Санаторно-курортне лікування учасників антитерористичної операції

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 31 березня 2015 року № 200 органи соціального захисту населення забезпечують безоплатними путівками до санаторно-курортних закладів в порядку черговості в міру надходження путівок:

- учасників бойових дій – щороку строком на 18-21 день;
- інвалідів війни – позачергово щороку строком на 18-21 день;
- інвалідів із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) – відповідно до медичних рекомендацій, з них:
I та II груп – до санаторіїв спинального профілю з лікуванням строком на 35 днів;
III групи – до санаторіїв неврологічного профілю з лікуванням строком на 18-21 день.

Для одержання путівки учасники антитерористичної операції повинні перебувати на обліку в органах соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання, а такі, що переселилися з тимчасово окупованої території чи районів проведення антитерористичної операції, - за фактичним місцем проживання відповідно до довідки про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції.

Для взяття на облік учаснику антитерористичної операції необхідно подати до органів соціального захисту населення наступні документи:
- заяву;
- медичну довідку лікувальної установи за формою № 070/о;
- копію та оригінал посвідчення учасника бойових дій, інваліда війни;
- документ, що підтверджує безпосереднє залучення особи до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення.

Особа, яка перебуває на обліку для забезпечення санаторно-курортним лікуванням в органах соціального захисту населення, але в поточному році одержала безоплатну путівку, знімається з обліку.
Учасникам антитерористичної операції надано право самостійно обирати санаторно-курортний заклад, в якому вони бажають оздоровитися. Після перевірки органами соціального захисту населення обраного закладу на відповідність встановленим вимогам укладається тристороння угода (особа-орган соціального захисту населення – санаторій), яка передбачає безготівкове перерахування коштів санаторно-курортним закладам за надані послуги у розмірі не вище встановленої Міністерством соціальної політики України граничної вартості путівки.
Учасники антитерористичної операції, на яких поширюється дія Порядку забезпечення санаторно-курортними путівками до санаторно-курортних закладів військовослужбовців, ветеранів війни, ветеранів військової служби, органів внутрішніх справ та деяких інших категорій осіб і членів їх сімей, затвердженого постановою КМУ від 27.04.2011 № 446, санаторно-курортним путівками через органи соціального захисту не забезпечуються.

Бажаючим пройти санаторно-курортне лікування необхідно звернутися з пакетом документів до управління соціального захисту населення Первомайської міської ради за адресою: м. Первомайський, 4 мікрорайон, буд. 21, каб. № 7, тел. для довідок: 3-40-85.

ПЕРВОМАЙСЬКА МІСЬКА РАДА ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Тел/факс: (05748) 3-21-41
E-mail: pervomaisky@ukr.net
Адреса: просп. 40 років Перемоги, 1,