Як правильно підготувати дитину до школи?

Ось і закінчується тепла літня пора. Незабаром пролунає шкільний дзвоник і тисячі гомінких дитячих струмочків направляться до вже підготовлених до нового навчального року шкільних будівель.

Поки ще залишилось трохи часу, перевірте – чи готова Ваша дитина до школи? Чи має вона необхідний шкільний одяг, взуття, спортивну форму? Чи достатньо вона забезпечена зошитами, олівцями, ручками та іншим шкільним приладдям?
Шановні батьки, фахівці Первомайського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області пропонують Вам врахувати наступні гігієнічні рекомендації при підготовці дитини до школи.
Учні в шкільній формі перебувають по 5-6, а іноді й більше, годин, тому одяг бажано купувати з натуральних тканин, оскільки тільки вони добре пропускають повітря, зберігають тепло, вбирають вологу.
Процентний вміст синтетичних та ацетатних волокон в тканинах та матеріалах для дитячого одягу суворо регламентований і має бути обов’язково відображений на етикетці. Білизну рекомендується купувати лише з бавовни. В тканинах, які використовуються для пошиву шкільної форми, вміст синтетичних та штучних волокон не має перевищувати 35-40%, інші складові – натуральні: вовна, бавовна, льон, шовк. В верхньому одязі допускається вміст синтетичних та штучних волокон від 50 до 100%, але підкладка має бути тільки з натуральних тканин.
Крім одягу, дитині необхідно підібрати правильне шкільне та спортивне взуття, оскільки воно оберігає стопу від механічних пошкоджень, допомагає м’язам та зв’язкам утримувати свод стопи в нормальному положенні. Неякісне взуття є причиною великої кількості деформацій і захворювань стоп. Тому, при виборі дитячого взуття, слід звертати увагу на наступні гігієнічні вимоги: верх виробу, підкладки та вкладні стільки мають бути тільки з натуральних матеріалів. Штучні та синтетичні замінники шкіри застосовують лише для оздоблення.
Підошви виготовляються з різних матеріалів: шкіри, деяких видів гуми, а також полімерних матеріалів, які мають забезпечити оптимальні гнучкість, товщину і масу. Висота каблука для школярів 8-10 років не повинна перевищувати 2 см, для хлопчиків 13-17 років – 3 см, для дівчаток 13-17 років – 4 см. Задник повинен бути виготовленим з товстої натуральної шкіри.
Особливої уваги потребує питання купівлі портфеля або ранця. Перевагу пропонуємо надавати ранцям, оскільки щоденне їх носіння за плечима мінімізує негативний вплив на поставу дитини. Хочемо нагадати, що при купівлі слід звернути увагу на спинку ранцю - адже вона повинна бути твердою, її ширина не повинна перевищувати ширину плечей дитини. Лямки мають бути широкими, бо вузькі врізатимуться в плечі.
Портфель або ранець має складатися з кількох відділень – для книг та зошитів, ручок, олівців, фломастерів, тощо. Зверніть увагу на матеріал – він повинен бути легким, міцним, водонепроникним, морозостійким, зручним для чищення, яскравого кольору. Якщо портфель або рюкзак мають підкладку – вона повинна бути з матеріалу, який легко миється.
Портфель або ранець не повинні бути важкими – їх рекомендована вага 500-700 г.
Не слід купувати для підручників та зошитів сумку на одне плече, адже це приведе до порушення її постави.
Також слід пам’ятати про існування нормативних вимог щодо загальної ваги підручників із розрахунку на один навчальний день у комплекті з шкільним приладдям, без ваги ранця або портфеля.
Вага не повинна перевищувати допустимих гігієнічних норм перенесення учнями на відстань до 3 км і складає:
· I-II класи – 1,5 ... 2,0 кг.
· III-IV класи – 2,0 ... 2,3 кг.
· V-VI класи – 2,3 ... 3,0 кг.
· VII–VIII класи – 3,0 ... 3,5 кг.
· IX–XI (XII) класи – 3,5 ... 4,5 кг.

