Звіт про здійснення державної регуляторної політики в м.Первомайський за 2016 рік

до рішення 26 сесії міської ради
7 скликання від 26 січня 2017р.№ 420-26/7

Державна регуляторна політика у сфері господарської діяльності спрямована на вдосконалення правового регулювання господарських відносин, а також адміністративних відносин між регуляторними органами та суб’єктами господарювання, недопущення прийняття економічно недоцільних та неефективних регуляторних актів, усунення перешкод для розвитку господарської діяльності.
Участь у регуляторній діяльності органів місцевого самоврядування м.Первомайський здійснюється відповідно до законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».
Регуляторним органом у місті є Первомайська міська рада та її виконавчий комітет. Регуляторний акт – це рішення регуляторного органу, яке спрямоване на правове регулювання господарських відносин, а також адміністративних відносин між регуляторним органом та суб’єктами господарювання.
Згідно з рішенням  7 сесії міської ради 7 скликання від 11.02.2016 № 93-7/7 «Про затвердження Положення про реалізацію державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності м.Первомайський» повноваження щодо реалізації державної регуляторної політики міською радою покладені на постійну комісію з питань депутатської діяльності, етики та місцевого самоврядування. Контроль за здійсненням державної регуляторної політики в частині регуляторних актів виконавчого комітету проводять заступники міського голови відповідно до розподілу обов’язків. Перевірку економічної доцільності проектів та відстеження діючих регуляторних актів здійснює відділ економіки міськвиконкому, правове забезпечення – юридичний відділ.
У 2016 році робота з підготовки проектів регуляторних актів проводилася згідно з планом, затвердженим міським головою 4 грудня 2015 року. Протягом року до плану були внесені доповнення.
Відповідно до плану та доповнень до нього в 2016 році було прийнято                           5 регуляторних актів міської ради: «Про затвердження Положення про оренду майна, що є комунальною власністю територіальної громади м.Первомайський», «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель у межах території м.Первомайський Харківської обл.», «Про внесення змін до рішення Первомайської міської ради «Про встановлення розміру коштів замовників, які залучаються для розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м.Первомайський»», «Про внесення змін до Положення про оренду майна, що є комунальною власністю територіальної громади м.Первомайський», «Про заходи щодо впорядкування тютюнопаління в громадських місцях в м.Первомайський Харківської області».
Одним із механізмів забезпечення прозорості та ефективності впровадження регуляторних актів є відстеження їх результативності. У цій діяльності розробники регуляторних актів керуються Методикою відстеження результативності регуляторного акта, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2004 року № 308 та пунктом 6 «Відстеження результативності регуляторних актів» Положення про реалізацію державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності м.Первомайський.
Для здійснення моніторингу результативності регуляторних актів був складений план-графік проведення відстежень регуляторних актів Первомайської міської ради та її виконавчого комітету, затверджений 2 грудня 2015 року.
За 2016 рік проведено 14 відстежень регуляторних актів, з них 5 базових, 3 повторних, 6 періодичних.
Перелік діючих регуляторних актів розміщений на офіційному сайті Первомайської міської ради. Також на сайті розміщуються проекти регуляторних актів, аналізи регуляторного впливу до них, звіти про відстеження їх результативності.
Станом на 1 січня 2017 року на території міста діє 28 регуляторних актів, з них 18 рішень міської ради та 10 рішень виконавчого комітету.
При підготовці регуляторних актів дотримуються вимоги Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» щодо оприлюднення та обговорення проектів цих регуляторних актів і прийняття рішень. Оприлюднення проводяться шляхом опублікування в газеті «Знамя труда» та на офіційному сайті Первомайської міської ради.

Міський голова                                      М.М. Бакшеєв

ПЕРВОМАЙСЬКА МІСЬКА РАДА ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Тел/факс: (05748) 3-21-41
E-mail: pervomaisky@ukr.net