Правила безпеки громадян на залізничному транспорті України

ПРО ЦЕ ПОВИНЕН ПАМ’ЯТАТИ КОЖЕН!

Правила безпеки для пішоходів

Пішоходам  дозволяється  переходити  залізничні  колії тільки  у  встановлених місцях (пішохідні мости, переходи, тунелі, переїзди тощо).

На станціях, де немає мостів і тунелів, громадянам належить переходити  залізничні  колії  у місцях, обладнаних спеціальними настилами, біля яких встановлені покажчики "Перехід через колії".

Перед тим, як увійти в небезпечну зону (ступити на колію), потрібно впевнитись у відсутності потяга (або локомотива, вагона, дрезини тощо).

При наближенні потяга (або локомотива, вагона, дрезини тощо) треба зупинитись поза межами небезпечної зони, пропустити його і, впевнившись у відсутності рухомого складу, що пересувається по сусідніх коліях, почати перехід.

Наближаючись до залізничного переїзду, громадяни повинні  уважно  стежити  за світловою і звуковою сигналізацією, а також положенням шлагбаумів. Переходити колії дозволяється тільки
при відкритому шлагбаумі.

При відсутності шлагбаума (коли переїзд не охороняється) перед переходом колії необхідно впевнитись, що до переїзду не наближається потяг (або локомотив, вагон, дрезина тощо).

Пішоходам забороняється:

Ходити по залізничних коліях.

Переходити і перебігати через залізничні колії перед потягом (або локомотивом, вагоном, дрезиною тощо), що наближається, якщо до нього залишилося менше ніж 400 м.

Переходити колію зразу після проходу потяга (або локомотива, вагона, дрезини тощо), не впевнившись, що по сусідніх коліях не пересувається рухомий склад.

Переходити залізничні переїзди при закритому положенні шлагбаума або при червоному світлі   світлофора переїзної сигналізації.

На станціях і перегонах пролізати під вагонами і перелізати через автозчепи для переходу через колію.

Проходити вздовж залізничної колії ближче п'яти метрів від крайньої рейки.

Проходити по залізничних мостах і тунелях, не обладнаних спеціальними настилами для проходу пішоходів.

Пролізати під закритим шлагбаумом на залізничному переїзді, а також виходити на переїзд,  коли шлагбаум починає закриватися.

На електрифікованих лініях підніматися на опори, а також торкатись до металевих проводів заземлення, які ідуть від опори до рейки.

Наближатися до електропроводу, що лежить на землі, ближче ніж на 10 метрів.

Підніматися на дах потягів, локомотивів, вагонів тощо.

Класти на рейки залізничної колії будь-які предмети.

Підходити ближче ніж на 0,5 метра до краю платформи після оголошення про подачу або прибуття потяга до його повної зупинки.

Правила безпеки пасажирів

Підніматися у вагон і виходити з вагона дозволяється тільки після повної зупинки потяга.

Посадку пасажирів у вагон і вихід їх з вагона необхідно проводити тільки з боку перонів або посадочних платформ. Дітей під час посадки у вагон і висадки із вагона слід тримати за руку або на руках.

Виходити із вагона під час зупинки можна тільки з дозволу провідника.

Пасажирам забороняється:

Проїжджати на дахах, підніжках,перехідних площадках вагонів.

Заходити у вагон і виходити з вагона під час руху потяга.

Висуватися із вікон вагонів і дверей тамбурів під час руху потяга.

Стояти на підніжках і перехідних площадках, відчиняти двері вагонів під час руху потяга, затримувати автоматичні двері вагонів під час їх зачинення і відчинення.

Проїжджати у вантажних потягах без спеціального дозволу.

Знаходитись в потязі у нетверезому стані.

Залишати дітей без нагляду на вокзалі та в потязі.

Провозити у вагонах легкозаймисті, шкідливі і вибухові речовини.

Виходити із вагона на міжколійя і знаходитись там під час руху потяга.

Стрибати з платформи на залізничні колії.

Проводити на пасажирських платформах рухомі ігри.

Палити у вагонах (в тому числі в тамбурах) приміських потягів, а також у непередбачених для  паління місцях вагонів пасажирських потягів.

Бігти по платформі поруч із вагоном потяга, що прибуває або відходить, а також перебувати ближче ніж 2 метри від краю платформи під час проходу потяга без зупинки.

Підходити до вагона до повної зупинки потяга.

Без потреби самовільно зупиняти потяг.

Самостійно перевозити ручну поклажу засобами, які призначені для перевезення пошти або багажу працівниками пошти та залізниці.

Розміщувати ручну поклажу в тамбурах вагона, коридорі салону, проходах купе та в проході вагона приміського потяга.

ЖИТТЯ – ДУЖЕ ВЕЛИКА РОЗПЛАТА ЗА БЕЗТУРБОТНІСТЬ ТА ХАЛАТНІСТЬ. ЗАЛІЗНИЧНА КОЛІЯ - ЦЕ ЗОНА ПІДВИЩЕНОЇ НЕБЕЗПЕКИ!

Дата публікації: 08:02 29.10.2021
Нові та оновлені сторінки
ЗВІТ про повторне відстеження результативності рішення Первомайської міської ради від 24.06.2021 № 2   05.10.2022
До уваги громадян Первомайської міської територіальної громади, що перебувають на квартирному обліку   05.10.2022