Нові та оновлені сторінки
Порядок виявлення, взяття на облік, збереження та використання безхазяйного майна та відумерлої спад   08.04.2020
Положення про порядок списання майна, що є комунальною власністю територіальної громади м. Первомайс   08.04.2020
Протидій торгівлі людьми   08.04.2020
Кількість запитів за березень 2020 року   07.04.2020
Розпорядження міського голови від 06.04.2020 року №64 "Про систему обліку публічної інформації, яка    07.04.2020
Про затвердження списків громадян, які перебувають на квартирному обліку для одержання жилих приміще   06.04.2020
Перелік об"єктів комунальної власності територіальної громади м. Первомайський, які можуть бути нада   06.04.2020
Про затвердження квартирної черги   06.04.2020
Склад Громадської комісії з житлових питань   06.04.2020

Випалювати суху рослинність заборонено на законодавчому рівні

Випалювати суху рослинність заборонено на законодавчому рівні

Шановні мешканці міста! Первомайська міська рада наполегливо просить вас під час прибирання своїх присадибних ділянок і городів утримуватись від розведення вогнищ і спалювання листя, рослинності, сухостою!

Міністерство екології та природних ресурсів щорічно попереджає про небезпеку спалювання рослинних відходів та сміття. При спалюванні однієї тонни рослинних решток в повітря потрапляє близько 30 кілограмів шкідливих речовин. Таке спалювання виділяє отруйні гази, може бути джерелом алергії і впливає на імунну систему людини. При згорянні виділяється вуглекислий газ і оксид азоту. Це може викликати бронхоспазм, алергію, кашель, загострює хвороби серця, легенів і призводить до онкології. В першу чергу страждають люди похилого віку, діти і вагітні жінки. Спалювання призводить ще й до забруднення атмосфери, води і ґрунту, зникнення деяких видів тварин і загибелі корисних комах, гинуть гнізда із кладками птахів, знищується насіння, пошкоджуються кора та гілки рослин, які зростають поруч з місцем спалювання. Небезпека полягає ще й в тому, що спалювання може перерости в неконтрольоване горіння, що може привести до займання будинків, господарських споруд, транспортних засобів, лінії електропередач, газопроводів із фатальними наслідками. Щорічні випалювання призводять до зміни видового складу рослинності, втрати родючості орного шару ґрунту, протягом кількох років сіножаті перетворюються на плантації бур’яну.

Додаткова проблема полягає в тому, що з листям як правило горить і безліч різноманітного сміття, що суттєво посилює забруднення атмосфери. Постійно подразнений димом епітелій слизової оболонки дихальних шляхів не здатен протистояти мікробам. У грипі підвищеного ризику знаходяться ті, хто страждає на бронхіти, бронхіальну астму, риніти або тонзиліти.

Дим від багаття має в 350 разів більше шкідливих речовин, ніж дим від куріння!

Випалювати суху рослинність заборонено на законодавчому рівні.

Так, за самовільне спалювання сухої рослинності або її залишків накладається штраф у розмірі від 170 до 340 гривень, за порушення правил зберігання, розміщення, утилізації та використання рослинних відходів - 1700 гривень (статті 77, 82 Кодексу України про адміністративні правопорушення).     Порушення Правил благоустрою територій міст та інших населених пунктів тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 20 до 80 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або від 340 до 1360 грн. (ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Відповідно до статті 245 Кримінального Кодексу України підпали караються штрафом від 300 до 500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років, або позбавленням волі на той же період. Ті ж дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, - караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.

Оберігаймо себе і наше довкілля разом!

Web-адреса: pervom-rada.gov.ua/news/id/192 | Переглядів: 113Дата публікації: 09:44 23.03.2020
Версія для слабо- зорих