Ініціатива мешканців невеликих міст Харківщини дозволяє вирішити проблему з чергами в лікарнях

Первомайський центр первинної медико-санітарної допомоги у м. Первомайський Харківської області завдяки активності мешканців міста отримав фінансування на закупівлю обладнання для впровадження системи «Поліклініка без черг».

В рамках програми бюджет участі «Громадський проект», яка діє в Первомайському, городяни проголосували за виділення 20 тис. грн. На ці кошти були придбані принтери і комп'ютер. Завдяки партисипації місцеві жителі отримали можливість ініціювати впровадження сучасних технологій у власних містах для покращення медичного обслуговування.

Величезні черги пацієнтів в лікарняних закладах багатьох міст України обласного значення є розповсюдженою проблемою. Центральне відділення Первомайського центру первинної медико-санітарної допомоги є також лікарняним закладом для довколишніх сіл району. Щоб зайняти чергу до лікаря людям доводилося приїжджати до міста о 7-й ранку, а місцеві жителі завжди повинні пропускати їх поза чергою, бо в іншому випадку вони можуть і не потрапити на прийом в цей же день.

«Я дізналася про можливість вирішити це питання за допомогою електронної системи управління пацієнтопотоком і запропонувала мешканцям міста проголосувати за впровадження системи в рамках програми «Бюджет участі», яка діє в нашому місті, – розповідає Людмила Федорченко, мешканка міста і автор ідеї. – Дуже переживала за результат. Але, оскільки для багатьох жителів Первомайського ця проблема дійсно є актуальною, нам вдалося зібрати необхідну кількість голосів, і в підсумку ми стали переможцями. Тепер не тільки городяни, а й люди з району зможуть отримати комфортні умови відвідування лікаря та планувати свій графік заздалегідь».

Кошти, отримані від місцевого бюджету, дозволили зробити підключення до сервісу дитячої поліклініки. Це пілотний проект, який надасть можливість жителям, керівництву лікарняного закладу і місцевій владі отримати досвід користування системою для подальшого її впровадження в інших медичних установах Первомайського.

«Важливо, що є активні городяни, які не чекають на зміни, а готові їх ініціювати і приймати участь в їх реалізації», – говорить мер Первомайського Микола Бакшеєв.

«Наразі це перший випадок, коли не міська влада чи головний лікар, а звичайні жителі міста ініціювали впровадження системи управління пацієнтопотоком у лікарні, – зазначає один з авторів проекту «Поліклініка без черг» Артур Верба. – В умовах децентралізації люди почали самі визначати пріоритети змін, які потрібно впроваджувати для забезпечення комфортного проживання в місті. Впевнений, що найближчим часом кількість таких ініціатив тільки зростатиме».

Новини порталу "Весь Харків"

Наші партнери:

Капітальний ремонт дитячого садка № 5 (ремонт покрівлі, заміна вікон) – 1283,283 тис.грн.

Капітальний ремонт покрівлі ЗОШ №5 - 1300,713 тис.грн.
В дошкільні навчальні заклади міста придбано дитячі меблі - 1115,800 тис.грн.
Придбано меблі в ЗОШ №2 - 120,000 тис.грн.,
Придбано меблі, мультимедійне обладнання та 10 комп’ютерів в ЗОШ №5 - 134,0 тис.грн
Придбано офісне обладнання для Центру надання адміністративних послуг - 221,298 тис.грн.
Придбано в пологове відділення ЦРБ медичне обладнання - 563,000 тис.грн.
Придбано для Палацу культури «Хімік» сучасну звукову апаратуру - 599,732 тис.грн.
Капітальний ремонт спортивної зали ЗОШ №2 - 1506,016 тис.грн.
Капітальний ремонт ЗОШ №2 - 8989,680 тис.грн.
Капітальний ремонт по заміні алюмінієвих вітражів на енергозберігаючі в будівлі Палацу культури «Хімік» - 1513,099 тис.грн.
Капітальний ремонт центральної міської бібліотеки - 1273,151 тис.грн.
Капітальний ремонт частини пологового відділення ЦРЛ - 4608,706 тис.грн.
Побудовано спортивний майданчик зі штучним покриттям - 2378,087 тис.грн.
Молодіжному центру «KOMORA» на базі центральної міської бібліотеки закуплено меблі та обладнання - 231,240 тис.грн.
Отримано в ЦНАП дитячий куточок для відвідувачів з дітьми, кейс “ Мобільний Офіс ”.

Придбано 60 комп’ютерів, 3 інформаційні кіоски, меблі, медтехніка, тренажери для фізіотерапевтичного відділення Перво-майської ЦРЛ, капітальний ремонт відділення – 4045,245 тис.грн.

Проведено тренінги в рамках проекту «Розвиток партисипативної демократії в м.Первомайський» - 27,902 тис.грн.

Капітальний ремонт групи в ДНЗ № 5 - 506,683 тис.грн.

Капітальний ремонт групи в ДНЗ № 10 - 365,924 тис.грн.
Улаштовано спортивний майданчик з вуличними тренажерами - 217,137 тис.грн

Підтримка впровадження та розвитку громадського бюджету - 32,000 тис. грн.

Встановлено 30 (тридцять) камер відеоспостереження - 262,078 тис.грн.

Проект ЄС «Угода мерів – Схід»

Розробка планів місцевого економічного розвитку для підписантів Ініціативи ЄС «Мери за Економічне Зростання» (M4EG)