Програма «ЕНЕРГОДІМ» для ОСББ
Програма «ЕНЕРГОДІМ»  для ОСББ

Програма «ЕНЕРГОДІМ» для ОСББ

Нагальною проблемою в населених пунктах Харківської області є стан багатоквартирного житлового фонду. Для вирішення зазначеної проблеми потрібні великі фінансові ресурси, які відсутні в місцевих бюджетах. Вирішити цю проблему дозволяє залучення зовнішніх фінансових інструментів, які вже створені та працюють в Україні.

Фонд енергоефективності (далі — Фонд) — єдина в Україні державна установа, створена Урядом України відповідно до Закону України «Про Фонд енергоефективності» з метою підтримки ініціатив щодо енергоефективності, впровадження інструментів стимулювання і підтримки здійснення заходів з підвищення рівня енергетичної ефективності будівель та енергозбереження, зокрема в житловому секторі.

У рамках Фонду діє Програма «Енергодім», завдяки якій в багатоквартирних будинках можуть бути реалізовані проекти з модернізації інженерних систем (Пакет «А») та проведено комплексну модернізацію, включаючи модернізацію інженерних систем та утеплення огороджуючих конструкцій (Пакет «Б»). Багатоквартирні будинки, в яких створено ОСББ, можуть отримати до 60% відшкодування вартості реалізованого проекту за Пакетом «А», та до 70% за Пакетом «Б» програми «Енергодім» Фонду. Для

 участі у Програмі «Енергодім» Фонду потрібно провести енергоаудит багатоквартирного будинку, який буде відшкодовано Фондом на рівні 70%, незалежно від обраного Пакету, та подати Заявку на участь у Фонді через відділення банків-партнерів, яких наразі є два: ПАТ АБ «Укргазбанк» та АТ «»Кредобанк». Отримати додаткову інформацію про Програму можна на офіційному сайті Фонду - https://eefund.org.ua/programa-energodim

Одне ОСББ з Харківської області вже має позитивний досвід участі в зазначеній Програмі. ОСББ «Добробут Чугуєва» було відібрано до 10 об’єднань, на яких було протестовано покроковий «шлях клієнта Фонду».

Відповідно до рекомендацій енергоаудитору, в будинку ОСББ було встановлено індивідуальний тепловий  пункт (ІТП),  замінено та теплоізольовано трубопроводи системи опалення, а також здійснено балансування системи опалення. Після проведення енергоефективних заходів розрахункове енергоспоживання системи опалення в будинку ОСББ «Добробут  Чугуєва» зменшилося з 694,29 тис. кВ*год/рік до 579,87 тис. кВ*год/рік. Загальна   вартість  проєкту  з енергомодернізації будинку ОСББ «Добробут Чугуєва» становила 486,49 тис. грн, за рахунок гранту Фонду було виплачено 291,894 тис. грн.

Наразі Програма «Енергодім» є реальним діючим механізмом для розв’язання існуючих проблемних питань із багатоквартирним житловим фондом: проведення його термомодернізації, виконання капітальних ремонтів внутрішньобудинкових мереж та огороджуючих конструкцій, що призведе до      зниження   витрат        енергетичних ресурсів та, відповідно,заощадить кошти сімейних бюджетів на оплату комунальних послуг. Для місцевої влади участь будинків ОСББ у Програмі Фонду - це й ще додаткові переваги у вигляді створення додаткових робочих місць, збільшення доходів бюджетів за рахунок податкових надходжень, залучення інвестицій та можливість направити вивільнені кошти місцевих бюджетів на вирішення інших нагальних проблем громад.

За консультаційної підтримкою пропонуємо звертатися до регіонального радника Фонду Енергоефективності в Харківській області Масленнікова Олега Михайловича (050 300 85 86, olmaslennikov@gmail.com).

 

Переглядів: 224
Дата публікації: 10:39 23.10.2020
Міський голова
Надіслати електронне звернення
Надіслати запит на інформацію
Анонс подій
Подій не заплановано
Нові та оновлені сторінки
Оголошення конкурсного відбору виконавців робіт із землеустрою, оцінки земель та виконавця земельних   21.01.2021
План роботи відділу на 2021 рік   21.01.2021
До уваги платників податків та зборів! Реквізити рахунків для зарахування надходжень до місцевого бю   21.01.2021
Звіт про базове відстеження результативності проєкту рішення Первомайської міської ради "Про затверд   19.01.2021
Рішення Первомайської міської ради від 29.12.2020 року "Про затвердження Положення про житлову коміс   16.01.2021
Склад житлової комісії з обліку ВПО та надання житлових приміщень для тимчасового проживання ВПО при   16.01.2021
Про затвердження фонду житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб   16.01.2021
Оголошення про проведення аукціону на продовження договору оренди нежитлового приміщення площею 22,7   16.01.2021
Рішення Первомайської міської ради "Про затвердження складу конкурсної комісії з відбору суб’єктів о   16.01.2021
Переліки обєктів І та ІІ типів, які пропонуються для оренди на 2021 рік   16.01.2021
Посилання
 
 
 
Пошук
Міська владаМіський головаМіська радаКерівний складСтруктураВакансіїЗаходи щодо запобігання корупціїГрафік особистого прийому громадянГрафік виїзних прийомів громадянІнструкція з діловодства у виконавчому комітеті Первомайської міської ради (зі змінами Розпорядження міського голови від 01.04.2020р. №59)ДокументиРезультати поіменного голосуванняРішення Первомайської міської ради Харківської областіРішення виконавчого комітету Первомайської міської радиРозпорядження міського голови з основної діяльностіПроекти рішень Первомайської міської радиПроекти рішень виконавчого комітету Первомайської міськради Харківської областіАрхів рішень Первомайської міськради Харківської областіАрхів рішень виконавчого комітету Первомайської міськради Харківської областіАрхів розпоряджень міського головиПротоколиПрозоре містоБюджет та фінансиПоточна діяльністьДокументиКомунальна власністьЖитлові питанняЗакупівліОчищення владиВідкриті даніДоступ до публічної інформаціїРегуляторна політикаЗаконодавство про працю
Первомайська міська рада Харківської області >>>