інтернаціональними силами самих ув'язнених. Коли в концтабір увійшли американські війська, повстанці вже здійснювали контроль над табором смерті. Значною мірою завдяки цьому, фашисти не встигли замести сліди своїх злочинів і свідчення в'язнів дійшли до міжнародного Нюрнберзького трибуналу.
11 квітня — день звільнення Бухенвальда, був заснований ООН як Міжнародний день визволення в'язнів фашистських концтаборів.
Сучасному молодому поколінню важко відчути та усвідомити злочини фашизму, тому свідчення колишніх в'язнів концтаборів має величезне значення. 11 квітня в Первомайському краєзнавчому музеї відбулася зустріч учнів Первомайської загальноосвітньої школи № 2 з Карлом Івановичем Паюком. У школярів була унікальна можливість почути і дізнатися про злочини фашистів від безпосереднього свідка тих страшних подій, людини незвичайної долі Карла Івановича Паюка. Він пройшов у своєму житті багато нелегких випробувань: заслання, голод, жах ув'язнення в 4-х нацистських таборах але, незважаючи на всі випробування долі, Карл Іванович зумів зберегти віру в людей, оптимізм і надію на майбутнє без воєн і насильства. Заради цього він постійно зустрічається з молоддю в Україні і Німеччині, і розповідає про страшні сторінки свого життя у фашистській неволі, щоб подібне ніколи не повторилося.
Карл Іванович розповів школярам про своє перебування в каральному таборі в Либенау (Німеччина), в 1942 році. Потім відбулася демонстрація презентації про його нелегку долю, що створена працівниками музею за розповідями Карла Паюка і проведеній дослідницькій роботі. Завдяки Карлу Івановичу, у 2012 році Мартіном Гузе (керівник Інформаційного центру з вивчення історії порохового заводу Либенау»), директором музею Мариною Логіновою та дослідником і перекладачем Любов'ю Сочкою була створена виставка «Набат Пам'яті». Виставка знаходиться в постійній експозиції музею, на ній представлені архівні матеріали, що свідчать про злочини нацистів, а також фотографії, книги, документи, нагороди, особисті речі К. І. Паюка, матеріали з дослідницької роботи, проведеної учнями Первомайських шкіл та Будинку дитячої та юнацької творчості. Виставка має величезне значення – історичне, миротворче, морально-патріотичне, стверджує ідеї миру та взаєморозуміння між народами. На виставці школярам була проведена екскурсія, і вони могли безпосередньо задати питання Карлу Івановичу і сфотографуватися з ним на пам'ять.

К. І. Паюк вносить величезний внесок у справу збереження миру і постійно бере участь у заходах музею, і найголовніше в міжнародній акції «Колокол Миру» (підставка до колоколу зроблена його «золотими руками»). Тому традиційно в кінці зустрічі діти разом з Карлом Івановичем подзвонили у Колокол Миру!

Співробітники музею

Наші партнери:

Капітальний ремонт покрівлі ЗОШ №5 - 1300,713 тис.грн.
В дошкільні навчальні заклади міста придбано дитячі меблі - 1115,800 тис.грн.
Придбано меблі в ЗОШ №2 - 120,000 тис.грн.
Придбано меблі, мультимедійне обладнання та 10 комп’ютерів в ЗОШ №5 - 134,0 тис.грн
Придбано офісне обладнання для Центру надання адміністративних послуг - 221,298 тис.грн.
Придбано в пологове відділення ЦРБ медичне обладнання - 563,000 тис.грн.
Придбано для Палацу культури «Хімік» сучасну звукову апаратуру - 599,732 тис.грн.
Капітальний ремонт спортивної зали ЗОШ №2 - 1506,016 тис.грн.
Капітальний ремонт ЗОШ №2 - 8989,680 тис.грн.
Капітальний ремонт по заміні алюмінієвих вітражів на енергозберігаючі в будівлі Палацу культури «Хімік» - 1513,099 тис.грн.
Капітальний ремонт центральної міської бібліотеки - 1273,151 тис.грн.
Капітальний ремонт частини пологового відділення ЦРЛ - 4608,706 тис.грн.
Побудовано спортивний майданчик зі штучним покриттям - 2378,087 тис.грн.
Молодіжному центру «KOMORA» на базі центральної міської бібліотеки закуплено меблі та обладнання - 231,240 тис.грн.
Отримано в ЦНАП дитячий куточок для відвідувачів з дітьми, кейс “Мобільний Офіс”.
Придбано меблі, медичне обладнання, пральна, прасувальна та сушильна машини для ЦРЛ – 697,023 тис.грн.
Придбано 2 дефібрилятори, 8 апаратів штучної вентиляції легенів з ручним приводом для КНП «ПЦПМСД» - 127,520 тис.грн.

Придбано 60 комп’ютерів, 3 інформаційні кіоски, меблі, медтехніка, тренажери для фізіотерапевтичного відділення Перво-майської ЦРЛ, капітальний ремонт відділення – 4045,245 тис.грн.

Проведено тренінги в рамках проекту «Розвиток партисипативної демократії в м.Первомайський» - 27,902 тис.грн.

Капітальний ремонт групи в ДНЗ № 5 - 506,683 тис.грн.

Капітальний ремонт групи в ДНЗ № 10 - 365,924 тис.грн.
Улаштовано спортивний майданчик з вуличними тренажерами - 217,137 тис.грн

Підтримка впровадження та розвитку громадського бюджету - 32,000 тис. грн.

Встановлено 30 (тридцять) камер відеоспостереження - 262,078 тис.грн.

Проект ЄС «Угода мерів – Схід»

Розробка планів місцевого економічного розвитку для підписантів Ініціативи ЄС «Мери за Економічне Зростання» (M4EG)