Інформація про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами

З метою запобігання будь-яким формам насильства стосовно жінок та профілактики цього ганебного явища, Управління соціального захисту населення повідомляє, що 6 грудня 2017 року Верховною Радою України прийнято Закон « Про внесення змін до деяких законів України у зв`язку з ратифікацією Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами».

Законом вводяться покарання за вчинення домашнього насильства, а саме, за умисне систематичне вчинення фізичного, психологічного або економічного насильства щодо теперішнього чи колишнього подружжя або іншої особи, з якою винний перебував у сімейних або близьких відносинах, що призводить до фізичних або психологічних страждань, розладів здоров`я, втрати працездатності, емоційної залежності або погіршення якості життя потерпілої особи. Вчинення зазначених дій карається:
- громадськими роботами на строк від 150 до 240 годин;
- або арештом на строк до 6- ти місяців;
- або обмеженням волі на строк до 5-ти років;
- або позбавленням волі на строк до 2-х років.
Крім того, стосовно того, хто вчинив домашнє насильство, можуть застосовуватися такі обмежувальні заходи:
- заборона перебувати в місці спільного проживання;
- обмеження спілкування з дитиною;
- заборона наближатися до постраждалого на визначену відстань;
- заборона листування, телефонних переговорів;
- направлення для проходження програми для кривдників або пробаційної програми.
Умисне невиконання обмежувальних заходів або умисне ухилення від проходження програми для кривдників караються арештом на строк до 6- ти місяців або обмеження волі на строк до 2-х років.
7 грудня 2017 року Верховна Рада України прийняла Закон «Про запобігання та протидію домашньому насильству». Законом запроваджено додаткові заходи, спрямовані на створення запобіжних і захисних механізмів боротьби з усіма формами насильства.

Начальник управління В.Г.Сторожева

ПЕРВОМАЙСЬКА МІСЬКА РАДА ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Тел/факс: (05748) 3-21-41
E-mail: pervomaisky@ukr.net