Сторінки історії. Відкриті фонди музею

У жовтні у Первомайському краєзнавчому музеї відбулася презентація виставки «Сторінки історії. Відкриті фонди музею». Виставка є результатом науково-дослідної роботи співробітників музею, а також співпраці з колекціонерами, краєзнавцями, архітекторами і жителями нашого міста, які передали у фонд музею цінні предмети.

Експозиція складається з кількох розділів, присвячених важливим історичним подіям, які мають величезне значення для розвитку нашого регіону - «Українська укріплена лінія. Олексіївська фортеця», «Династія Лихачових», «Будівництво залізниці», «Історія освіти. Школа №1», «Історія ДП «Хімпром». Окрема експозиція представлена ​​предметами з фонду музею 1940-1980 рр. Багато документів, фотографій та предметів з колекції музею експонуються вперше.
На презентації виступили заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Н.П. Харченко, перший заступник міського голови А.В. Орєхов, директор музею М.Ю. Логінова, фахівець стратегічного планування міськвиконкому Л. Федорченко, краєзнавець Н.А. Тахтарова, заступник директора з капітального будівництва ДП "Хімпром" М.О.Колесніков.
Вперше в музеї представлена ​​історія краю 18-19 століть і родовід сім'ї Лихачових. Створення інформаційних стендів із застосуванням сучасних технологій по цій темі стало можливим, завдяки співпраці з талановитим архітектором і дизайнером Людмилою Федорченко, за підтримки А.В. Орєхова, О.А. Павлової та фірми «Терра».
Особлива подяка колекціонерам Д.О. Коваленко і А.В. Охапкіну, які надали для виставки унікальні предмети козацької епохи.
Створенню першої школи в нашому місті (селищі Лихачове) і її випускникам присвячена експозиція, в створенні якої значну допомогу надали Н.О. Тахтарова і колишні випускники школи. Раритетний предмет-шкільну парту 40-х-50-х рр. передав музею фонд «Даруй добро».
Історія ДП «Хімпром», що представлена ​​в експозиції - це особлива тема для жителів нашого міста. Хімзавод зіграв величезну роль у розвитку м.Первомайський і назавжди залишиться в пам'яті його колишніх працівників, а нове покоління буде дізнаватися цю історію у музеї.
Запрошуємо жителів міста і району відвідати виставку.
Час роботи музею: вівторок-п'ятниця з 9.00 до 17.00, субота з 10.00 до 14.00
За адресою: 3 мікрорайон, буд.35 (колишній дитсадок № 13).
Приймаються заявки на колективні екскурсії по телефону: (05748) 37346

>>>Відеоролик Станіслава Сухорукова "Нова сторінка Первомайського краєзнавчого музею"<<<

Марина Логінова, директор краєзнавчого музею

ПЕРВОМАЙСЬКА МІСЬКА РАДА ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