Апаратна нарада 12.06.2017 р.

З планового питання «Про роботу центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді в 2016 році» доповідала директор центру Світлана Ципишева. 3а звітний період соціальними послугами центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді охоплено 4350 сімей, дітей та молоді.

З початку 2017 року Первомайський МЦСССДМ впроваджується забезпечення надання соціальних послуг сім’ям, дітям та молоді відповідно до вимог Державних стандартів соціальних послуг, затверджених Міністерством соціальної політики України. Центр впроваджує 6 стандартів, а саме:
- ДС соціальної послуги профілактики;
- ДС соц.послуги консультування;
- ДС соц.послуги представництва інтересів;
-ДС соціального супроводу сімей(осіб), які перебувають у складних життєвих обставинах;
-ДС соц.послуги соціальної інтеграції випускників інтернатних закладів (установ);
- ДС кризового та екстреного втручання;
- ДС надання соціальних послуг особам, які постраждали від торгівлі людьми;
- ДС соц.послуги соціального супроводу при працевлаштуванні та на робочому місці.
Станом на 1 червня 2017 року на обліку перебуває 63 сім’ї, в них 133 дитини. На 1 червня під соцсупроводом знаходиться 19 сімей, що перебувають у складних життєвих обставинах, в них 39 дітей. Надано послуг 156. Виявлених сімей з початку року - 5. Знято 2 сім’ї, з них позитивним результатом - 1.
Здійснювалась соціальна підтримка дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Продовжилась робота з дітьми та молоддю з функціональними обмеженнями. Протягом 2016 року дітям та молоді з функціональними обмеженнями було надано 210 індивідуальні послуги. Найбільша кількість цих послуг була спрямована на вирішення проблем здоров’я, отримання доступу до більш освітніх можливостей або соціальної активності, налагодженню соціальних зв’язків.
Центром проводилась профілактично-просвітницька робота, яка спрямовувалась на профілактику негативних явищ та формування у дітей та молоді навичок здорового способу життя.
Проведені спільні заходи щодо консультування сімей вимушених переселенців, демобілізованих військовослужбовців із зони проведення АТО, якими охоплено 189 (110 – ВПО, 79 АТО) осіб.
До роботи з даного напрямку залучено БО Карітас», БФ «Новий час», Центр розвитку "Серце Воїна", спеціалістів управління соціального захисту населення та лікаря психолога.
Продовжилась робота з внутрішньо переміщеними особами із Донецької та Луганської областей.
При центрі створений пункт для прийому та видачі гуманітарної допомоги. Всього за звітній період 2016р. в центрі отримали допомогу 110 осіб та сімей зазначеної категорії.
Центр співпрацював з даного напрямку з релігійними громадами міста, громадськими організаціями, підприємцями, небайдужими людьми по наданню гуманітарної допомоги.
Після того, як було заслухано доповідь, міський голова Микола Бакшеєв поінформував присутніх про події, які передували апаратній нараді, та поділився підсумками низки зустрічей з високопосадовцями та іноземними діячами.
Микола Миколайович повідомив, що після його зустрічі з міністром МВС Арсеном Аваковим, намітились позитивні зміни: було обіцяно відилити з державного бюджету 5 млн. грн на ремонт будівлі Первомайського районного відділу поліції ГУНП України, 200 тис.грн на оргтехніку для відділу, а також в планах — ремонт будівлі РВ МНС та інші заходи, спрямовані на реформування, технічне переоснащення та матеріальне забезпечення поліції.
Крім цього було прийнято для впровадження пропозицію міського голови щодо подальшої реалізації проекту «Безпечне місто»: встановлення відеокамер спостереження, тривожних кнопок, програми розпізнавання автомобільних номерів на в`їзді до міста та ін.
Також Микола Бакшеєв повідомив, що на цьому тижні, 15 червня, в ЗОШ №2 буде підписано Меморандум на подальшу співпрацю з компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) щодо продовження проведення теплоізоляційних робіт в цій школі, ремонту покрівлі, утеплення фасадів на суму 10,4 млн.грн.
Після візиту керівника проекту GIZ Майка Маттеса, який відзначив успіхи міської влади у реалізації попередніх проектів, німецькою стороною додатково планується виділити на ремонт Первомайської ЦРЛ 50 тис.євро, які будуть направлені на пологове відділення.
Завдяки участі міської ради у проекті «Надзвичайна кредитна програма для відновлення України» роботи з термомодернізації на загальну суму 25 млн.грн. будуть проведені також в ЗОШ №5, 6 та 7.
30 червня міського голову запрошено до Посольства Канади в Україні на зустріч з послом Канади Романом Ващуком, який вже перебував у м.Первомайський та залишився задоволений побаченими змінами.
Ще одним напрямом роботи, який озвучив Микола Бакшеєв, є встановлення партнерства з містами Німеччини, Канади та інших країн, які дадуть змогу отримати додаткові кошти на розвиток міста.

ПЕРВОМАЙСЬКА МІСЬКА РАДА ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Тел/факс: (05748) 3-21-41
E-mail: pervomaisky@ukr.net
Адреса: просп. 40 років Перемоги, 1,