Який порядок оплати праці працівників учбових закладів під час карантину?

До Лозівського бюро правової допомоги звернулася мешканка міста Первомайський, її цікавило питання, який порядок оплати праці працівників учбових закладів під час карантину?

Нині склалася напружена епідеміологічна ситуація, тож керівники закладів освіти та органи освіти та місцевого самоврядування закривають заклади освіти на карантин, але попри це, за працівниками закладів має зберігатися заробітна плата.

Відповідно до п. 77 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 р. № 102, у випадку, коли в окремі дні заняття не проводяться з незалежних від учителя причин, оплата його праці здійснюється з розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації, за умови, що вчитель (викладач) виконує іншу організаційно-педагогічну роботу.

У випадку, якщо такої роботи немає, час простою оплачується в порядку і розмірах, визначених статтею 113 Кодексу законів про працю України. Згідно з цією статтею час простою не з вини працівника оплачується з розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу).

Водночас за пунктом 8.3.3 Галузевої угоди між Міністерством освіти і науки України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України на 2016-2020 роки сторони рекомендують керівникам установ та закладів освіти забезпечити оплату простою працівникам, включаючи непедагогічних, не з їх вини в розмірі середньої заробітної плати, але не менше тарифної ставки (посадового окладу).

Оплату праці вчителів, вихователів, включаючи вихователів груп продовженого дня, музичних керівників, викладачів, інших педагогічних працівників навчальних закладів у випадках, коли в окремі дні (місяці) заняття не проводяться з незалежних від них причин (епідемії, метеорологічні умови тощо), із розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації, з дотриманням при цьому умов чинного законодавства.

Згідно з п.1.4 Галузевої угоди її положення діють безпосередньо та є обов'язковими для включення до колективних договорів.

Також необхідно звернути увагу, що залежно від виробничої необхідності керівник своїм наказом визначає режим роботи працівників закладу (як педагогічних так і технічних), а вже від цього залежить розмір оплати праці відповідного працівника. У випадку, якщо керівник закладу за погодженням з первинною профспілковою організацією прийняв рішення про необхідність виходу на роботу працівників під час карантину, їм оплачується 100 відсотків заробітної плати. У випадку простою без виходу працівників на роботу, або коли працівники виходять на роботу, але не долучаються до своєї або будь-якої роботи, їх заробітна плата не нижче 2/3 тарифної ставки, встановленого працівникові розряду (окладу) відповідно до ст. 113 КЗпП України.

Дата публікації: 11:00 22.09.2021
Нові та оновлені сторінки
План діяльності з підготовки проєктів регуляторних актів Первомайської міської ради та її виконавчог   03.12.2021
Рішення Первомайської міської ради від 29.07.2010 року №951-80/5 "Про затвердження Положення про кон   01.12.2021