Порядок оздоровлення громадян постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС у 2018 р.

Для отримання путівки в наступному році необхідно до 15 жовтня поточного року податитакі документи:
- заяву про взяття на облік для отримання путівки за формою, затвердженою Мінсоцполітики;
- довідку для одержання путівки на санаторно-курортне лікування за формою 070/о;

- копію посвідчення громадянина, віднесеного до категорії 1 (із вкладкою);
- копію паспорта.
  У разі подання заяви за місцем проживання, відмінним від зареєстрованого, громадянин (крім осіб, які переселилися з тимчасово окупованої території України чи районів проведення антитерористичної операції) додатково подає видану органом соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання довідку про те, що громадянин, віднесений до категорії 1, не перебуває на обліку для забезпечення путівкою;
  Постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2016 № 854 затверджено Порядок надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам та закладам відпочинку, здійснення доплат за рахунок власних кошів, виплати грошової компенсації громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, який передбачає новий механізм надання послуг із санаторно-курортного лікування та повністю замінює раніше діючий порядок.
 В 2018 р. оздоровлення громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, здійснюватиметься шляхом надання державою щорічної грошової допомоги для компенсації вартості санаторно-курортної путівки, шляхом безготівкового перерахування коштів санаторному закладу.
Розмір грошової допомоги для компенсації вартості санаторно-курортної путівки складає для осіб, віднесених до 1 категорії – 6 822 грн., для дітей з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою – 13 545 грн.
  За бажанням у разі недостатності суми грошової допомоги для компенсації вартості путівки у вибраному закладі, громадянами за рахунок власних коштів може бути здійснена доплата за надання додаткових послуг. Перелік базових послуг, які мають надаватися відповідно до медичних рекомендацій та входять до вартості путівки, затверджується Мінсоцполітики.
  Забезпечення громадян, віднесених до категорії 1, та дітей з інвалідністю послугами на санаторно-курортне лікування проводиться в межах виділених коштів пропорційно кількості таких громадян, які перебувають на обліку для отримання такого лікування.
  Громадяни, постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи, які мають право на санаторно-курортне лікування за кількома законами, обирають право перебувати на обліку за одним із них.
  До управління соціального захисту населення за місцем проживання з заявами на санаторно-курортне лікування у 2018 році звернулося 19 осіб 1 категорії.
  Запроваджений порядок - складний механізм, однак він суттєво підвищує адресність надання послуг з санаторно-курортного оздоровлення учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, передбачає вільний вибір пільговиком санаторно-курортного закладу, з урахуванням індивідуальних потреб, а також, буде сприяти прозорості ринку послуг з санаторно-курортного лікування і максимальному підвищенню ефективності використання бюджетних коштів.
  Направлення постраждалих громадян до санаторного закладу здійснюватиметься на підставі укладеного тристороннього договору між управлінням соціального захисту населення, санаторно-курортним закладом та особою постраждалою від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, яка направляється на оздоровлення.

ПЕРВОМАЙСЬКА МІСЬКА РАДА ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Тел/факс: (05748) 3-21-41
E-mail: pervomaisky@ukr.net
Адреса: просп. 40 років Перемоги, 1,