Всесвітній день боротьби з артеріальною гіпертензією
Всесвітній день боротьби з артеріальною гіпертензією

Всесвітній день боротьби з артеріальною гіпертензією

Первомайське відділення Лозівської філії ДУ «Харківський ОЦКПХ МОЗ» повідомляє

Перший Всесвітній день боротьби з артеріальною гіпертензією пройшов 14 травня 2005 року. З 2006 року Всесвітня Ліга Гіпертонії (World Hypertension League) за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) встановили щорічні події, присвячені цій темі, на 17 травня.

Мета проведення заходів – підвищення інформованості населення про наслідки артеріальної гіпертензії, поширення інформації про те, як можна запобігти розвитку цього захворювання.

Артеріальна гіпертензія є патологічним станом організму, що проявляється рівнями систолічного артеріального тиску 140 мм рт.ст. і вище та/або діастолічного артеріального тиску 90 рт.ст. і вище, якщо таке підвищення є стабільним (не менше ніж 2-3 рази в різні дні протягом місяця).

Дані ВООЗ свідчать, що артеріальною гіпертензією у світі страждає близько 1,2 мільярда людей: кожен четвертий чоловік і кожна п’ята жінка. Вона є одним з основних факторів ризику серцево-судинних захворювань і причиною третини всіх випадків смертей. Але лише в половині випадків вона діагностується і менше ніж в половині діагностованих випадків контролюється.

За даними національного дослідження щодо поширеності основних факторів ризику неінфекційних захворювань STEPS (2019 р.), третина населення України (34,8%) мала підвищений артеріальний тиск чи гіпертензію або приймала антигіпертензивні препарати. Частка населення з підвищеним артеріальним тиском різко зростала з віком: у віковій групі 18-29 років – 12,7%, у віковій групі 60-69 років – 71,1%.

Водночас серед виявлених осіб з підвищеним артеріальним тиском або які в цей момент приймали антигіпертензивні препарати, у третини (33,6%) підвищений тиск раніше діагностовано не було. Майже 18% осіб, знаючи про свій підвищений артеріальний тиск, не приймали антигіпертензивні препарати. Близько 34% приймали препарати, але артеріальний тиск не був контрольованим (був вищим, ніж 140/90 мм рт. ст.). І лише 14,4% приймали препарати та мали контрольований артеріальний тиск.

Серед чинників ризику виникнення артеріальної гіпертензії виділяють: стать (у жінок гіпертонію виявляють частіше), вік (люди старшого віку мають підвищений ризик), а також підвищений рівень холестерину у крові.

Основними профілактичними заходами проти високого тиску є:

  • відмова від куріння та вживання алкоголю;

  • збалансоване раціональне харчування;

  • зниження солі в раціоні (до 5 г на добу);

  • регулярна фізична активність;

  • підтримання нормальної маси тіла.

Здоровий спосіб життя запобігає або затримує розвиток артеріальної гіпертензії та зменшує ризик розвитку ускладнень цієї хвороби.

Важливим моментом профілактики виникнення артеріальної гіпертензії та її негативних наслідків є самоконтроль артеріального тиску.

Якщо ви вперше виявили у себе стійке підвищення артеріального тиску в стані спокою вище 140/90 мм рт.ст. (не менше ніж 2-3 рази в різні дні протягом місяця), вас турбує головний біль, шум у вухах, слабкість – зверніться до лікаря й обов’язково дотримуйтесь призначеного лікування. Не менш важливо разом зі своїм сімейним лікарем підібрати саме ті ліки, які зможуть забезпечити нормальні значення артеріального тиску.

Пам’ятайте, що лише ви самі можете вберегти себе від ризику виникнення артеріальної гіпертензії. Будьте відповідальними за своє здоров’я!

Переглядів: 175
Дата публікації: 14:38 16.05.2023
Міський голова
Надіслати електронне звернення
Надіслати запит на інформацію
Анонс подій
Подій не заплановано
Нові та оновлені сторінки
Відшкодування вартості отриманих послуг при самостійному санаторно-курортному лікуванні на території   18.06.2024
СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ ПЕРВОМАЙСЬКОЇ МІСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ НА ПЕРІОД 2024‑2   18.06.2024
Щомісячна адресна грошова допомога дітям загиблих (померлих) захисників і захисниць України   12.06.2024
Щомісячна адресна грошова допомога на оплату житлово-комунальних послуг   12.06.2024
Звіт про періодичне відстеження результативності рішення міської ради від 11.09.2014 №1051-61/6 "Про   07.06.2024
Виплата часткової компенсації за виготовлення та встановлення пам’ятних знаків (надгробків) на могил   03.06.2024
Компенсація оплати за навчання захисникам і захисницям України   03.06.2024
Співпраця з КНП "Центр Життєстійкості". Про надання послуги життєстійкості   03.06.2024
соціальна картка Терцентр   22.05.2024
соціальна картка Життєстійкість   22.05.2024
Посилання
 
 
 
 

 

 
Пошук
Міська владаМіський головаМіська радаКерівний складСтруктураВакансіїЗаходи щодо запобігання корупціїГрафік особистого прийому громадянГрафік виїзних прийомів громадянІнструкція з діловодства у виконавчому комітеті Первомайської міської ради (зі змінами Розпорядження міського голови від 01.04.2020р. №59)ДокументиРезультати поіменного голосуванняРішення Первомайської міської ради Харківської областіРішення виконавчого комітету Первомайської міської радиРозпорядження міського голови з основної діяльностіПроекти рішень Первомайської міської радиПроекти рішень виконавчого комітету Первомайської міської ради Харківської областіПереліки розпоряджень міського голови з основної діяльностіПротоколиАрхів рішень Первомайської міськради Харківської областіАрхів рішень виконавчого комітету Первомайської міськради Харківської областіПрозоре містоБюджет та фінансиПоточна діяльністьДокументиКомунальна власністьЖитлові питанняЗакупівліОчищення владиВідкриті даніДоступ до публічної інформаціїРегуляторна політика
Первомайська міська рада Харківської області >>>