Голокост – дзвони страшної пам’яті

Генеральна асамблея ООН прийняла 1 листопада 2005 року Резолюцію № 60/7, в якій йдеться: «Голокост, що призвів до винищування однієї третини євреїв і незліченних жертв з числа представників інших меншин, буде завжди служити всім народам застереженням про небезпеки, що таять у собі ненависть, фанатизм, расизм і упередженість». Саме цей документ оголосив 27 січня Міжнародним днем пам'яті жертв Голокосту. В Україні на державному рівні Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту щорічно відзначають з 2012 року відповідно до постанови Верховної ради України від 5 липня 2011 року № 3560-VI «Про 70-річчя трагедії Бабиного Яру».

Шановні жителі Первомайської громади!

Щороку 27 січня ми разом з усією світовою спільнотою вшановує пам'ять жертв Голокосту – мільйонів єврейських жінок, чоловіків і дітей, які загинули від рук нацистів у роки Другої світової війни. Лише на українських землях їх кількість сягає моторошного числа - близько 1,5 мільйона осіб. Масовою братською могилою і символом Голокосту в Україні став Бабин Яр. Там загинуло 33 771 осіб. Це не лише статистика. Це долі людей, страждання нації, біль України та всієї світової спільноти.

Міський голова Микола Бакшеєв: «Голокост буде завжди служити всім народам застереженням про небезпеки, що приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм і упередженість.
Вічна пам'ять загиблим!
Пам’ятаємо!
Ніколи знову!»

Первомайський міський голова Микола БАКШЕЄВ