СВЯТО ВИШИВАНКИ У ПЕРВОМАЙСЬКОМУ

Щороку в травні відзначається міжнародне свято – Всесвітній день вишиванки. Вишиванка – це наша національна гордість. Ще з сивої давнини відомо, що вишита сорочка є символом здоров’я та краси, оберегом щасливої долі та родової пам’яті.

За традицією вишита сорочка передавалася з покоління в покоління, з роду в рід як родинна реліквія. Цей український оберіг пройшов крізь віки й нині символізує чистоту почуттів, глибину безмежної любові до Батьківщини.

Вперше свято вишиванки, в нашому місті, пройшло у 2015 році за ініціативи та підтримки чинного міського голови Бакшеєва Миколи Миколайовича. Тому вже не один рік поспіль місто Первомайський долучається до відзначення цього урочистого дня, збираючись на головній площі для спільної участі у святковій ході.

19 травня, на площі Палацу культури «Хімік» відбувся святковий концерт «Вишиванка – дзеркало народної душі». Відкрила святковий концерт солістка ПК «Хімік» Маргарита Носова, хореографічний колектив «Колорит», керівник Наталя Заводун та учні професійно-технічного ліцею з композицією «Вишиванка моя, Україно!»

Зі святом усіх присутніх привітали та очолили урочисту ходу міський голова Микола Миколайович Бакшеєв та голова районої державної адміністрації Володимир Миколайович Павленко.

Справжньою родзинкою цього заходу були прикраси від майстрині Єлизавети Мамай, які продемонстрували в показі учні гімназії №3, учасниці вокальної студії «Million Voices», солістки ПК «Хімік» Марагарита Носова та Анастасія Крушеницька.

У концертній програмі свята приймали участь запрошені артисти та творчі колективи міста:
- співачка з м. Люботин Тетяна Найпак,
- соліст Харківської філармонії, який підкорив великі зали Швейцарії, Австрії, Бельгії, Голандії, Люксембурга, Німеччини та Італії – наш земляк, випускник Первомайської школи мистецтв Станіслав Крючков,
- дует Олена Макарова та Вікторія Швидка,
- вокальний гурток «Співограй» Будинку дитячої та юнацької творчості, керівник Юлія Потапова,
- вокальна студія ПК «Хімік» «Million Voices» та керівник студії Анастасія Крушиницька,
- вокальна студія ПК «Хімік» «Акорд», керівник Марина Старшиніна,
- солісти ПК «Хімік» Віталій Романовський, Маргарита Носова, Тетяна Корєєва, Влада Ансарова, Ніна Стасенко, Марія Макарова.

Одночасно з концертом біля сценічного майданчика проходила виставка української вишиванки з фонду Первомайського краєзнавчого музею.

Хай у ваших оселях розквітне калина, оживуть птахи й квіти на полотнах! Ми з вами усі - українці, яких об'єднує у велику родину любов до рідної землі, до пісні, до вишивки.

Автор тексту - Оксана Мартон
Фото – із відеозапису ПК «Хімік»

ПЕРВОМАЙСЬКА МІСЬКА РАДА ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Тел/факс: (05748) 3-21-41