Сьогодні, 19 жовтня 2020 року, на базі ХАБ «Комора» відбувся круглий стіл з обговорення питань комунальної інфраструктури в межах формування Первомайської ОТГ. На заході були присутні: Первомайський міський голова Микола Бакшеєв, Грушинський сільський голова Олександр Гавшин, Ржавчицький сільський голова Юлія Панкратова, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Ніна Харченко, керівники комунальних підприємств міста, профільні керівники структурних підрозділів виконавчого комітету міської ради, експерти та представники ЗМІ.

Круглий стіл відбувався на базі ХАБу «Комора». В неформальних обставинах учасники круглого столу обговорили позитивні сторони процесу об’єднання та наголосили на проблемних питаннях майбутньої громади на конкретних територіях. Міський голова закликав сільських голів, що наразі відповідають за території рад, що приєднаються до Первомайської ОТГ чітко проговорити питання подальшого розвитку комунальної  сфери сіл та міста. Небхідно почати напрацьовувати конкретні плани об’єднання комунальних господарств з усіма досягненнями та питаннями, що потребують доопрацювання.  Сільські голови по черзі розповіли про особливості комунальної сфери у сільських радах в цілому та конкретно по кожному населеному пункту.

За словами Ржавчицького сільського голови Юлії Панкратової: «Ржавчицька  сільська рада складається з  одного села, протяжністю 18 км. Інфраструктурні об’єкти майже всі у задовільному стані, включаючи дороги і водогін. Замінено вуличне освітлення на енергозберігаюче,відпрацьовано  рівень надання комунальних послуг за допомогою місцевого сільськогосподарського підприємства СТОВ «Ржавчик». Воно ж, фактично, частково забезпечувало, в рамках  «соціального навантаження», потребу у наданні комунальних послуг. Наприклад, таких,  як  вивезення сміття та ремонт у разі  аварійних ситуацій на водогоні».

За словами Грушинського сільського голови Олександра Гавшина: «Грушинська сільська рада складається з 6 населених пунктів. Дороги, що є сполученням між селами мають протяжність близько 48 км. Є два готових проєкти  - капітальний ремонт вул.Центральна, с. Грушине та капітальний ремонт по вул.Польова, с.Маслівка (наразі дорога ґрунтова). На 2,9 млн. грн. та 2,3 млн. грн. Цього року коштів на реалізацію проєктів не вистачило в сільській раді, не допоміг і районний бюджет. З водою питання стоїть досить гостро. Водні ресурси невеликі – в колодязях приватних секторів цього року стала велика проблема - вода майже відсутня. У місцевому комунальному підприємстві на балансі два водопроводи – водопровід с.Грушине і с.Кареченцево. По воді, що надається централізовано, велика заборгованість від населення. Лише 41% води, що «підіймається», оплачується населенням. Більший відсоток води залишається неоплаченим. Технічне обслуговування забезпечується майже без техніки – «в ручну». Комунальне підприємство не є прибутковим, а, скоріше, працює коштом  фінансової допомоги сільської ради та часткових фінансових надходжень від СТОВ «Орількалатінвест». Вуличне освітлення зроблено у всіх 6 селах. Але, на відміну від Ржавчицької сільської ради, не маємо світлодіодних світильників, поки намагаємося замінити на світлодіодні лампи». Підсумувавши інформацію, Олександр Гавшин зазначив, що питань, які потребують вирішення у майбутньому, багато і всі вони важливі для села.

Керівники комунальних підприємств міста також мали нагоду задати питання до керівників сільських рад. Домовились, що наступного разу запропонувати шляхи вирішення нагальних потреб громад, що об’єднуються в одну.

Також під час круглого столу у якості експерта виступив Олександр Шевцов, який звернув увагу на необхідності вирішення декількох проблем комунальної сфери майбутньої об’єднаної громади: енергетичне заощадження, водопостачання й водовідведення та ремонт доріг. Звичайно ж, гострим питанням залишається необхідність капітального ремонту більшості доріг, що потребує додаткових зусиль з пошуку багатомільйонних інвестицій до місцевого бюджету. Він запропонував вирішувати питання «по-максимуму» своїми силами. Таку можливість дає виконання поточного ямкового ремонту на базі КП «Жилсервіс» за допомогою рециклеру  асфальтобетону. Наостанок Олександр Петрович побажав присутнім головам рад успіхів в подальшій роботі та чесно служити на благо розвитку громади.

У підсумку міський голова Микола Бакшеєв запропонував, після того, як фінансове управління  виконавчого комітету зведе баланс бюджетів,  на наступній аналогічній зустрічі  проговорити предметно в розрізі кожного окремого питання. Наголосив, що тема об’єднання взагалі досить складна і потребує конкретних планів і ще  конкретніших дій. Микола Миколайович підкреслив, що зустріч є не останньою і має декілька проєктів щодо розвитку окремих комунальних галузей. Звертаючись до сільських голів, міський голова запропонував бути готовими до  спільних зусиль, щоб об’єднання громади пройшло якомога комфортніше для всіх її жителів.

Микола Бакшеєв: «Лише спільними зусиллями ми створимо успішну Первомайську об'єднану територіальну громаду!».

Альбом: Відбувся круглий стіл з обговорення комунальної інфраструктури в межах формування Первомайської ОТГ
Дата публікації: 14:29 19.10.2020