Відповіді з питань об’єднання територіальних громад

Особливості об’єднання:
До потенційно спроможних громад можуть бути віднесені територіальні громади, які об’єдналися навколо:

• міст обласного значення та населених пунктів, що мають статус райцентрів та зон їх доступності;
  • населених пунктів, які раніше мали статус райцентрів та розташовані на відстані більш, як 20 км. від міст обласного значення та населених пунктів, які мають статус райцентрів;
  • населених пунктів, територія яких не охоплюється зонами доступності населеними пунктами, зазначеними п.п.1,2 та частково забезпечені інфраструктурою.

Адміністративним центром об’єднаної територіальної громади визначається населений пункт, який має розвинуту інфраструктуру для надання послуг населенню і, як правило, розташований найближче до географічного центру території ОТГ. Центр ОТГ повинен бути з’єднаний дорогою з твердим покриттям з усіма населеними пунктами ОТГ.
Добровільне об’єднання територіальних громад не призводить до зміни назви та статусу населених пунктів (як сільської, так і міської місцевості).
Якість та доступність публічних послуг, що надаються в ОТГ, не можуть бути нижчими, ніж до об’єднання.
У спроможних територіальних громадах органи місцевого самоврядування мають забезпечити надання громадянам усіх необхідних публічних послуг. Для цього необхідні приміщення для розміщення відповідних служб.
При цьому:
1. Частина громад, які будуть сформовані навколо сьогоднішніх районних центрів та міст обласного значення вже забезпечена необхідними приміщеннями..
Міста обласного значення вже мають відповідні повноваження з відповідною інфраструктурою.
У районних центрах ОТГ отримають існуючу інфраструктуру та повноваження, які сьогодні є в наявності у районних державних адміністрацій.
2. Інші громади, щоб стати спроможними мають бути забезпечені відповідними приміщеннями у першу чергу для розміщення нових служб.

ПЕРВОМАЙСЬКА МІСЬКА РАДА ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Тел/факс: (05748) 3-21-41
E-mail: pervomaisky@ukr.net
Адреса: просп. 40 років Перемоги, 1,