Одним із найважливіших обов’язків батьків є забезпечення постійного робочого місця для дитини вдома, оскільки його наявність сприяє кращому навчанню та привчає до порядку. Робоче місце включає: стіл та стілець, відповідно до зросту дитини, полиця для зберігання підручників, зошитів та ін., настільна лампа з захисною арматурою, щоб промені світла не падали в очі і не осліплювали дітей. Бажано встановлювати меблі, висота яких регулюється (щоб ноги всією ступнею торкалися підлоги чи підніжки стола).
Все це необхідно для того, щоб зберегти здоров’я і зір дітей, створити їм умови для правильного фізичного розвитку. Якщо стіл не відповідає зросту дитини, то щоденні систематичні заняття за таким столом швидко втомлюють її, сприяють викривленню хребта. Коли неправильно падає світло або його недостатньо, то в дітей може розвинутись патологія органів зору.
Слід пам’ятати, що з початком навчального року у Ваших дітей починається важливий і одночасно важкий період, тому необхідно з великою відповідальністю віднестися не лише до процесу закупівлі необхідного одягу та приладдя, а й до створення психологічного комфорту дитини.
Любіть Ваших дітей, піклуйтесь та дбайте про них, цікавтесь їх настроєм, проблемами і в жодному разі не будьте осторонь від них!
 
 
З повагою, Первомайське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області

Мобільна версія | Повна версія
Ви тут

Наші партнери:

Капітальний ремонт покрівлі ЗОШ №5 - 1300,713 тис.грн.
В дошкільні навчальні заклади міста придбано дитячі меблі - 1115,800 тис.грн.
Придбано меблі в ЗОШ №2 - 120,000 тис.грн. 
Придбано меблі, мультимедійне обладнання та 10 комп’ютерів в ЗОШ №5 - 134,0 тис.грн
Придбано офісне обладнання для Центру надання адміністративних послуг - 221,298 тис.грн.
Придбано в пологове відділення ЦРБ медичне обладнання - 563,000 тис.грн.
Придбано для Палацу культури «Хімік» сучасну звукову апаратуру - 599,732 тис.грн.
Капітальний ремонт спортивної зали ЗОШ №2 - 1506,016 тис.грн.
Капітальний ремонт ЗОШ №2 - 8989,680 тис.грн.
Капітальний ремонт по заміні алюмінієвих вітражів на енергозберігаючі в будівлі Палацу культури «Хімік» - 1513,099 тис.грн.
Капітальний ремонт центральної міської бібліотеки - 1273,151 тис.грн.
Капітальний ремонт частини пологового відділення ЦРЛ - 4608,706 тис.грн.
Побудовано спортивний майданчик зі штучним покриттям - 2378,087 тис.грн.
Молодіжному центру «KOMORA» на базі центральної міської бібліотеки закуплено меблі та обладнання - 231,240 тис.грн.
Отримано в ЦНАП дитячий куточок для відвідувачів з дітьми, кейс “Мобільний Офіс”.
Придбано меблі, медичне обладнання, пральна, прасувальна та сушильна машини для ЦРЛ – 697,023 тис.грн.
Придбано 2 дефібрилятори, 8 апаратів штучної вентиляції легенів з ручним приводом для КНП «ПЦПМСД» - 127,520 тис.грн.

 

 

 

Придбано 60 комп’ютерів, 3 інформаційні кіоски, меблі, медтехніка, тренажери для фізіотерапевтичного відділення Перво-майської ЦРЛ, капітальний ремонт відділення – 4045,245 тис.грн.

  

 


 

 

 

 

Проведено тренінги в рамках проекту «Розвиток партисипативної демократії в м.Первомайський» - 27,902 тис.грн.

 

  

 

 

 

 

 

 

Капітальний ремонт групи в ДНЗ № 5 - 506,683 тис.грн.

Капітальний ремонт групи в ДНЗ № 10 - 365,924 тис.грн.
Улаштовано спортивний майданчик з вуличними тренажерами - 217,137 тис.грн

  

 

  

Підтримка впровадження та розвитку громадського бюджету - 32,000 тис. грн.

 


 

 

Проведення заходів з підвищення кваліфікації персоналу ЦНАП та інших спеціалістів громади

Придбано меблі для ЦНАП - 1356.00 EUR

 

 

 

 

 

Встановлено 30 (тридцять) камер відеоспостереження - 262,078 тис.грн.

 

 


  

 

Проект ЄС «Угода мерів – Схід» 

 

 


  

 

Розробка планів місцевого економічного розвитку для підписантів Ініціативи ЄС «Мери за Економічне Зростання» (M4EG)

 


 

  

 

Проект «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні «ВзаємоДія»