Прес-реліз 27.03

«Громадський бюджет на сході України – інтеграція заради розвитку»: у Запорізькій, Дніпропетровській та Харківській областях стартує масштабний проект: 27 березня у Запоріжжі презентували проект «Громадський бюджет на сході України – інтеграція заради розвитку», який охоплює Дніпропетровську, Запорізьку та Харківську області.

Проект реалізується Фундацією українсько-польської співпраці ПАУСІ у рамках ініціативи «Підтримка територіальних громад України у зв’язку зі збільшенням кількості внутрішньо переміщених осіб», що виконується Німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ за дорученням уряду Німеччини.
Проектом передбачено розробку та впровадження механізму громадського бюджету в 10 містах і громадах, які були обрані з 32 проектних заявок експертами ПАУСІ та GIZ на конкурсній основі, а саме:
• м. Чугуїв
• Нововодолазька селищна ОТГ
• м. Первомайський
• м. Кам’янське
• Томаківська селищна ОТГ
• м. Кривий Ріг
• Широківська сільська ОТГ
• м. Мелітополь
• Приморська міська ОТГ
• Чернігівська селищна ОТГ

У багатьох містах та громадах механізм громадського бюджету буде реалізовуватися вперше. Його принцип полягає в тому, що громадяни самостійно розробляють та пропонують органам влади свої проекти з розвитку населених пунктів, і таким чином беруть безпосередню участь у формуванні та розподілі міського або громадського бюджету. Які саме проекти будуть реалізовані вирішується за допомогою голосування серед мешканців обраних населених пунктів та громад. Заохочення громадськості до процесів, пов’язаних з місцевим самоврядуванням, допомагає враховувати потреби різних соціальних груп та мешканців різних територій. Це має суттєве значення особливо для внутрішньо переміщених осіб, адже такі програми надають їм можливість краще інтегруватися у приймаючі міста та громади.
«Для Запорізького регіону, як і для всієї України в цілому, такі проекти це можливість показати мешканцям, що вони можуть брати участь у діяльності місцевих органів влади та сприяти розвитку своїх міст та громад», – повідомила голова координаційної ради з питань громадського бюджету м. Запоріжжя Катерина Акула.
Проект триватиме протягом двох років (2018-2019 рр.), під час яких буде проведено низку заходів, спрямованих на навчання, інформування та мотивування населення долучатися до розвитку своїх міст та громад. Учасники проекту зможуть відвідати семінари та тренінги з впровадження громадського бюджету, взяти участь у регіональних форумах та отримати консультації на різних етапах громадського бюджету. Загалом заплановано низку різних заходів, що дозволять мешканцям отримати всі необхідні знання з громадського бюджету, і як результат підготувати та подати на голосування якісні проекти.
«Ми раді підтримати впровадження громадського бюджету у містах та громадах Запорізької, Дніпропетровської та Харківської областях, адже цей проект – яскравий приклад того, як мешканці можуть об’єднатися задля покращення та розвитку своїх населених пунктів», – зазначив директор проекту «Підтримка територіальних громад України у зв’язку зі збільшенням кількості внутрішньо переміщених осіб» Майк Маттес.

Довідка:
Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH підтримує уряд Німеччини в досягненні цілей у сфері міжнародного співробітництва заради сталого розвитку. Пріоритетними напрямами німецької співпраці з Україною є: демократія, громадянське суспільство, державне управління, децентралізація, енергетика та сталий економічний розвиток. Окрім пріоритетних напрямів німецька співпраця охоплює, зокрема, підтримку подолання кризових ситуацій на сході України, а також співробітництво у сфері запобігання ВІЛ/СНІД.

ПЕРВОМАЙСЬКА МІСЬКА РАДА ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Тел/факс: (05748) 3-21-41
E-mail: pervomaisky@ukr.net
Адреса: просп. 40 років Перемоги, 1,