Про дотримання правил пожежної безпеки

Щорічно пожежі завдають непоправного збитку природі, державі та окремим громадянам. Найбільша кількість пожеж, як правило, припадає на весняно-літній період. У вихідні й святкові дні ліс та місця масового відпочинку відвідує велика кількість людей, що призводить до різкого зростання джерел вогню.

За декілька годин неконтрольована пожежа може знищити цілі лісові масиви, парки, які росли десятками років, а про збитки годі й казати — лік може йти на мільйони. Величезної шкоди пожежі завдають фауні — гинуть птахи, звірі, знищуються їхні домівки. Також неконтрольований вогонь знищує житлові господарські будівлі. Поширеним явищем є пожежі в міських екосистемах, коли необачно кинутий недопалок призводить до загоряння значної кількості земельної площі що в свою чергу веде до загрози нашому життю.

Шановні громадяни, щоб уникнути пожеж, дотримуйтесь наступних правил:
не розводьте багать у лісі, парку окрім призначених для вогнищ місць;

гасіть багаття водою або піском, коли збираєтесь уходити з лісу або зони відпочинку;

не розводьте вогонь на прибудинковій території, це є прямим порушенням ст. 77-1 КУпАП та Правил благоустрою м. Первомайський, що тягне за собою адміністративну та карну відповідальність;

не кидайте недопалки на землю, особливо там, де наявна суха підстилка;

не залишайте просочені бензином та іншими горючими речовинами ганчірки, не експлуатуйте техніку та автомобілі з несправною паливною та іскрогасною системою;

ні в якому разі не випалюйте суху рослинність на землях лісового фонду, на землях природно-заповідного фонду та на господарських землях, які знаходяться поруч із лісом чи містом;

не створюйте смітники на території міста, в лісах та на прилеглих землях, тим більше, не підпалюйте їх;

При виявленні пожежі в місцях відпочинку або на прибудинковій території:
обов’язково повідомте про пожежу за номером 101;

незначний вогонь спробуйте загасити водою, ґрунтом, піском, шматком цупкої незаймистої тканини;

повідомляйте про пожежу зустрічних людей, у разі необхідності допоможіть їм оминути місце загоряння.

Протипожежні заходи в місцях відпочинку не складні й зовсім не потребують матеріальних затрат. Лише обережного дбайливого ставлення, розуміння серйозності можливих наслідків. Тож оберігаймо нашу природу від знищення вогнем. Щоб завжди милуватися її красою, знаходити затишок під кронами дерев, дихати свіжістю на повні легені.
Пам’ятайте, що лише висока культура поводження з вогнем, дотримання правил пожежної безпеки позбавить вас від біди і страждань, що приносять пожежі.

Відділ ЖКГ виконкому

Наші партнери:

Капітальний ремонт дитячого садка № 5 (ремонт покрівлі, заміна вікон) – 1283,283 тис.грн.

Капітальний ремонт покрівлі ЗОШ №5 - 1300,713 тис.грн.
В дошкільні навчальні заклади міста придбано дитячі меблі - 1115,800 тис.грн.
Придбано меблі в ЗОШ №2 - 120,000 тис.грн.,
Придбано меблі, мультимедійне обладнання та 10 комп’ютерів в ЗОШ №5 - 134,0 тис.грн
Придбано офісне обладнання для Центру надання адміністративних послуг - 221,298 тис.грн.
Придбано в пологове відділення ЦРБ медичне обладнання - 563,000 тис.грн.
Придбано для Палацу культури «Хімік» сучасну звукову апаратуру - 599,732 тис.грн.
Капітальний ремонт спортивної зали ЗОШ №2 - 1506,016 тис.грн.
Капітальний ремонт ЗОШ №2 - 8989,680 тис.грн.
Капітальний ремонт по заміні алюмінієвих вітражів на енергозберігаючі в будівлі Палацу культури «Хімік» - 1513,099 тис.грн.
Капітальний ремонт центральної міської бібліотеки - 1273,151 тис.грн.
Капітальний ремонт частини пологового відділення ЦРЛ - 4608,706 тис.грн.
Побудовано спортивний майданчик зі штучним покриттям - 2378,087 тис.грн.
Молодіжному центру «KOMORA» на базі центральної міської бібліотеки закуплено меблі та обладнання - 231,240 тис.грн.
Отримано в ЦНАП дитячий куточок для відвідувачів з дітьми, кейс “ Мобільний Офіс ”.

Придбано 60 комп’ютерів, 3 інформаційні кіоски, меблі, медтехніка, тренажери для фізіотерапевтичного відділення Перво-майської ЦРЛ, капітальний ремонт відділення – 4045,245 тис.грн.

Проведено тренінги в рамках проекту «Розвиток партисипативної демократії в м.Первомайський» - 27,902 тис.грн.

Капітальний ремонт групи в ДНЗ № 5 - 506,683 тис.грн.

Капітальний ремонт групи в ДНЗ № 10 - 365,924 тис.грн.
Улаштовано спортивний майданчик з вуличними тренажерами - 217,137 тис.грн

Підтримка впровадження та розвитку громадського бюджету - 32,000 тис. грн.

Встановлено 30 (тридцять) камер відеоспостереження - 262,078 тис.грн.

Проект ЄС «Угода мерів – Схід»

Розробка планів місцевого економічного розвитку для підписантів Ініціативи ЄС «Мери за Економічне Зростання» (M4EG)