Чисте довкілля – запорука нашого здоров’я!
Чисте довкілля – запорука нашого здоров’я!

Чисте довкілля – запорука нашого здоров’я!

17 квітня 2021 року Український День навколишнього середовища (День довкілля)

Весна повноцінно вступила у свої права.

Первомайське  управління Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області  звертається до всіх мешканців населених пунктів Первомайської міської територіальної громади прийняти участь у проведенні заходів щодо очищення  населених пунктів, зробити їх ще кращими та привабливішими.

Накопичення побутових відходів не лише псує зовнішній вигляд навколишнього природного середовища,  але й негативно впливає на довкілля та  середовище життєдіяльності людини:  приводить до забруднення ґрунту, водойм, прибережних смуг, джерел централізованого  та децентралізованого водопостачання  (криниць), відповідно,  якості води в них, виплоду  мух, гризунів та появи нестерпного запаху в спекотну погоду.

Вплив людини на довкілля стає все більш активним та різноманітним. Сьогодні вже ні в кого не виникає сумнів в тому, що забруднення оточуючого довкілля веде до втрати нашого здоров’я.

         З метою очищення  населених пунктів Первомайської міської територіальної громади від бруду та накопиченого сміття, щорічно на протязі квітня - травня проводяться заходи з благоустрою території – організовуються та виконуються роботи по прибиранню вулиць, парків, скверів, прибудинкових  земельних ділянок, прилеглих територій до дитячих  навчальних установ, лікарень, закладів торгівлі, виробничих підприємств, різних організацій. Зазвичай мешканці приватних житлових будинків наводять лад не лише у себе на подвір’ї, але  й  на  вуличних ділянках.

 Під час проведення акції «За чисте довкілля» передбачається комплекс заходів із озеленення, благоустрою,  забезпечення чистоти і порядку, ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ побутових та інших відходів, прибирання та приведення у належний санітарний стан прибудинкових територій,  дитячих, спортивних і господарських майданчиків, вулиць, тротуарів, зупинок громадського транспорту, кладовищ, очищення від сміття берегів водойм, а також належна підготовка до Великодніх  свят та літнього оздоровчого періоду.

Основними причинами забруднення питної води є  близьке розташування вигрібних ям, компостних ям, внесення мінеральних добрив у ґрунт, неправильне  утримання худоби та птиці. Як наслідок, з потоками талих та дощових вод  поверхневе забруднення проникає через грунт в  джерела водопостачання.

Території поблизу криниць слід утримувати в чистоті. Необхідно організувати відведення поверхневого стоку від криниці. Поблизу колодязів не дозволяється здійснювати миття транспортних засобів, водопій та утримання тварин, розміщувати пристрої для приготування отрутохімікатів та іншу діяльність, що може призвести до забруднення ґрунту та води.

Приділяти увагу санітарному стану  слід не тільки навесні, а впродовж всього року – періодично проводити прибирання, не створювати накопичення сміття та несанкціонованих сміттєзвалищ  (укласти угоди на вивезення сміття), не вигулювати тварин на берегах водойм, а своїх дітей та онуків привчати до порядку  та  культури  змалку.             

Закликаємо всіх жителів  Первомайської міської територіальної громади   при  проведенні відпочинку не забруднювати прибережні смуги водойм, парки, зони рекреацій, лісосмуги, придорожні смуги побутовим сміттям та іншими відходами.

Чистота нашої землі  – у наших руках. Зберегти красу природи, сприяти її оновленню – завдання кожної людини.

Пам’ятайте,   що чисте довкілля – запорука нашого здоров’я!

 Первомайське управління Головного управлінняДержпродспоживслужби в Харківській області

Переглядів: 238
Дата публікації: 13:24 08.04.2021
Міський голова
Надіслати електронне звернення
Надіслати запит на інформацію
Анонс подій
Подій не заплановано
Посилання
 
 
 
 

 

 
Пошук
Міська владаМіський головаМіська радаКерівний складСтруктураВакансіїЗаходи щодо запобігання корупціїГрафік особистого прийому громадянГрафік виїзних прийомів громадянІнструкція з діловодства у виконавчому комітеті Первомайської міської ради (зі змінами Розпорядження міського голови від 01.04.2020р. №59)ДокументиРезультати поіменного голосуванняРішення Первомайської міської ради Харківської областіРішення виконавчого комітету Первомайської міської радиРозпорядження міського голови з основної діяльностіПроекти рішень Первомайської міської радиПроекти рішень виконавчого комітету Первомайської міськради Харківської областіПереліки розпоряджень міського голови з основної діяльностіПротоколиАрхів рішень Первомайської міськради Харківської областіАрхів рішень виконавчого комітету Первомайської міськради Харківської областіПрозоре містоБюджет та фінансиПоточна діяльністьДокументиКомунальна власністьЖитлові питанняЗакупівліОчищення владиВідкриті даніДоступ до публічної інформаціїРегуляторна політика
Первомайська міська рада Харківської області >>>