Куди звертатись постраждалим від торгівлі людьми
Куди звертатись постраждалим від торгівлі людьми

Куди звертатись постраждалим від торгівлі людьми

Інформація Департаменту соціального захисту населення ХОВА

Торгівля людьми – це здійснення з метою експлуатації вербування, перевезення, передачі, приховування чи отримання людей шляхом погрози силою або її застосування чи інших форм примусу, викрадення, шахрайства, обману, зловживання владою чи вразливістю стану або шляхом підкупу у вигляді платежів чи вигод для одержання згоди особи, яка контролює іншу особу (ст. 3 Протоколу ООН з попередження торгівлі людьми, особливо жінками і дітьми).

Таке діяння є карним відповідно до законодавства більшості країн світу. Так, відповідно до ст. 149 Кримінального кодексу України, торгівля людиною, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, з використанням примусу, викрадення, обману, шантажу, матеріальної чи іншої залежності потерпілого, його уразливого стану або підкупу третьої особи, яка контролює потерпілого, для отримання згоди на його експлуатацію, караються позбавленням волі на строк від трьох до восьми років. Більш суворе покарання передбачено, якщо зазначені дії  вчинені щодо неповнолітнього або щодо кількох осіб, або повторно, або за попередньою змовою групою осіб тощо.

Торгівля людьми може набувати різних форм, як то примусова праця, рабство, сексуальна експлуатація та використання у порнобізнесі; медичні маніпуляції, як то примусова вагітність або вилучення органів, насильницьке донорство, використання у дослідах; втягнення в злочинну діяльність, усиновлення з метою наживи або продаж дитини тощо.

 

Правила безпеки, які допоможуть Вам не стати жертвою торгівлі людьми.

Документи:

  • Сфотографуйте і за можливості завантажте на гугл-диск або інший файлообмінник, надішліть собі на електронну адресу всі Ваші документи. Так ви не втратите доступ до них.

  • Ніколи не передавайте Ваші документи будь-якій особі. Представники держав, у т.ч. прикордонної служби не мають права вилучати у Вас документи, проте можуть оглядати їх; одночасно із цим вони зобов’язані пред’явити вам своє службове посвідчення або його аналог на Вашу вимогу. Ніколи не залишайте свій паспорт у якості застави, гарантії тощо. Так, в Україні також!

 

Транспорт та інша допомога:

  • За можливості не сідайте у транспорт із незнайомими людьми, а якщо таке сталось – сфотографуйте номер авто, відправте довіреній особі разом із активною геоміткою, домовтесь про час наступного контакту

  • Не погоджуйтесь на пропозиції щодо розміщення або роботи від неперевірених осіб. Зверніться по допомогу до органів державної влади або місцевого самоврядування. Вони скординують Ваші подальші дії навіть за кордоном.

  • Допомогу пропонують, а не нав’язують. Надто активні, наполегливі дії “волонтерів”, злість у разі відмови можуть свідчити про злочинні наміри таких осіб

 

Коммунікація:

  • намагайтесь регулярно підтримувати зв’язок із рідними, за можливості – встановіть певний графік;

  • домовтесь про кодове слово або фразу, яка означатиме, що ви у небезпеці;

  • тримайте рідних в курсі щодо Вашого поточного місця перебування, пропозицій, які Вам надходять щодо житла або роботи тощо;

  • завжди перевіряйте будь-яку інформацію, яку отримуєте (щодо оформлення документів, роботи, проживання, навіть номерів телефону) у офіційних або широко відомих джерелах: сайти органів державної влади, ЗМІ, громадські організації тощо.

 

Якщо Вам стало відомо про випадки торгівлі людьми або ж ви стали жертвою цього злочину – терміново зверніться до поліції та зателефонуйте 112 (лінія екстреної допомоги, яка працює так само в ЄС), а також до посольства чи консульства України у країні перебування.

У разі, якщо мало місце фізичне або сексуальне насильство, – обов’язково подбайте про медичний огляд із фіксацією нанесених пошкоджень.

За підтримки Міжнародної організації з міграції (МОМ) щоденно з 08:00 до 20:00 працює Національна безкоштовна гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів, у тому числі щодо безпечного виїзду за кордон: 0-800-505-501 та 527 (https://www.527.org.ua). Також можна звернутись до представництва МОМ безпосередньо у країні знаходження. Вони нададуть детальні консультації, у тому числі щодо безпечної поведінки, послуг, пільг що надаються у тій чи іншій державі мігрантам тощо.

Також працює національна гаряча лінія із запобігання домашнього насильства, торгівлі людьми, гендерної дискримінації організації La Strada Ukraine. Звертатись слід за номерами 0 800 500 335 (зі стаціонарного) та 116 123 (з мобільного).

 

Альбом: Куди звертатись постраждалим від торгівлі людьми
Переглядів: 71
Дата публікації: 07:59 22.08.2023
Міський голова
Надіслати електронне звернення
Надіслати запит на інформацію
Анонс подій
Подій не заплановано
Посилання
 
 
 
 

 

 
Пошук
Міська владаМіський головаМіська радаКерівний складСтруктураВакансіїЗаходи щодо запобігання корупціїГрафік особистого прийому громадянГрафік виїзних прийомів громадянІнструкція з діловодства у виконавчому комітеті Первомайської міської ради (зі змінами Розпорядження міського голови від 01.04.2020р. №59)ДокументиРезультати поіменного голосуванняРішення Первомайської міської ради Харківської областіРішення виконавчого комітету Первомайської міської радиРозпорядження міського голови з основної діяльностіПроекти рішень Первомайської міської радиПроекти рішень виконавчого комітету Первомайської міської ради Харківської областіПереліки розпоряджень міського голови з основної діяльностіПротоколиАрхів рішень Первомайської міськради Харківської областіАрхів рішень виконавчого комітету Первомайської міськради Харківської областіПрозоре містоБюджет та фінансиПоточна діяльністьДокументиКомунальна власністьЖитлові питанняЗакупівліОчищення владиВідкриті даніДоступ до публічної інформаціїРегуляторна політика
Первомайська міська рада Харківської області >>>