В рамках Європейського тижня сталої енергії

Розпочинаємо інформування населення «Курс Первомайської громади на енергозбереження»

На сьогоднішній день в Україні зростає вплив чинників, що спонукають до енергозбереження: високий рівень залежності від імпортного газу, постійне зростання цін на енергоносії, тенденція зміни клімату, невеликий відсоток використання альтернативних джерел енергії.

У 2017 році місто Первомайський долучилося до Європейської ініціативи«Угодимерів». Підписанти Угоди беруть на себе добровільні забов’язання скоротити викиди СО2 щонайменше на 30% до 2030 року за рахунок підвищення рівня енергоефективності та нарощування використання відновлювальних джерел енергії на своїй території.

Виконавчим комітетом Первомайськоїміської ради було розроблено, затверджено сесією Первомайської міської ради та Європейською комісією “План дій сталого енергетичного розвитку та клімату м.Первомайський”, який відображає заплановані заходи та дії щодо зниження викидів СО2:модернізація муніципальних будівель, заходиз енергоефективності у сфері житлових будівель, вуличного освітлення, комунальних підприємствах міста.

В рамках підписаної «Угоди мерів» та з метою досягнення задекларованих цілей в Плані дій сталого енергетичного розвитку і клімата громада будує політику сталого енергетичного розвитку, одним з елементів якої є система енергетичного менеджменту.

В громаді діє програма щоденного енергомоніторингу ІСЕ з жовтня 2017 року, що дозволяє бюджетним установам та комунальним підприємствам щоденно слідкувати за витратами енергоресурсів та вчасно реагувати на відхилення від норм споживання енергоресурсів.

Всього в програмі енергомоніторингу обліковується 57 об’єктів:

відділ освіти – 15 об’єктів;

відділ культури – 3 об’єкти;

заклади лікарні – 2 об’єкти;

адмін.будівлі, інше – 4 об’єкти;

КП “Жилсервіс” – 26 точок вуличного освітлення;

КП “Тепломережі” (водопостачання) – 7 об’єктів.

Економія теплової енергії в порівнянні з базовим рівнем споживання в 2019 р.-16,06% (1367,97 Гкал), в 2020 р.-25,8% (2 197,9 Гкал). Економія електричної енергії в порівнянні з базовим рівнем споживання 2019-24,11% (384 832 кВт), в 2020 р.- 35,525 % (566  926 кВт)

Споживання теплової енергії муніципальними будівлями 2016-2020рр

Споживання електричної енергії муніципальними будівлями 2016-2020рр

Дата публікації: 15:33 25.10.2021