Жінка-військовослужбовець – приклад рівності в суспільстві
Жінка-військовослужбовець –
приклад рівності в суспільстві

Жінка-військовослужбовець – приклад рівності в суспільстві

Як повідомили в Східному міжрегіональному управлінні Міністерства юстиції

Кожна людина має розраховувати на рівні права, незалежно від статі, віку, власного вибору в будь-якій сфері суспільного життя чи інших чинників – це істина, яка в цивілізованому світі має бути абсолютною не лише на законодавчому рівні, а й у свідомості громадян.

В звичному уявленні найбільш вразливими перед проявами дискримінації є жінки. Проте в Україні, особливо в умовах повномасштабної війни, пані просто вражають своєю силою і витримкою, нерідко демонструючи ці риси пліч-о-пліч з чоловіками навіть на полі бою.

Як повідомили в Східному міжрегіональному управлінні Міністерства юстиції, Закон України «Про військовий обов’язок і військову службу» передбачаєдля жінок можливість вступити на військову службу в добровільному порядку.

Разом з тим, жінки, які придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком і закінчили заклади професійної (професійно-технічної), фахової передвищої або вищої освіти та здобули медичну або фармацевтичну спеціальність, підлягають взяттю на військовий облік військовозобов’язаних. У воєнний час ті жінки, які вже перебувають на військовому обліку, можуть бути призвані на військову службу чи залучені до виконання робіт із забезпечення оборони держави.

Водночас жінки, які мають спеціальність та/або професію, яка споріднена з відповідною військово-обліковою спеціальністю, визначеною в затвердженому Міністерством оборони України переліку та придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком (крім зазначених в абзаці вище) беруться на військовий облік військовозобов’язаних за їх бажанням.

Примітно, що жінки виконують військовий обов’язок на рівних засадах із чоловіками. Винятком можуть бути випадки, передбачені законодавством з питань охорони материнства та дитинства, а також заборони дискримінації за ознакою статі.

Наша країна – невід’ємна частина цивілізованого світу, відтак альтернатив в питаннях рівності бути не може.

Переглядів: 253
Дата публікації: 14:06 29.03.2023
Міський голова
Надіслати електронне звернення
Надіслати запит на інформацію
Анонс подій
Подій не заплановано
Нові та оновлені сторінки
Посилання
 
 
 
 

 

 
Пошук
Міська владаМіський головаМіська радаКерівний складСтруктураВакансіїЗаходи щодо запобігання корупціїГрафік особистого прийому громадянГрафік виїзних прийомів громадянІнструкція з діловодства у виконавчому комітеті Первомайської міської ради (зі змінами Розпорядження міського голови від 01.04.2020р. №59)ДокументиРезультати поіменного голосуванняРішення Первомайської міської ради Харківської областіРішення виконавчого комітету Первомайської міської радиРозпорядження міського голови з основної діяльностіПроекти рішень Первомайської міської радиПроекти рішень виконавчого комітету Первомайської міської ради Харківської областіПереліки розпоряджень міського голови з основної діяльностіПротоколиАрхів рішень Первомайської міськради Харківської областіАрхів рішень виконавчого комітету Первомайської міськради Харківської областіПрозоре містоБюджет та фінансиПоточна діяльністьДокументиКомунальна власністьЖитлові питанняЗакупівліОчищення владиВідкриті даніДоступ до публічної інформаціїРегуляторна політика
Первомайська міська рада Харківської області >>>