Інформація щодо набуття чинності наказом Мінрегіонбуду №95

З 29.04.2013 року набув чинності наказ Мінрегіонбуду № 95 "Про затвердження Порядку прийняття в експлуатацію індивідуальних (садибних) будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, прибудов до них, громадських будинків та будівель і споруд сільськогосподарського призначення I та II категорій складності, які збудовані без дозволу на виконання будівельних робіт, і проведення технічного обстеження їх будівельних конструкцій та інженерних мереж".
Варто зазначити, що зміни до Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності” щодо продовження спрощеної процедури до 31 грудня 2013 року на об’єкти, побудовані до 12 березня 2011 року, були прийняті ще 20 листопада 2012 року, проте до 29 квітня 2013 року фактично ці норми не діяли.
Основні положення нового Порядку прийняття в експлуатацію, затвердженого наказом Мінрегіонбуду №95 (далі Порядок):
В спрощеному, тобто передбаченому вказаним наказом порядку, приймаються в експлуатацію: індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки, господарські (присадибні) будівлі і споруди, прибудови до них, збудовані у період з 05 серпня 1992 року до 12 березня 2011 року, а також збудовані до 12 березня 2011 року громадські будинки I і II категорій складності; будівлі і споруди сільськогосподарського призначення I і II категорій складності.
-  Нагадуємо, що в попередньому наказі Мінрегіонбуду прийняття в експлуатацію в спрощеному порядку будівель і споруд сільськогосподарського призначення не передбачалося. Згідно останнього абзацу п.1.2 нового Порядку, належність об’єкта будівництва до громадських будинків I і II категорій складності та будівель і споруд сільськогосподарського призначення I і II категорій складності визначається відповідно до будівельних норм, державних стандартів і правил.
-  Індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки, господарські (присадибні) будівлі і споруди, прибудови до них, збудовані до 05 серпня 1992 року, прийняттю в експлуатацію не підлягають і можуть бути зареєстровані як об’єкти права власності на підставі технічного паспорту.
-  Прийняття в експлуатацію об'єктів, зазначених у пункті 1.1 розділу І Порядку, здійснюється безоплатно територіальними органами, Держархбудінспекції України протягом 10 робочих днів з дня подання заяви власниками (користувачами) земельних ділянок, на яких розміщені такі об’єкти. (Раніше строк розгляду заяви становив 30 днів).
-  Підставою прийняття об’єкта в експлуатацію є звіт про проведення технічного обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж, який надається виконавцем.
-  Крім звіту про проведення технічного обстеження до Інспекції архбудконтролю подаються також два примірники заповненої декларації і засвідчені в установленому порядку копії документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, на якій розміщено об'єкт, та технічного паспорта.
- Приємним нововведенням Порядку (що відображено і п.9 розділу V Закону “Про регулювання містобудівної діяльності”) є те, що штраф за самочинне будівництво при прийнятті в експлуатацію об’єкта за цим Порядком сплачується фізичними особами за ст.97 Кодексу України про адміністративні правопорушення, що становить від 85грн. до 170грн., а юридичними особами – за п.2 ч.2 ст.2 Закону України “Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності”, що становить 11470грн.
- Загалом процедура прийняття в експлуатацію за новим порядком стала ще більш спрощеною, однак вона діє лише до кінця 2013 року, тому хто ще не встиг оформити право власності на свій будинок, будівлю чи споруду – поспішайте.

ПЕРВОМАЙСЬКА МІСЬКА РАДА ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Тел/факс: (05748) 3-21-41
E-mail: pervomaisky@ukr.net
Адреса: просп. 40 років Перемоги, 1,