НОВІ СТОРІНКИ ІСТОРІЇ У КРАЄЗНАВЧОМУ МУЗЕЇ.

14 грудня у Первомайському краєзнавчому музеї відбулося урочисте відкриття виставки "Історія краю у 18 столітті. Династія Лихачових". Вперше в експозиції музею була представлена історія будівництва Української укріпленої лінії (1731 -1738 рр.), її фортець і сторожових укріплень і відбулася презентація унікального макету Олексіївської фортеці.

Окрема експозиція присвячена династії дворян Лихачових, які зробили значний внесок у розвиток нашого регіону. Виставка стала результатом багаторічної науково-дослідної роботи співробітників музею та краєзнавців. Макет фортеці і виставкові стенди були створені завдяки реалізації громадського проекту бюджету участі «Первомайщина - територія історичної спадщини», за який проголосувало багато жителів нашого міста, і найголовніше, завдяки ентузіазму і величезній кропіткій праці автора проекту Людмили Федорченко, а також співробітників музею і багатьох помічників, як дітей, так і дорослих.
З відкриттям виставки співробітників музею та усіх присутніх гостей привітав заступник голови ХОДА Анатолій Бабічев, який наголосив на унікальності музейної експозиції і представленого макету фортеці. Він зазначив велику цінність виставки у справі збереження нашої культурної спадщини.
Урочисто відкрив виставку міський голова Микола Бакшеєв. На презентації виступили: директор музею Марина Логінова; архітектор, автор макету фортеці, співробітник виконкому Первомайської міської ради Людмила Федорченко; начальник відділу культури і туризму Ольга Павлова; депутат Харківської обласної ради Ігор Ясинський; перший заступник міського голови Антон Орєхов; Почесний громадянин м. Первомайський, художник і письменник Віталій Денисов. Всі виступаючі поділилися своїми враженнями про виставку і висловили побажання співробітникам музею продовжувати далі вивчення і популяризацію історії нашого краю, його культурної спадщини, а також відзначили новий виток у розвитку музею, важливе його значення для розвитку туризму і створення привабливого іміджу міста.
Чудовий виступ педагогів і учнів музичного відділення школи мистецтв допоміг створити святкову атмосферу 19 століття. Оригінальним сюрпризом для всіх стала театралізація. На виставці учасників презентації вітала родина Лихачових: генерал-лейтенант Олександр Федорович Лихачов (Сергій Волощук) і його сестри Раїса (Олена Гелла) і Клеопатра (Інга Задорожна). Своєрідну екскурсію провела науковий співробітник музею Інга Задорожна, яка розповіла про династію Лихачових від імені Клеопатри Федорівни Катеринич (Лихачова). Завершилася презентація екскурсією по виставці і фотосесією.

Сердечно дякуємо всім громадським помічникам і учням шкіл міста, які брали участь у створенні макету фортеці! Висловлюємо велику подяку Первомайській міській раді; колегам з відділу культури і туризму; компанії «ТЕРРА», і особисто - Бакшеєву М.М., Орєхову А.В., Харченко Н.П., Сторожеву В.О., Коваленко Д.О., Федорченко Л.В., Федорченко Р.А, Павловій О.А., Бакшеєвій Т.В., Кур'яновій Т.А, Озійчук Ж.К, Чумак А.О., Мамай Є., Хонді О.П.
Запрошуємо жителів міста і району відвідати виставку та познайомитися з новими сторінками історії нашого краю. В експозиції також представлені унікальні музейні предмети козацької доби і дворянського побуту 19 століття з фонду музею та приватних колекцій.
Час роботи музею: вівторок – п’ятниця 9.00- 17.00;
субота: 9.00- 15.00, перерва: 11.00-12.00
Телефон: (05748) 3 73 46

Марина Логінова, директор музею

Наші партнери:

Капітальний ремонт покрівлі ЗОШ №5 - 1300,713 тис.грн.
В дошкільні навчальні заклади міста придбано дитячі меблі - 1115,800 тис.грн.
Придбано меблі в ЗОШ №2 - 120,000 тис.грн.
Придбано меблі, мультимедійне обладнання та 10 комп’ютерів в ЗОШ №5 - 134,0 тис.грн
Придбано офісне обладнання для Центру надання адміністративних послуг - 221,298 тис.грн.
Придбано в пологове відділення ЦРБ медичне обладнання - 563,000 тис.грн.
Придбано для Палацу культури «Хімік» сучасну звукову апаратуру - 599,732 тис.грн.
Капітальний ремонт спортивної зали ЗОШ №2 - 1506,016 тис.грн.
Капітальний ремонт ЗОШ №2 - 8989,680 тис.грн.
Капітальний ремонт по заміні алюмінієвих вітражів на енергозберігаючі в будівлі Палацу культури «Хімік» - 1513,099 тис.грн.
Капітальний ремонт центральної міської бібліотеки - 1273,151 тис.грн.
Капітальний ремонт частини пологового відділення ЦРЛ - 4608,706 тис.грн.
Побудовано спортивний майданчик зі штучним покриттям - 2378,087 тис.грн.
Молодіжному центру «KOMORA» на базі центральної міської бібліотеки закуплено меблі та обладнання - 231,240 тис.грн.
Отримано в ЦНАП дитячий куточок для відвідувачів з дітьми, кейс “Мобільний Офіс”.
Придбано меблі, медичне обладнання, пральна, прасувальна та сушильна машини для ЦРЛ – 697,023 тис.грн.
Придбано 2 дефібрилятори, 8 апаратів штучної вентиляції легенів з ручним приводом для КНП «ПЦПМСД» - 127,520 тис.грн.

Придбано 60 комп’ютерів, 3 інформаційні кіоски, меблі, медтехніка, тренажери для фізіотерапевтичного відділення Перво-майської ЦРЛ, капітальний ремонт відділення – 4045,245 тис.грн.

Проведено тренінги в рамках проекту «Розвиток партисипативної демократії в м.Первомайський» - 27,902 тис.грн.

Капітальний ремонт групи в ДНЗ № 5 - 506,683 тис.грн.

Капітальний ремонт групи в ДНЗ № 10 - 365,924 тис.грн.
Улаштовано спортивний майданчик з вуличними тренажерами - 217,137 тис.грн

Підтримка впровадження та розвитку громадського бюджету - 32,000 тис. грн.

Встановлено 30 (тридцять) камер відеоспостереження - 262,078 тис.грн.

Проект ЄС «Угода мерів – Схід»

Розробка планів місцевого економічного розвитку для підписантів Ініціативи ЄС «Мери за Економічне Зростання» (M4EG)