Про реєстрацію випадку дирофіляріозу
Про реєстрацію випадку дирофіляріозу

Про реєстрацію випадку дирофіляріозу

Первомайське відділення Лозівської філії ДУ «Харківський ОЦКПХ МОЗ» попереджає

У м. Первомайський Лозівського району зареєстровано випадок дирофіляріозу у жінки 1957 року народження. Хвора звернулася за медичною допомогою до закладу охорони здоров’я зі скаргами на почервоніння та нагноєння лівого ока, відчуття болю у лівій ділянці голови та в оці.

Після дообстеження, хворій проведено оперативне втручання та видалено нематоду, яка визначена в бактеріологічній лабораторії нашої установи, як дирофілярія розміром 10,0 см.

В осередку, за місцем проживання хворої, проведено епідеміологічне та ентомологічне обстеження та запроваджено комплекс протиепідемічних заходів.

За 7 місяців поточного року це вже 3-й випадок дирофіляріозу, який виявляється серед населення області. За останні 10 років у Харківській області зареєстровано близько 100 хворих на дирофіляріоз в усіх районах, крім Красноградського. Хворіли люди різних вікових груп та професій протягом усього періоду року, проте найчастіше зверталися за медичною допомогою у період з січня по квітень місяць та з серпня по вересень, що залежало від періоду укусів комарів (з моменту укусу комарів до появи клінічних ознак проходить від 7 до 12 і більше місяців). Хворі на дирофіляріоз скаржились на появу пухлини в різних ділянках тіла, очах та повіках; відчуття свербіжу, повзання під шкірою; появи набряків, почервоніння, болю у місцях припухлості, підвищення температури тіла, головний біль, нездужання та ін..

Нагадуємо! Дирофіляріоз передається через укуси кровосисних комах, здебільшого комарів.

Щоб попередити зараження дирофіляріозом необхідно:

– використовувати репеленти для індивідуального захисту від нападу комарів;

– знищувати комарів у місцях їх виплоду, помешканнях, тваринницьких приміщеннях;

– проводити засітчування вікон та дверей для попередження проникнення комарів у приміщення;

– обмежувати прогулянки тварин у вечірній час;

– попереджувати виплід комарів шляхом осушення підвалів, не допускати зберігання води в діжках та інших відкритих ємностях більше 7-10 днів.

Переглядів: 105
Дата публікації: 14:40 05.09.2023
Міський голова
Надіслати електронне звернення
Надіслати запит на інформацію
Анонс подій
Подій не заплановано
Посилання
 
 
 
 

 

 
Пошук
Міська владаМіський головаМіська радаКерівний складСтруктураВакансіїЗаходи щодо запобігання корупціїГрафік особистого прийому громадянГрафік виїзних прийомів громадянІнструкція з діловодства у виконавчому комітеті Первомайської міської ради (зі змінами Розпорядження міського голови від 01.04.2020р. №59)ДокументиРезультати поіменного голосуванняРішення Первомайської міської ради Харківської областіРішення виконавчого комітету Первомайської міської радиРозпорядження міського голови з основної діяльностіПроекти рішень Первомайської міської радиПроекти рішень виконавчого комітету Первомайської міської ради Харківської областіПереліки розпоряджень міського голови з основної діяльностіПротоколиАрхів рішень Первомайської міськради Харківської областіАрхів рішень виконавчого комітету Первомайської міськради Харківської областіПрозоре містоБюджет та фінансиПоточна діяльністьДокументиКомунальна власністьЖитлові питанняЗакупівліОчищення владиВідкриті даніДоступ до публічної інформаціїРегуляторна політика
Первомайська міська рада Харківської області >>>