СВЯТО ВИШИВАНКИ У ПЕРВОМАЙСЬКОМУ

Щороку в травні відзначається міжнародне свято – Всесвітній день вишиванки. Вишиванка – це наша національна гордість. Ще з сивої давнини відомо, що вишита сорочка є символом здоров’я та краси, оберегом щасливої долі та родової пам’яті.

За традицією вишита сорочка передавалася з покоління в покоління, з роду в рід як родинна реліквія. Цей український оберіг пройшов крізь віки й нині символізує чистоту почуттів, глибину безмежної любові до Батьківщини.

Вперше свято вишиванки, в нашому місті, пройшло у 2015 році за ініціативи та підтримки чинного міського голови Бакшеєва Миколи Миколайовича. Тому вже не один рік поспіль місто Первомайський долучається до відзначення цього урочистого дня, збираючись на головній площі для спільної участі у святковій ході.

19 травня, на площі Палацу культури «Хімік» відбувся святковий концерт «Вишиванка – дзеркало народної душі». Відкрила святковий концерт солістка ПК «Хімік» Маргарита Носова, хореографічний колектив «Колорит», керівник Наталя Заводун та учні професійно-технічного ліцею з композицією «Вишиванка моя, Україно!»

Зі святом усіх присутніх привітали та очолили урочисту ходу міський голова Микола Миколайович Бакшеєв та голова районої державної адміністрації Володимир Миколайович Павленко.

Справжньою родзинкою цього заходу були прикраси від майстрині Єлизавети Мамай, які продемонстрували в показі учні гімназії №3, учасниці вокальної студії «Million Voices», солістки ПК «Хімік» Марагарита Носова та Анастасія Крушеницька.

У концертній програмі свята приймали участь запрошені артисти та творчі колективи міста:
- співачка з м. Люботин Тетяна Найпак,
- соліст Харківської філармонії, який підкорив великі зали Швейцарії, Австрії, Бельгії, Голандії, Люксембурга, Німеччини та Італії – наш земляк, випускник Первомайської школи мистецтв Станіслав Крючков,
- дует Олена Макарова та Вікторія Швидка,
- вокальний гурток «Співограй» Будинку дитячої та юнацької творчості, керівник Юлія Потапова,
- вокальна студія ПК «Хімік» «Million Voices» та керівник студії Анастасія Крушиницька,
- вокальна студія ПК «Хімік» «Акорд», керівник Марина Старшиніна,
- солісти ПК «Хімік» Віталій Романовський, Маргарита Носова, Тетяна Корєєва, Влада Ансарова, Ніна Стасенко, Марія Макарова.

Одночасно з концертом біля сценічного майданчика проходила виставка української вишиванки з фонду Первомайського краєзнавчого музею.

Хай у ваших оселях розквітне калина, оживуть птахи й квіти на полотнах! Ми з вами усі - українці, яких об'єднує у велику родину любов до рідної землі, до пісні, до вишивки.

Автор тексту - Оксана Мартон
Фото – із відеозапису ПК «Хімік»

Наші партнери:

Капітальний ремонт покрівлі ЗОШ №5 - 1300,713 тис.грн.
В дошкільні навчальні заклади міста придбано дитячі меблі - 1115,800 тис.грн.
Придбано меблі в ЗОШ №2 - 120,000 тис.грн.
Придбано меблі, мультимедійне обладнання та 10 комп’ютерів в ЗОШ №5 - 134,0 тис.грн
Придбано офісне обладнання для Центру надання адміністративних послуг - 221,298 тис.грн.
Придбано в пологове відділення ЦРБ медичне обладнання - 563,000 тис.грн.
Придбано для Палацу культури «Хімік» сучасну звукову апаратуру - 599,732 тис.грн.
Капітальний ремонт спортивної зали ЗОШ №2 - 1506,016 тис.грн.
Капітальний ремонт ЗОШ №2 - 8989,680 тис.грн.
Капітальний ремонт по заміні алюмінієвих вітражів на енергозберігаючі в будівлі Палацу культури «Хімік» - 1513,099 тис.грн.
Капітальний ремонт центральної міської бібліотеки - 1273,151 тис.грн.
Капітальний ремонт частини пологового відділення ЦРЛ - 4608,706 тис.грн.
Побудовано спортивний майданчик зі штучним покриттям - 2378,087 тис.грн.
Молодіжному центру «KOMORA» на базі центральної міської бібліотеки закуплено меблі та обладнання - 231,240 тис.грн.
Отримано в ЦНАП дитячий куточок для відвідувачів з дітьми, кейс “Мобільний Офіс”.
Придбано меблі, медичне обладнання, пральна, прасувальна та сушильна машини для ЦРЛ – 697,023 тис.грн.
Придбано 2 дефібрилятори, 8 апаратів штучної вентиляції легенів з ручним приводом для КНП «ПЦПМСД» - 127,520 тис.грн.

Придбано 60 комп’ютерів, 3 інформаційні кіоски, меблі, медтехніка, тренажери для фізіотерапевтичного відділення Перво-майської ЦРЛ, капітальний ремонт відділення – 4045,245 тис.грн.

Проведено тренінги в рамках проекту «Розвиток партисипативної демократії в м.Первомайський» - 27,902 тис.грн.

Капітальний ремонт групи в ДНЗ № 5 - 506,683 тис.грн.

Капітальний ремонт групи в ДНЗ № 10 - 365,924 тис.грн.
Улаштовано спортивний майданчик з вуличними тренажерами - 217,137 тис.грн

Підтримка впровадження та розвитку громадського бюджету - 32,000 тис. грн.

Встановлено 30 (тридцять) камер відеоспостереження - 262,078 тис.грн.

Проект ЄС «Угода мерів – Схід»

Розробка планів місцевого економічного розвитку для підписантів Ініціативи ЄС «Мери за Економічне Зростання» (M4EG)