Як обрати якісні гриби?
Як обрати якісні гриби?

Як обрати якісні гриби?

Первомайське районне управління ГУ Держпродспоживслужби в Харківській області інформує:

Як обрати якісні гриби?

 Гриби, так само як і ягоди,  є найдавнішими продуктами харчування. Уміння правильно збирати ці лісові дари переходило з покоління в покоління. У наш час не кожен має достатньо знань та досвіду щоб ходити в ліс за грибами, а ось в магазин чи на ринок  - кожен. Але далеко не всі люди знають як правильно визначити їх якість.
 Як би ви не були впевнені у своїх знаннях про гриби,  дотримуйтесь поради не купувати їх у місцях, що викликають сумніви (наприклад біля доріг).
 Гриби мають проходити з екологічно чистого району тому що вони дуже добре абсорбують шкідливі речовини,  які можуть знаходитися в атмосфері. 
 Під час вибору грибів, слід роздивлятись їх як в цілому, так і по частинам. Основні частини це: шляпка, пластини під нею, ніжка, м'якіть  та шкірка. Не беріть зморщені, вкриті пліснявою або іншим нальотом гриби. 

Основні ознаки свіжості та якості грибів.

Правильні свіжі гриби відрізняються міцністю та гладкістю.  В'ялість - ознака початку псування. 
Перевірте, щоб ніжка до шляпки  щільно прилягала - інакше виявиться, що цей гриб несвіжий. Обов'язково понюхайте: давно зірваний гриб ви одразу впізнаєте по характерному запаху.
Віддавайте перевагу молодим грибам.  Визначити вік гриба можна за розміром та формою шляпки  (в зрілих вони розкриваються), пластинками (в молодих грибів вони закриті), а також по кольору та консистенції (ці параметри відрізняються в залежності від виду).
На магазинних поличка гриби повинні бути з цільною чистою ніжкою, без механічних пошкоджень та сторонніх запахів. Обираючи гриби в магазині, краще беріть ті, що зберігаються в прохолодних місцях. 
При кімнатній температурі свіжезібрані гриби зберігаються досить нетривалий час-пів дня, максимум добу. Врожай необхідно якнайшвидше обробити та охолодити. В холодильнику (при температурі 0-6 градусів ) строк зберігання подовшується до кількох діб, в залежності від виду. 
Не забувайте,  що куплені гриби вже зберігались якийсь час у продавця. 
Обробка грибів включає сортування, просушування або обтирання,  відчищування від сміття та землі, промивання та вимочування в підсоленій воді. Перед зберіганням ніколи не мийте гриби. 
Добре зберігаються свіжі гриби, якщо їх загорнути в бумагу або помістити в ємність з кришкою. Порада: не зберігайте свіжі гриби в пакетах,  бо в результаті може утворитися волога, яка швидко зіпсує продукт.
Свіжі гриби потрібно якнайшвидше переробити: законсервувати або висушити. Можна також і заморозити. Для цього слід вибрати герметичу ємність зручного розміру. Строк зберігання заморожених грибів при -18 градусів приблизно рік.  При більш слабкій заморозці строк зберігання буде значно меншим - до 2х місяців. Гриби варто тримати окремо від інших продуктів. 
 Нагадуємо, що отруєння грибами проявляється упродовж трьох днів та й ознаки його у кожного різні. Однак варто запам`ятати просте правило: якщо родина вживала грибні страви і раптом почалися проблеми із здоров`ям, потрібно якомога швидше звертатися до лікарів. Зволікання може призвести до летального випадку. Також гриби не варто купувати при дорозі чи у місцях стихійної торгівлі. Якщо вже дуже захотілося грибної юшки чи підливки, варто придбати гриби у магазині чи на офіційному ринку, не забуваючи при цьому попросити продавця показати дозволи від відповідних служб.

З повагою, Первомайське районне управління ГУ Держпродспоживслужби 
в Харківській області

Переглядів: 350
Дата публікації: 15:42 04.12.2020
Міський голова
Надіслати електронне звернення
Надіслати запит на інформацію
Анонс подій
Подій не заплановано
Посилання
 
 
 
 
Пошук
Міська владаМіський головаМіська радаКерівний складСтруктураВакансіїЗаходи щодо запобігання корупціїГрафік особистого прийому громадянГрафік виїзних прийомів громадянІнструкція з діловодства у виконавчому комітеті Первомайської міської ради (зі змінами Розпорядження міського голови від 01.04.2020р. №59)ДокументиРезультати поіменного голосуванняРішення Первомайської міської ради Харківської областіРішення виконавчого комітету Первомайської міської радиРозпорядження міського голови з основної діяльностіПроекти рішень Первомайської міської радиПроекти рішень виконавчого комітету Первомайської міськради Харківської областіПереліки розпоряджень міського голови з основної діяльностіПротоколиАрхів рішень Первомайської міськради Харківської областіАрхів рішень виконавчого комітету Первомайської міськради Харківської областіПрозоре містоБюджет та фінансиПоточна діяльністьДокументиКомунальна власністьЖитлові питанняЗакупівліОчищення владиВідкриті даніДоступ до публічної інформаціїРегуляторна політика
Первомайська міська рада Харківської області >>>