Це ще один із переможців в рамках обласного конкурсу мініпроєктів розвитку територіальних громад «Разом в майбутнє». Проєкт було подано громадською організацією «МОУШН+». Автор проєкту Людмила Федорченко.

Міський голова Микола Бакшеєв разом з секретарем міської ради Сергієм Чемшитом, заступником міського голови Ніною Харченко відвідали краєзнавчий музей, де і було відкрито мініпроєкт.

Гостям запропонували цікаву презентацію з використанням сучасних технологій, запроваджених завдяки перемозі у конкурсі.

Згідно проєкту було закуплено комп’ютерне, цифрове та офісне обладнання. Проведено діджиталізацію усіх процесів діяльності музею. А це пошук, зберігання нових історичних фактів, оцифрування існуючих архівів; створення сайту музею, наповнення його історичним матеріалом, віртуальними історичними подорожами, цікавими фактами про місто. Виготовлені матеріали застосовуються при проведенні виставок та заходів: показ фільмів, проведення презентацій. Тепер  створювати та виготовляти нові експозицій є можливість на сучасному цифровому обладнанні (роздруківка стендів, ламінація, виготовлення мерчу).

Застосування цифрових технологій  у дослідницькій, зберігаючій, та виставковій діяльності закладу дасть можливість підвищити якість музейної справи Первомайського краєзнавчого музею.

Директорка краєзнавчого музею Інга Задорожня (вона ж Клеопатра Федорівна Лихачова) додає: «А ще тут будуть проходити сімейні  вечори, кружлятимуть пари та звучатиме музика». І дійсно музика супроводжувала гостей по всіх виставкових залах музею, де до демонстрації отриманого обладнання були додані елементи  театралізації. Це було дуже вдале поєднання.

«Я подивився іншими очима на наш музей», - з захопленням підсумував відвідини Микола Бакшеєв, вручаючи  сертифікат про реалізацію проєкту директорці краєзнавчого музею.

Загальна вартість проєкту  склала  299,95 тис.грн.: обласний бюджет – 149,98 тис.грн.;  місцевий бюджет -  134,98 тис.грн.; кошти громадської  організації «МОУШН+» – 14,99 тис.грн.

Альбом: Відкриття мініпроєкту «Діджиталізація музейної справи» в Первомайському краєзнавчому музеї.
Дата публікації: 15:32 25.11.2020