Про можливість дистанційного проходження професійної атестації на відповідність кваліфікаційним вимогам професії «Менеджер (управитель) житлового будинку (групи будинків)»
Про можливість дистанційного проходження професійної атестації на
відповідність кваліфікаційним вимогам професії «Менеджер (управитель)
житлового будинку (групи будинків)»

Інформація Громадської спілки «Асоціація управителів житла»

Асоціація управителів житла активно працює над формуванням і розвитком конкурентного та професійного ринку управління багатоквартирними будинками в Україні. Однією з умов формування професійного ринку управління багатоквартирними будинками в розвинених Європейських країнах є підтвердження фахівцями свого професійного рівня в акредитованих органах сертифікації персоналу. В 2018 році представники Асоціації управителів житла спільно з фахівцями Міністерства розвитку громад та територій України, експертним середовищем та управителями-практиками працювали над впровадженням в нашій державі Європейського досвіду щодо професійної атестації спеціалістів, які працюють у сфері надання послуг з управління багатоквартирними будинками.

Так, з 01 січня 2019 року в Україні було впроваджено норму з обов’язкової професійної атестації управителів багатоквартирних будинків. Згідно частини 5 статті 18 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» кожен управитель - юридична особа зобов’язаний мати у штаті щонайменше одного найманого працівника, який пройшов професійну атестацію на відповідність кваліфікаційним вимогам професії "менеджер (управитель) житлового будинку (групи будинків)", а управитель –фізична-особа підприємець зобов’язаний самостійно пройти професійну атестацію або мати у штаті за трудовим договором щонайменше одного найманого працівника, який пройшов професійну атестацію на відповідність кваліфікаційним вимогам професії "менеджер (управитель) житлового будинку (групи будинків)".

Разом з тим, на даний час дотримуються вищевказаної законодавчої норми далеко не всі управителі багатоквартирними будинками. Адже згідно проведеного аналізу фахівцями Асоціації, пройшли професійну атестацію та працюють у правовому полі лише близько 60% управителів багатоквартирних будинків, інші продовжують працювати всупереч нормам чинного законодавства, не пройшовши професійну атестацію та не отримавши відповідний кваліфікаційний сертифікат. Наразі на виконання Указу Президента Міністерством розвитку громад та територій України спільно з експертами та практиками, напрацьовано нову редакцію Житлового Кодексу України, яка сьогодні проходить громадське обговорення та норми якої впроваджуватимуть чітку відповідальність за порушення чинного законодавства щодо відсутності у штаті підприємства фахівця, який пройшов професійну атестацію на відповідність кваліфікаційним вимогам професії "менеджер (управитель) житлового будинку (групи будинків).

Зважаючи на вищенаведене, у разі наявності у Вашому населеному пункті або об’єднаній територіальній громаді управителів багатоквартирними будинками, що не пройшли визначену законом процедуру професійної атестації за фахом «Менеджер (управитель) житлового будинку (групи будинків)» та продовжують надавати послуги з управління (утримання) багатоквартирних будинків з порушенням вимог законодавства, просимо сприяти проходженню останніми професійної атестації та отримання відповідного кваліфікаційного сертифіката.

Асоціація управителів житла з метою підвищення фахового рівня спеціалістів сфери управління багатоквартирними будинками виступила співзасновником ТОВ «Інститут муніципального менеджменту», який пройшов акредитацію в Національному агентстві з акредитації України та активно проводить професійну атестацію за напрямом «Менеджер (управитель) житлового будинку (групи будинків)».

Також інформуємо, що в період дії карантинних обмежень є можливість пройти навчання та професійну атестацію в акредитованому органі сертифікації персоналу ТОВ «Інститут муніципального менеджменту» дистанційно та за найнижчою ціною в Україні.

Прошу, поінформувати фахівців сфери управління багатоквартирними будинками про можливість дистанційного проходження професійної атестації на відповідність кваліфікаційним вимогам професії «Менеджер (управитель) житлового будинку (групи будинків)», яка є обов’язковою умовою роботи управителів з 01.01.2019 року.

Подати заявку та отримати більш детальну інформацію про дати проведення професійної атестації,вартість тощо., можна по телефону: (093) 392-16-22 або шляхом надсилання листа на ел.пошту: auz@auz.org.ua

З повагою, Президент Громадської спілки «Асоціація управителів житла» В. Ліман

Дата публікації: 10:15 13.07.2021
Нові та оновлені сторінки