Свято доброти і милосердя

В останній день вересня, в день великого православного свята, Дня святих мучениць Віри, Надії, Любові та матері їх Софії, Україна відзначає День усиновлення. Віра, Надія і Любов, уособлюють головні християнські чесноти, втілюють ідеали мудрості й відкритого серця, безсумнівно, є добрими покровителями цього свята. Це день радості тисяч дівчаток і хлопчиків, які знайшли щастя в люблячих і турботливих родинах. Це свято доброти і милосердя для всього українського суспільства.

До усиновлення дитини батьки приходять різними шляхами. Хтось ніколи раніше про це не замислювався, але випадково зустрінутий сирота раптом змушує сильніше битися серце майбутнього батька - і ось він вже збирає документи на усиновлення. Хтось після безуспішних спроб завести власних дітей або навіть без цих спроб цілеспрямовано відправляється по домівках малятка в пошуках «свого» малюка .

Прийняти рішення про усиновлення дитини, непросто. Даний матеріал для тих, хто вже розібрався зі своїми мотивами, утвердився в думці стати усиновителями, і лише обмірковує питання «куди звернутися, з чого почати?».

Усиновлення - що це?
Прийняття в сім'ю дитини на правах кровного. Дитина стає родичем - дочкою/сином з усіма наслідками, що випливають звідси правами і обов'язками. Усиновлення є пріоритетною формою влаштування. Для батьків це вищий ступінь відповідальності за долю дитини і його повноцінний розвиток. Виплати при усиновленні покладені такі ж, як при народженні кровної дитини.

Як повноцінний член родини, дитина отримує всі права спадкування, в тому числі, щодо виходу з неповнолітнього віку. Батьки отримують можливість присвоїти дитині своє прізвище, поміняти ім'я, по батькові і, в деяких випадках, дату народження.

Оформити усиновлення найдовше - держава ставиться дуже вимогливо до усиновлювачів, їх матеріального становища, заробітку, житлу в порівнянні з іншими формами влаштування. Усиновлення затверджується цивільним судом. При цьому держава не надає ніякої допомоги після усиновлення, за винятком надання післяпологової відпустки і виплат у зв'язку з народженням дитини. Служба у справах дітей здійснює щорічний контроль за родиною усиновлювачів. Потрібно пам'ятати, що не кожна дитина, позбавлена батьківського піклування, може бути усиновлена. Усиновлення дозволяє дитині відчувати себе повноцінним членом родини!

Усиновлення можна оформити як на одиноку особу, так і на подружжя. При цьому, якщо подружжя, перебуває в цивільному шлюбі, то цивільний чоловік усиновлювача не має ніяких прав і обов'язків по відношенню до дитини. В Україні передбачена таємниця усиновлення.

Перше, куди вам потрібно звернутися після того, як ви розібралися зі своїми очікуваннями і мотиваціями, це служба у справах дітей за місцем проживання. Там, з урахуванням конкретно вашої ситуації, докладно роз'яснять, чи можете ви стати усиновлювачем. Запрошуємо всіх небайдужих до долі дітей-сиріт,та дітей,позбавлених батьківського піклування до співпраці.

Служба у справах дітей виконавчого комітету Первомайської міської ради знаходиться за адресою: м.Первомайський проспект 40-років Перемоги,1 кімн.5, тел.3-33-11».

Начальник служби                                          В.І.Петренко

ПЕРВОМАЙСЬКА МІСЬКА РАДА ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Тел/факс: (05748) 3-21-41
E-mail: pervomaisky@ukr.net