Інформація для внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України

Кабінетом Міністрів України 18 квітня 2018 року затверджена постанова № 280 «Питання забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України», якою передбачено виплата грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення внутрішньо переміщеним особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, та визнані інвалідами внаслідок війни III групи відповідно до пунктів 11—14 частини другої статті 7 або учасниками бойових дій відповідно до пунктів 19 і 20 частини першої статті 6 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, та які потребують поліпшення житлових умов і перебувають протягом року на обліку в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб.

Право на отримання грошової компенсації мають вищезазначені особи, що перебувають на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов (квартирному обліку). Грошова компенсація виплачується у повному обсязі в порядку черговості взяття на квартирний облік за рахунок субвенції державного бюджету місцевим бюджетам.
Для призначення грошової компенсації внутрішньо переміщена особа або її законний представник особисто подає органу соціального захисту населення за місцем перебування на квартирному обліку заяву, до якої додає копії:
1) документа, що посвідчує внутрішньо переміщену особу, яка захищала незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України; в разі подання документів законним представником — документи, що посвідчують особи тих, від чийого імені подається заява, а також документ, яким надано повноваження законному представникові представляти таких осіб, оформлений відповідно до законодавства;
2) для осіб з інвалідністю — посвідчення «Інваліда війни»;
3) для учасників бойових дій — посвідчення «Учасник бойових дій»;
4) для осіб, статус яким надано відповідно до пунктів 19 і 20 частини першої статті 6 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, — довідки про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України;
5) для осіб, статус яким надано відповідно до пункту 11 частини другої статті 7 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, — довідки про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності, та постанови військово-лікарської комісії;
6) для осіб, статус яким надано відповідно до пунктів 12—14 частини другої статті 7 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, — довідки керівника Антитерористичного центру при СБУ, Генерального штабу Збройних Сил, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України від 8 вересня 2015 р. № 685 “Про затвердження Порядку надання статусу особи з інвалідністю внаслідок війни особам, які отримали інвалідність внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпечення її проведення”;
7) довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи та кожного із членів її сім’ї.
Рішення про призначення або відмову в призначенні грошової компенсації приймається комісією, утвореною при виконавчому комітеті міської ради або райдержадміністрації. Також комісією визначається розмір грошової компенсації згідно встановлених нормативів.
Кошти перераховуються органами соціального захисту населення на спеціальний поточний рахунок внутрішньо переміщеної особи, відкритий у відділенні ПАТ «Державний ощадний банк України».
Протягом року з дня зарахування коштів на спеціальний рахунок в уповноваженому банку внутрішньо переміщена особа, яка захищала незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, самостійно використовує призначену їй грошову компенсацію на придбання жилого приміщення як в прийнятих в експлуатацію житлових будинках на первинному або на вторинному ринку нерухомості, так і шляхом інвестування в об’єкти житлового будівництва відповідно до Законів України “Про інвестиційну діяльність” та “Про кооперацію” в будь-якому населеному пункті на території України.
Якщо ціна договору купівлі-продажу житла перевищує суму коштів грошової компенсації на спеціальному рахунку внутрішньо переміщеної особи, яка захищала незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, уповноважений банк переказує кошти із спеціального рахунка за договором лише після надходження на спеціальний рахунок внутрішньо переміщеної особи додаткових коштів у сумі, якої не вистачало для його виконання.

ПЕРВОМАЙСЬКА МІСЬКА РАДА ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Тел/факс: (05748) 3-21-41
E-mail: pervomaisky@ukr.net
Адреса: просп. 40 років Перемоги, 1,