Друга Публічна консультація «Чи закривати середню школу №1 у місті Первомайському?»

13 лютого у приміщенні актової зали Первомайської міської ради відбулась друга публічна консультація щодо змін в освітній мережі міста. Представники громадської організації “Центр UA” спільно з місцевою владою, освітянською спільнотою, батьками та депутатами обговорили проблеми мережі, які стали причиною можливого закриття середньої школи І-ІІ ступенів №1 м. Первомайський. Підіймались питання:

Які проблеми депутати Первомайської міської ради планують вирішити через закриття місцевої школи?
За яких умов можливе прийняття альтернативного рішення для вирішення проблем освітянської мережі?
У який спосіб збалансувати інтереси вчителів і школярів у процесі реорганізації мережі освітніх закладів?
Учасники обговорення:
Олександра Щукіна, координатор ГО “Центр UA” у Харківській області;
Микола Бакшеєв, міський голова міста Первомайський;
Тетяна Черкашина, директор школи №1 ;
Аліна Садченко, начальник відділу освіти Первомайської міської ради;
Ніна Харченко, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів;
Денис Коваленко, керуючий справами виконавчого комітету Первомайської міської ради;
Вчителі школи та співробітники школи №1;
Батьки учнів школи № 1;
Депутати міськради;
Громадяни міста Первомайський.

Консультація розпочалася з перегляду відео, яке підготували учні та вчителі школи. У відео учні зверталися з проханням не закривати школу.

Виступив Микола Бакшеєв та висловив бачення закриття школи та переведення дітей до іншого навчального закладу: «Таке рішення ми приймаємо не умисно. Якщо це не зробимо ми, зробить хтось інший. Школи, наповнюваність класів яких менше 25 учнів, фінансуються з місцевого бюджету, а нам на чей час коштів не вистачає. Всі діти будуть охоплені середньою освітою. Діти, які підвозяться, будуть підвозитись і до інших шкіл. Вони потряплять в нормальне конкурентне середовище».
Директор школи №1 Тетяна Черкашина зауважила: «Прикро, що ми говоримо про другорядні питання. У нас є діти, яких ми маємо виховати грамотними, здоровими. Діти мають навчатися на своєму рівні. Хочу сказати депутатам, громадськості, зламати та зруйнувати дуже просто, а долучитися дуже важко, давайте створювати, давайте працювати. Нам довіряють батьки долі своїх дітей».
Аліна Садченко, начальник відділу освіти зауважила: «В тому, що відбувається в першій школі, винні ми самі, винні ми з вами, педагоги. Як начальник відділу освіти, я обіцяю, що всі місця будуть збережені, і діти отримають освіту, але в іншій школі (в разі закриття першої). Батьки зможуть самостійно обирати той заклад, де навчатимуться їх діти».

Виступив громадянин міста Михайло Слонь, який прийшов послухати консультацію, де приймаються рішення щодо бюджету міста: «Хочу сказать своё независимое мнение со стороны. Первое – дети. Я понимаю ваши эмоции, если посмотреть объективно – у них есть шанс повысить уровень социального развития в других школах, потому что в первой школе уровень низкий и деньги города тратятся неррационально».
Вчитель школи №1 Триполка Олена: «Я дорожу своим педколлективом и детьми, которые учатся в этой школе. Нужно сначала выпустить этих детей, а потом поднимать вопрос ликвидации. Педагоги проходят повышение квалификации в Харькове, берут участие в конкурсах и проектах. Наша позиция – закрывать учреждение нецелесообразно».
Слово для виступу було надано всім бажаючим.
Підсумком другої консультації стала пропозиція мешканців міста прийти до конструктивного діалогу та змістовного обговорення проблеми.

ГО “Центр UA” запроваджує практику вирішення місцевих проблем шляхом пошуку оптимальних рішень спільно з громадою. Проведення публічних консультацій з залученням представників різних заінтересованих сторін дозволить місцевій владі розробляти та ухвалювати більш якісні рішення, які будуть зрозумілими і тому підтриманими громадою.

ПЕРВОМАЙСЬКА МІСЬКА РАДА ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Тел/факс: (05748) 3-21-41
E-mail: pervomaisky@ukr.net
Адреса: просп. 40 років Перемоги, 1,