Звіт про здійснення державної регуляторної політики в м.Первомайський за 2015 рік

до рішення 7 сесії міської ради 7 скликання
від 11 лютого 2016 року № 76-7/7

Звіт
про здійснення державної регуляторної політики
в м.Первомайський за 2015 рік

Державна регуляторна політика у сфері господарської діяльності спрямована на вдосконалення правового регулювання господарських відносин, а також адміністративних відносин між регуляторними органами та суб’єктами господарювання, недопущення прийняття економічно недоцільних та неефективних регуляторних актів, усунення перешкод для розвитку господарської діяльності.
   Участь у регуляторній діяльності органів місцевого самоврядування м.Первомайський здійснюється відповідно до законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».
    Регуляторним органом у місті є Первомайська міська рада та її виконавчий комітет. Регуляторний акт – це рішення регуляторного органу, яке спрямоване на правове регулювання господарських відносин.
   Згідно з рішенням  48 сесії міської ради 5 скликання від 20.01.2009 №574-48/5 «Про затвердження Положення про реалізацію державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності м.Первомайський» повноваження щодо реалізації державної регуляторної політики міською радою покладені на постійну комісію з питань депутатської діяльності, етики та місцевого самоврядування. Контроль за здійсненням державної регуляторної політики в частині регуляторних актів виконавчого комітету проводять заступники міського голови відповідно до розподілу обов’язків. Перевірку економічної доцільності проектів та відстеження діючих регуляторних актів здійснює відділ економіки міськвиконкому, правове забезпечення – юридичний відділ.
      У 2015 році регуляторні акти міською радою та виконавчим комітетом не приймалися.
     Одним із механізмів забезпечення прозорості та ефективності впровадження регуляторних актів є відстеження їх результативності. У цій діяльності розробники регуляторних актів керуються Методикою відстеження результативності регуляторного акта, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2004 року № 308 та пунктом 6 «Відстеження результативності регуляторних актів» Положення про реалізацію державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності м.Первомайський.
    Для здійснення моніторингу результативності регуляторних актів був складений план-графік проведення відстежень регуляторних актів Первомайської міської ради та її виконавчого комітету,  затверджений 2 грудня 2014 року.
      За 2015 рік проведено 9 відстежень регуляторних актів, з них 5 повторних, 4 періодичних.
     Перелік діючих регуляторних актів розміщений на офіційному сайті м.Первомайський. Також на сайті розміщуються проекти регуляторних актів, аналізи регуляторного впливу до них, звіти про відстеження їх результативності.
     Станом на 1 січня 2016 року на території міста діє 25 регуляторних актів, з них 15 рішень міської ради та 10 рішень виконавчого комітету.
    При підготовці регуляторних актів дотримуються вимоги Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» щодо оприлюднення та обговорення проектів цих регуляторних актів і прийняття рішень. Оприлюднення проводяться шляхом опублікування в міськрайонній газеті «Знамя труда» та на офіційному сайті Первомайської міської ради.

Міський голова                                                         М.М. Бакшеєв

ПЕРВОМАЙСЬКА МІСЬКА РАДА ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Тел/факс: (05748) 3-21-41
E-mail: pervomaisky@ukr.net