Всесвітній День Землі у Первомайському краєзнавчому музеї

20 березня у Первомайському краєзнавчому музеї відзначили Всесвітній День Землі. Учасниками свята були вихованці та керівники Первомайського будинку дитячої та юнацької творчості, представники міської ради ветеранів та Почесний громадянин міста Первомайський, колишній в’язень 4-х нацистських таборів Карл Іванович Паюк.


Свято розпочалося з відео-мандрівки крізь Всесвіт та відео-польоту міжнародної космічної станції МКС над нашою прекрасною планетою. Далі директор музею Марина Юріївна Логінова розповіла про історію цього свята. Склалося так, що День Землі відзначається в світі 2 рази: 20 березня і 22 квітня. Перше свято має миротворчу і гуманістичну спрямованість, друге - екологічну. Це свято офіційно прийнято ООН в 1971 році і проводиться щорічно в день весняного рівнодення (19-21 березня). У ньому беруть участь понад 200 країн, мільйони людей, і вже 9-й рік поспіль і наш краєзнавчий музей за ініціативою Первомайського центру «Відродження Культури». У музеї свято проходить під двома міжнародними символами - Прапором Землі та Знаменом Миру.
Марина Юріївна зазначила, що головна проблема сьогодні – це збереження миру та культурних цінностей людства, а для цього дуже потрібно, щоб кожна людина усвідомила свою особисту відповідальність за планету. Зрозуміти та відчути це глядачам допоміг показаний видео-кліп «Не уроните Шарик», який викликав сильні емоції у дітей.
У продовженні святкової програми вихованка гуртка «Інформатика» Валерія Мартинова (керівник Н.В. Маркова) представила презентацію «День Землі». Окрасою свята стали творчі дарунки вихованців ПБДЮТ. Тематичні плакати «Любимо Землю» та «Щаслива планета дитинства» вихованців Студії образотворчого мистецтва (керівники К.А. Глєбова та С.В. Коробкова). Поетично-ілюстраційний виступ «День Землі», що підготувала група лідерів учнівського самоврядування закладів освіти міста Первомайського міської ради ліги старшокласників «ORIKA» (координатор Л.Г. Полянська) та вихованці гуртка «Ерудит» (керівник Я.В. Ільченко). А також музичний дарунок від вихованців вокального гуртка «Співограй» (керівник Ю.О. Потапова): дует солісток Ельвіра Галовата та Кіра Бабич виконали пісню «Світ без війни»; молодша вокальна група у складі: Олександр Кузьмін, Арина Павленко, Вероніка Буткова, Поліна Кейс, Марія Аушева, Дар'я Куриленко виконали пісню «Я малюю цей світ».
З великою вдячністю за подаровані враження та емоції, за плідну та багаторічну співпрацю М.Ю. Логінова вручила Подяки учасникам свята, колективам ПБДЮТ.
Традиційно у День Землі по всьому Світу лунає «Дзвін Миру». Вперше Дзвін Миру (Peace Bell) був відлитий в 1954 році в знак пам'яті про трагедію японських міст, які пережили ядерне бомбардування, і встановлений в штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку. Напис на Дзвоні говорить: «Хай живе загальний мир у всьому світі». Сенс церемонії дзвону в День Землі в тому, щоб протягом хвилини, поки звучить Дзвін Миру, люди подумали про те, як зберегти і поліпшити життя на нашій планеті.
У цьому році урочисте право першими подзвонити у Дзвін Миру було доручено переможцю та дипломантам Харківського творчого конкурсу «ЕКО-ЕНЕРГО-ФЕСТ» вихованцям гуртка «Інформатика» (керівник Н.В. Маркова) – Владиславу Єфименко, Валерії Мартиновій, Вікторії Кучер та великому другу Первомайського краєзнавчого музею та автору інкрустованої підставки для «Дзвону Миру» - Карлу Івановичу Паюку. Лунав дзвін та звучали світлі та добрі побажання для людства та планети.

Мобільна версія | Повна версія
Ви тут

Наші партнери:

Капітальний ремонт покрівлі ЗОШ №5 - 1300,713 тис.грн.
В дошкільні навчальні заклади міста придбано дитячі меблі - 1115,800 тис.грн.
Придбано меблі в ЗОШ №2 - 120,000 тис.грн. 
Придбано меблі, мультимедійне обладнання та 10 комп’ютерів в ЗОШ №5 - 134,0 тис.грн
Придбано офісне обладнання для Центру надання адміністративних послуг - 221,298 тис.грн.
Придбано в пологове відділення ЦРБ медичне обладнання - 563,000 тис.грн.
Придбано для Палацу культури «Хімік» сучасну звукову апаратуру - 599,732 тис.грн.
Капітальний ремонт спортивної зали ЗОШ №2 - 1506,016 тис.грн.
Капітальний ремонт ЗОШ №2 - 8989,680 тис.грн.
Капітальний ремонт по заміні алюмінієвих вітражів на енергозберігаючі в будівлі Палацу культури «Хімік» - 1513,099 тис.грн.
Капітальний ремонт центральної міської бібліотеки - 1273,151 тис.грн.
Капітальний ремонт частини пологового відділення ЦРЛ - 4608,706 тис.грн.
Побудовано спортивний майданчик зі штучним покриттям - 2378,087 тис.грн.
Молодіжному центру «KOMORA» на базі центральної міської бібліотеки закуплено меблі та обладнання - 231,240 тис.грн.
Отримано в ЦНАП дитячий куточок для відвідувачів з дітьми, кейс “Мобільний Офіс”.
Придбано меблі, медичне обладнання, пральна, прасувальна та сушильна машини для ЦРЛ – 697,023 тис.грн.
Придбано 2 дефібрилятори, 8 апаратів штучної вентиляції легенів з ручним приводом для КНП «ПЦПМСД» - 127,520 тис.грн.

 

 

 

Придбано 60 комп’ютерів, 3 інформаційні кіоски, меблі, медтехніка, тренажери для фізіотерапевтичного відділення Перво-майської ЦРЛ, капітальний ремонт відділення – 4045,245 тис.грн.

 

 

 

 

 


 

 

 

 

Проведено тренінги в рамках проекту «Розвиток партисипативної демократії в м.Первомайський» - 27,902 тис.грн.

 

  

 

 

 

 

 

 

Капітальний ремонт групи в ДНЗ № 5 - 506,683 тис.грн.

Капітальний ремонт групи в ДНЗ № 10 - 365,924 тис.грн.
Улаштовано спортивний майданчик з вуличними тренажерами - 217,137 тис.грн

  

 

  

Підтримка впровадження та розвитку громадського бюджету - 32,000 тис. грн.

 

 

 

 

 

Встановлено 30 (тридцять) камер відеоспостереження - 262,078 тис.грн.

 

 


  

 

Проект ЄС «Угода мерів – Схід» 

 

 


  

 

Розробка планів місцевого економічного розвитку для підписантів Ініціативи ЄС «Мери за Економічне Зростання» (M4EG)