Шановні суб’єкти господарювання та мешканці приватного сектору!

Зимове прибирання території міста є дуже важливим аспектом в благоустрої нашого міста і в першу чергу має забезпечувати безпечний рух пішоходів та транспорту, збереження життя та здоров’я громадян.

Прибирання вулиць, тротуарів та інших міських територій в період снігопаду проводиться комунальним підприємством нашого міста, але прибирання на територіях прилеглих до об’єктів бізнесу, а також території установ, підприємств і організацій, здійснюється безпосередньо суб’єктами господарювання не залежно від форми власності.

Прибирання повинно здійснюватись негайно з початку снігопаду для запобігання накату.
До обов’язків суб’єктів господарювання входять наступні заходи:
- прибирання тротуарів, прилеглих до об’єктів бізнесу, від снігу і льоду та посипання їх піском;
- очищення дахів, водостічних труб, карнизів від льоду із забезпеченням заходів безпеки (встановлення огорож на тротуарах і негайне прибирання скинутого снігу та льоду).
Нагадуємо, що пісок заготовлюється суб’єктами господарювання до настання холодів самостійно. Посипання ожеледі столовою сіллю заборонено!
Щодо прибирання територій в приватному секторі, повідомляємо, що тротуари вулиць в районі приватної забудови прибирають домовласники в межах своїх домоволодіннь на прилеглій території. Прибраний сніг з тротуару згортається на край тротуару або в прилоткову частину вздовж доріг у вигляді снігового валу. Снігові вали розміщуються на відстані не більше одного метра від бордюру.
Забороняється формування снігових валів на перехрестях, зупинках громадського транспорту, в місцях в'їзду у двори та на прибудинкову територію, на територіях зелених насаджень, решітках зливоприймальних колодязів, контейнерних майданчиках для збору твердих побутових відходів.
Звертаємо вашу увагу, що за невиконання даних вимог згідно з ст. 152 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність – накладання адміністративних стягнень від 340 до 1360 грн. на фізичних осіб, від 850 до 1700 грн. на посадових осіб та фізичних осіб підприємців.
Стан прибирання території міста контролюється постійно діючою комісією з нагляду за дотриманням Правил благоустрою міста Первомайський, затвердженою розпорядженням міського голови від 26 лютого 2018 року.

Відділ житлово-комунального господарства

ПЕРВОМАЙСЬКА МІСЬКА РАДА ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Тел/факс: (05748) 3-21-41
E-mail: pervomaisky@ukr.net