Як зберегти мережу ФАПів у громаді? Для цього треба комунікувати з усіма зацікавленими сторонами
Як зберегти мережу ФАПів у громаді?
Для цього треба комунікувати з усіма зацікавленими сторонами

8 квітня до Первомайської міської ради завітав член правління Харківського антикорупційного центру Дмитро Дробот.

Чугуївський громадський активіст приїхав на неформальну зустріч з керівниками громад та медиками. Говорили про наболіле. Про майбутнє медицини. Про те, чому не всі зацікавлені у тому, щоб люди на селі отримували належну медичну допомогу?

Дмитро Дробот відразу ж відзначив, що Микола Бакшеєв, на відміну від багатьох інших керівників, дуже добре комунікує з громадою. Особливо, це важливо сьогодні, коли ми переживаємо пандемію і громада повинна бути поінформованою.

Міський голова згадав, що з самого початку сфера медицини була пріоритетною для міської влади. І це підтвердило опитування, коли 70% мешканців міста вивели медицину на перше місце по важливості. За ці роки було багато зроблено. І за це окремо подякували Миколі Бакшеєву головні лікарі медичних закладів. Згадали і вчасне виділення  «червоної» зони, і ремонти і, навіть те, що міський голова щотижня  переймається доставкою кисню для важкохворих (навіть за власний кошт).

І все ж головною темою зустрічі було обговорення фінансування закладів охорони здоров’я.

Як зберегти  мережу ФАПів, утримувати персонал, адже витрати на це  центра первинної медико-санітарної допомоги достатньо великі.

На сьогодні тільки Первомайська та Біляївська громади знайшли розуміння з цього питання.

Цього року міська рада запланувала для Первомайської центральної  районної лікарні 2 млн. 241 тис. грн., для центру первинної медико-санітарної допомоги -  810 тис.грн.

Біляївська громада також фінансово підтримала медиків. На первинну ланку Біляївська громада запланувала на три роки 6 млн.грн. На цей рік -  2 млн. 100 тис.грн, з яких півмільйона  вже виділила. На вторинну ланку  на три роки 1 млн.700,   100 тис.грн. вже сплатили.

Раїса Горячок: «У нас всього 15 ФАПів.  8 ФАПів та 4 амбулаторії знаходяться на території Олексіївської громади. Громада бере на себе тільки фінансування комунальних послуг та фінансування соціальних програм.  У них в планах зробити ФОП. Але треба враховувати, що це раціонально там, де є не менше 10 тис. населення. Зараз за кожною амбулаторією та ФАПом закріплений лікар, який два рази в місяць виїжджає в село для консультаційної допомоги і фельдшер завжди на зв’язку з ним. Це зараз так. Але, якщо ми не домовимось до липня, то цього не буде».

Микола Бакшеєв додав: "У випадку, якщо ми протягом двох місяців не отримаємо співфінансування  від Олексіївської громади, ми вручаємо попередження про скорочення. Тому, що  громада не покриває захищені статті (виплату заробітної плати). Ми не зможемо дотувати однією громадою іншу".

Чи доєднаються сусіди до співфінансування?  Питання залишається відкритим

Альбом: Як зберегти мережу ФАПів у громаді?   Для цього треба комунікувати з усіма зацікавленими сторонами
Дата публікації: 16:51 08.04.2021
Нові та оновлені сторінки