Замість путівок громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, відтепер виплачуватиметься грошова компенсація

Крім права самостійного вибору санаторно-курортного закладу новим порядком передбачено введення окремого обліку постраждалих громадян, які виявили бажання отримати грошову компенсацію замість путівки на санаторно-курортне лікування.

Це передбачено розробленою Міністерством соціальної політики постановою Кабінету Міністрів України  № 838 від 08.11.2017 р. «Про розмір середньої вартості путівки для виплати грошової компенсації замість путівки громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» , що забезпечить виконання Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та проведення виплати грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки з 1 січня 2018 року. Для реалізації прав громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на отримання за їхнім бажанням грошової компенсації замість путівки Урядом прийнято рішення встановити середню вартість путівки.  Така компенсація виплачуватиметься з розрахунку 35 відсотків чинного на 1 січня відповідного року одного прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (із заокругленням до однієї гривні).
Для отримання зазначеної компенсації до органу соціального захисту населення подаються наступні документи:
1)    громадянами, віднесеними до категорії 1:
-         заява на отримання грошової компенсації замість путівки;
-         довідка 070/о;
-         копія посвідчення громадянина, віднесеного до категорії 1 (із вкладкою);
-         копія паспорта;
-         довідка про те, що громадянин, віднесений до категорії 1, не перебуває на обліку для забезпечення путівкою за зареєстрованим місцем проживання (у разі відміни місця проживання від зареєстрованого).
2)    одним із батьків дитини з інвалідністю або особою, що їх замінює:
-         заява на отримання грошової компенсації замість путівки;
-         довідка 070/о;
-         копія посвідчення дитини з інвалідністю (із вкладкою);
-         копія свідоцтва про народження або копія паспорта дитини з інвалідністю;
-         довідка про склад сім’ї або зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб;
-         довідка про те, що дитина з інвалідністю не перебуває на обліку для забезпечення путівкою за зареєстрованим місцем проживання (у разі відміни місця проживання від зареєстрованого).

ПЕРВОМАЙСЬКА МІСЬКА РАДА ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Тел/факс: (05748) 3-21-41
E-mail: pervomaisky@ukr.net
Адреса: просп. 40 років Перемоги, 1,