Про дотримання правил пожежної безпеки

Щорічно пожежі завдають непоправного збитку природі, державі та окремим громадянам. Найбільша кількість пожеж, як правило, припадає на весняно-літній період. У вихідні й святкові дні ліс та місця масового відпочинку відвідує велика кількість людей, що призводить до різкого зростання джерел вогню.

За декілька годин неконтрольована пожежа може знищити цілі лісові масиви, парки, які росли десятками років, а про збитки годі й казати — лік може йти на мільйони. Величезної шкоди пожежі завдають фауні — гинуть птахи, звірі, знищуються їхні домівки. Також неконтрольований вогонь знищує житлові господарські будівлі. Поширеним явищем є пожежі в міських екосистемах, коли необачно кинутий недопалок призводить до загоряння значної кількості земельної площі що в свою чергу веде до загрози нашому життю.

Шановні громадяни, щоб уникнути пожеж, дотримуйтесь наступних правил:
не розводьте багать у лісі, парку окрім призначених для вогнищ місць;

гасіть багаття водою або піском, коли збираєтесь уходити з лісу або зони відпочинку;

не розводьте вогонь на прибудинковій території, це є прямим порушенням ст. 77-1 КУпАП та Правил благоустрою м. Первомайський, що тягне за собою адміністративну та карну відповідальність;

не кидайте недопалки на землю, особливо там, де наявна суха підстилка;

не залишайте просочені бензином та іншими горючими речовинами ганчірки, не експлуатуйте техніку та автомобілі з несправною паливною та іскрогасною системою;

ні в якому разі не випалюйте суху рослинність на землях лісового фонду, на землях природно-заповідного фонду та на господарських землях, які знаходяться поруч із лісом чи містом;

не створюйте смітники на території міста, в лісах та на прилеглих землях, тим більше, не підпалюйте їх;

При виявленні пожежі в місцях відпочинку або на прибудинковій території:
обов’язково повідомте про пожежу за номером 101;

незначний вогонь спробуйте загасити водою, ґрунтом, піском, шматком цупкої незаймистої тканини;

повідомляйте про пожежу зустрічних людей, у разі необхідності допоможіть їм оминути місце загоряння.

Протипожежні заходи в місцях відпочинку не складні й зовсім не потребують матеріальних затрат. Лише обережного дбайливого ставлення, розуміння серйозності можливих наслідків. Тож оберігаймо нашу природу від знищення вогнем. Щоб завжди милуватися її красою, знаходити затишок під кронами дерев, дихати свіжістю на повні легені.
Пам’ятайте, що лише висока культура поводження з вогнем, дотримання правил пожежної безпеки позбавить вас від біди і страждань, що приносять пожежі.

Відділ ЖКГ виконкому

ПЕРВОМАЙСЬКА МІСЬКА РАДА ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Тел/факс: (05748) 3-21-41
E-mail: pervomaisky@ukr.net