Звіт відділу культури і туризму

Про проведену роботу за період з 26-30.04.2021 року

Робота  закладів культури продовжується в карантинному режимі .

*З 23 по 29 квітня  2021 року комунальним закладом «ПМПК «Хімік»» була проведена наступна робота:

- згідно оголошених результатів онлайн фестивалю-конкурсу вокального мистецтва «Чорнобильська мелодія» солістка ПК «Хімік» Маргарита Носова зайняла третє місце;

- у соціальних мережах відбулась демонстрація відео кліпу гурту «Lantana» (керівник Анастасія Крушеницька), присвяченого 35-ій річниці аварії на Чорнобильській АЕС;

- біля пам’ятника ліквідаторам аварії на ЧАЕС проведено урочистий мітинг за участі міського голови Миколи Бакшеєва, присвячений 35-ій річниці найбільшої техногенної катастрофи в історії людства;

- пофарбовано велоінсталяцію перед входом до Палацу культури;

- розпочато косметичний ремонт фасаду ПК «Хімік», наразі пофарбовано вказівники, поштукатурено нижню частину колонади;

- встановлено дублюючі металеві двері на одному із запасних виходів із ПК «Хімік»;

- народним театром «Сучасник» розпочато підготовку до Всеукраїнського онлайн конкурсу читців художнього слова «Білі конвалії», наразі тривають записи та монтаж відео-виступів учасників;

- також розпочато підготовку до відео-концерту, присвяченого Дню примирення та Дню Перемоги над нацизмом у Європі у Другій Світовій війні.

* В КПСМНЗ «Первомайська дитяча школа мистецтв» з 19.04.2021 року освітній процес проходить в змішаному режимі.

Учні музичного відділення КПСМНЗ «Первомайська дитяча школа мистецтв» стали переможцями I Міжнародного Дистанційного фестивалю - конкурсу мистецтв "Зоряний Янгол" (м.Київ).

Золотухіна Марія - 1 місце (викладач Галина МАРКАТОВА, концертмейстер Ольга ВАКУЛЕНКО);

Дяченко Арсеній – 1 місце (викладач Олена УСІЧЕНКО)

Бібліотеки громади продовжують роботу з книжковим  фондом. Оформлені виставки до пам’ятних дат тижня, проведена година пам’яті в Грушинській сільській бібліотеці «Чорнобиль не має минулого часу» спільно з СБ, в якому  взяли участь учні 3-4 класів. Захід проведено на відкритій локації з дотриманням маскового режиму та соціальної дистанції.

Продовжує роботу Грушинська biblio-аrt-майстерня по підготовці до традиційного флешмобу «Прикрашаємо великоднє дерево», який відбудеться 30 квітня, оформлена виставка «Зустрічаємо Великдень».

Завідувачем Ржавчицької бібліотеки створено сторінку у Facebook «Ржавчицька сільська бібліотека», де розміщені матеріали про роботу закладу.

В центральних бібліотеках міста створені відео презентації, присвячені читанню, промоції книг та письменників, які розміщенні на сторінці бібліотеки у Facebook.

Для юних читачів бібліотек оголошено повідомлення про Міжрегіональний конкурс «Бібліотека моєї мрії», який проводиться протягом квітня-вересня. Оформлені викладки літератури, готуються акти на вилучення застарілої літератури.

Працівники бібліотек беруть участь у вебінарах  Української бібліотечної асоціації, обласних бібліотек та видавництва «Ранок».

Закінчено прибирання прилеглих територій, заклади взяли участь в акції «За чисте довкілля».

Первомайським краєзнавчим музеєм до Дня пам'яті про Чорнобильську катастрофу були підготовлено відео проект та тематичні заходи.

У музейній виставці «Біль Чорнобиля» представлені унікальні архівні фотографії 1986-1987 рр., документи, нагороди наших земляків - ліквідаторів аварії. Це «жива історія» про величезний внесок наших земляків у ліквідацію наслідків цієї страшної катастрофи.

Подіям Чорнобильської аварії і трагічної історії м. Прип'ять присвячена програма-презентація, створена співробітниками музею на основі картин Романа Гуманюка, молодого киргизького художника. Виставка робіт якого проходила в музеї в 2016 році. Міжнародний виставковий проект «Вогні Прип'яті або Тіні Чорнобиля» був створений художником за підсумками його поїздки в Чорнобильську зону в 2012 році, де він відвідав саму АЕС і покинутий людьми місто Прип'ять. Художник надзвичайно глибоко по суті і виразно в кольорі, передав ці події, тому розповідь про катастрофу, і її наслідки в супроводі його картин викликає великий інтерес.

В фондах музею зберігаються дитячі малюнки, на яких відображений зовсім не дитячий погляд та бачення тих подій та їх наслідків.

Грушинським сільським будинком культури  та Ржавчицьким сільським будинком культури було проведено   репетиції щодо підготовки до Дня примирення та Дня Перемоги та проведено роботу по наведенню ладу прилеглої території.

Головний спеціаліст відділу культури і туризму                Лідія МЕДВЕДЄВА

Альбом: Звіт відділу культури і туризму
Дата публікації: 09:24 30.04.2021
Нові та оновлені сторінки