Найкраща профілактика туберкульозу - рання діагностика

На туберкульоз можуть захворіти навіть особи з міцним імунітетом при масивному попаданні збудника захворювання в організм. Такі ситуації зазвичай виникають при близькому контакті з хворою на активний туберкульоз людиною через кашель, чхання, при розмові або попаданні в організм великої кількості повітря, яке заражене мікобактерією туберкульозу.

Зараження може відбутися в закритих приміщеннях, які погано провітрюються, де перебуває або перебувала хвора на туберкульоз людина, у громадському транспорті, в магазині, кінотеатрі та будь-яких громадських приміщеннях з великим скупченням людей.
Кожен з нас має знати прояви туберкульозу - вони різноманітні і неспецифічні. Слабкість, підвищена стомлюваність, зниження маси тіла, пітливість в нічні години, підвищення температури тіла без видимої причини, біль у груднині, кашель протягом двох або більше тижнів, - все це симптоми туберкульозу, рання діагностика якого є запорукою успішного одужання.
Туберкульоз - це дуже небезпечне захворювання. Всього кілька десятиліть воно вважалося і зовсім невиліковним. Зараз, завдяки введенню обов'язкової вакцинації і наявності ефективних протитуберкульозних препаратів хворобу можна перемогти. Тим не менше, і в наш час від цієї недуги помирає багато людей. Саме тому так важливо знати, як проводиться профілактика туберкульозу.

Основні метод профілактики туберкульозу легень у дітей - це вакцинація БЦЖ і проба Манту.
Для дорослих профілактика туберкульозу - це в першу чергу проходження флюорографії. Це дозволяє на ранньому терміні виявити хворобу і швидко вилікувати її на ранньому етапі.

Подбайте про своє здоров’я, пройдіть флюорографічне обстеження в Первомайській районній лікарні.

Час роботи кабінету: понеділок-п’ятниця 1 зміна з 7-30 до 12-00, перерва з 12-00 до 13-00, 2 зміна з 13-00 до 17-30. Вихідні дні: субота та неділя.

ПЕРВОМАЙСЬКА МІСЬКА РАДА ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Тел/факс: (05748) 3-21-41
E-mail: pervomaisky@ukr.net
Адреса: просп. 40 років Перемоги, 1,