Прес-реліз 27.03

«Громадський бюджет на сході України – інтеграція заради розвитку»: у Запорізькій, Дніпропетровській та Харківській областях стартує масштабний проект: 27 березня у Запоріжжі презентували проект «Громадський бюджет на сході України – інтеграція заради розвитку», який охоплює Дніпропетровську, Запорізьку та Харківську області.

Проект реалізується Фундацією українсько-польської співпраці ПАУСІ у рамках ініціативи «Підтримка територіальних громад України у зв’язку зі збільшенням кількості внутрішньо переміщених осіб», що виконується Німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ за дорученням уряду Німеччини.
Проектом передбачено розробку та впровадження механізму громадського бюджету в 10 містах і громадах, які були обрані з 32 проектних заявок експертами ПАУСІ та GIZ на конкурсній основі, а саме:
• м. Чугуїв
• Нововодолазька селищна ОТГ
• м. Первомайський
• м. Кам’янське
• Томаківська селищна ОТГ
• м. Кривий Ріг
• Широківська сільська ОТГ
• м. Мелітополь
• Приморська міська ОТГ
• Чернігівська селищна ОТГ

У багатьох містах та громадах механізм громадського бюджету буде реалізовуватися вперше. Його принцип полягає в тому, що громадяни самостійно розробляють та пропонують органам влади свої проекти з розвитку населених пунктів, і таким чином беруть безпосередню участь у формуванні та розподілі міського або громадського бюджету. Які саме проекти будуть реалізовані вирішується за допомогою голосування серед мешканців обраних населених пунктів та громад. Заохочення громадськості до процесів, пов’язаних з місцевим самоврядуванням, допомагає враховувати потреби різних соціальних груп та мешканців різних територій. Це має суттєве значення особливо для внутрішньо переміщених осіб, адже такі програми надають їм можливість краще інтегруватися у приймаючі міста та громади.
«Для Запорізького регіону, як і для всієї України в цілому, такі проекти це можливість показати мешканцям, що вони можуть брати участь у діяльності місцевих органів влади та сприяти розвитку своїх міст та громад», – повідомила голова координаційної ради з питань громадського бюджету м. Запоріжжя Катерина Акула.
Проект триватиме протягом двох років (2018-2019 рр.), під час яких буде проведено низку заходів, спрямованих на навчання, інформування та мотивування населення долучатися до розвитку своїх міст та громад. Учасники проекту зможуть відвідати семінари та тренінги з впровадження громадського бюджету, взяти участь у регіональних форумах та отримати консультації на різних етапах громадського бюджету. Загалом заплановано низку різних заходів, що дозволять мешканцям отримати всі необхідні знання з громадського бюджету, і як результат підготувати та подати на голосування якісні проекти.
«Ми раді підтримати впровадження громадського бюджету у містах та громадах Запорізької, Дніпропетровської та Харківської областях, адже цей проект – яскравий приклад того, як мешканці можуть об’єднатися задля покращення та розвитку своїх населених пунктів», – зазначив директор проекту «Підтримка територіальних громад України у зв’язку зі збільшенням кількості внутрішньо переміщених осіб» Майк Маттес.

Довідка:
Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH підтримує уряд Німеччини в досягненні цілей у сфері міжнародного співробітництва заради сталого розвитку. Пріоритетними напрямами німецької співпраці з Україною є: демократія, громадянське суспільство, державне управління, децентралізація, енергетика та сталий економічний розвиток. Окрім пріоритетних напрямів німецька співпраця охоплює, зокрема, підтримку подолання кризових ситуацій на сході України, а також співробітництво у сфері запобігання ВІЛ/СНІД.

Наші партнери:

Капітальний ремонт дитячого садка № 5 (ремонт покрівлі, заміна вікон) – 1283,283 тис.грн.

Капітальний ремонт покрівлі ЗОШ №5 - 1300,713 тис.грн.
В дошкільні навчальні заклади міста придбано дитячі меблі - 1115,800 тис.грн.
Придбано меблі в ЗОШ №2 - 120,000 тис.грн.,
Придбано меблі, мультимедійне обладнання та 10 комп’ютерів в ЗОШ №5 - 134,0 тис.грн
Придбано офісне обладнання для Центру надання адміністративних послуг - 221,298 тис.грн.
Придбано в пологове відділення ЦРБ медичне обладнання - 563,000 тис.грн.
Придбано для Палацу культури «Хімік» сучасну звукову апаратуру - 599,732 тис.грн.
Капітальний ремонт спортивної зали ЗОШ №2 - 1506,016 тис.грн.
Капітальний ремонт ЗОШ №2 - 8989,680 тис.грн.
Капітальний ремонт по заміні алюмінієвих вітражів на енергозберігаючі в будівлі Палацу культури «Хімік» - 1513,099 тис.грн.
Капітальний ремонт центральної міської бібліотеки - 1273,151 тис.грн.
Капітальний ремонт частини пологового відділення ЦРЛ - 4608,706 тис.грн.
Побудовано спортивний майданчик зі штучним покриттям - 2378,087 тис.грн.
Молодіжному центру «KOMORA» на базі центральної міської бібліотеки закуплено меблі та обладнання - 231,240 тис.грн.
Отримано в ЦНАП дитячий куточок для відвідувачів з дітьми, кейс “ Мобільний Офіс ”.

Придбано 60 комп’ютерів, 3 інформаційні кіоски, меблі, медтехніка, тренажери для фізіотерапевтичного відділення Перво-майської ЦРЛ, капітальний ремонт відділення – 4045,245 тис.грн.

Проведено тренінги в рамках проекту «Розвиток партисипативної демократії в м.Первомайський» - 27,902 тис.грн.

Капітальний ремонт групи в ДНЗ № 5 - 506,683 тис.грн.

Капітальний ремонт групи в ДНЗ № 10 - 365,924 тис.грн.
Улаштовано спортивний майданчик з вуличними тренажерами - 217,137 тис.грн

Підтримка впровадження та розвитку громадського бюджету - 32,000 тис. грн.

Встановлено 30 (тридцять) камер відеоспостереження - 262,078 тис.грн.

Проект ЄС «Угода мерів – Схід»

Розробка планів місцевого економічного розвитку для підписантів Ініціативи ЄС «Мери за Економічне Зростання» (M4EG)