Офіційний сайт Первомайської міської ради Харківської обл. та її виконавчих органів - Про штрафи за спалювання сухої рослинності

Про штрафи за спалювання сухої рослинності

У Первомайській міській раді нагадують, що спалювання листя є шкідливим для здоров’я людей та екологічного стану міста та є прямим порушенням норм чинного законодавства, що тягнуть за собою накладення адміністративних штрафів.

Зазначається, що спалювання трави не сприяє підвищенню родючості ґрунтів, проте висока температура при горінні знищує всю мікрофлору, що утворюється у верхньому шарі ґрунту. Гинуть не тільки мікроорганізми, але й знищуються гнізда птахів. Від сильної трав’яної пожежі гинуть практично всі тварини, що живуть у сухій траві або на поверхні ґрунту.

За самовільне спалювання сухої рослинності або її залишків передбачена адміністративна відповідальність.

Спалювання рослинних залишків тягне за собою накладення штрафу:

на громадян – від 340 грн до 1360 грн,

на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від 850 грн до 1700 грн.

За пошкодження лісових масивів, зелених насаджень передбачено:

штраф від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років, або позбавленням волі на той самий строк,

ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки – караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.