Обережно СКАЗ!
Обережно СКАЗ!

Обережно СКАЗ!

Первомайське відділення Лозівської філії ДУ «Харківський ОЦКПХ МОЗ» інформує

Наразі склалася вкрай напружена ситуація по захворюванню тварин на сказ.

Так за період за період з 27 жовтня по 15 листопада поточного року сказ лабораторно підтверджено у 6 тварин на територіях Первомайської, Біляївської та Олексіївської громад. В м.Первомайський захворіла на сказ безпритульна собака, в інших 5 випадках захворіли домашні тварини (3 собаки, 2 кота).

Внаслідок цього постраждало 11 людей, які зараз отримують профілактичні щеплення від сказу.

              Всього з початку року на територіях 3-х громад від укусів тварин постраждало 50 чоловік, із них отримали щеплення 34.

              Ознаки сказу тварин: головною ознакою захворювання на сказ тварини є зміна її поведінки. З’являються дратівливість, а згодом млявість, втрата уважності, тварина часто лягає, дивно стрибає, здригається у судомах, голос у неї стає хриплим. Дикі звірі втрачають обережність, можуть і вдень, і вночі з’являтися у населених пунктах, нападають на людей і тварин. У поведінці домашніх тварин помітні, найперше, водобоязнь і світлобоязнь.

              Ознаки захворювання у людей: тягучі болі, сверблячка у ділянці укусу, хоч рана давно загоїлась, підвищення температури тіла, головний біль, неспокій, безсоння (такий стан триває 1-3 дні). Потім виникає збудження і затримка дихання, водобоязнь (при спробі пити у хворого виникають судомні скорочення м’язів горла і гортані). З’являються галюцинації, параліч м’язів, що завжди  закінчується смертю.

               Інкубаційний період (момент від укусу хворою твариною до появи клінічних симптомів) триває від 8 до 90 днів, рідше до 1 року, частіше 20-30 днів. Коротка інкубація відзначається при укусі голови, обличчя і кистей рук, довша - при укусі нижніх кінцівок.

              Укуси нещеплених домашніх і диких тварин несуть у собі ризик захворювання на сказ. 

Дії при укусах тварин: - промити рану мильною водою, обробити рану настойкою йоду, обов’язково звернутись до лікаря!

Переглядів: 123
Дата публікації: 11:13 16.11.2023
Міський голова
Надіслати електронне звернення
Надіслати запит на інформацію
Анонс подій
Подій не заплановано
Посилання
 
 
 
 

 

 
Пошук
Міська владаМіський головаМіська радаКерівний складСтруктураВакансіїЗаходи щодо запобігання корупціїГрафік особистого прийому громадянГрафік виїзних прийомів громадянІнструкція з діловодства у виконавчому комітеті Первомайської міської ради (зі змінами Розпорядження міського голови від 01.04.2020р. №59)ДокументиРезультати поіменного голосуванняРішення Первомайської міської ради Харківської областіРішення виконавчого комітету Первомайської міської радиРозпорядження міського голови з основної діяльностіПроекти рішень Первомайської міської радиПроекти рішень виконавчого комітету Первомайської міської ради Харківської областіПереліки розпоряджень міського голови з основної діяльностіПротоколиАрхів рішень Первомайської міськради Харківської областіАрхів рішень виконавчого комітету Первомайської міськради Харківської областіПрозоре містоБюджет та фінансиПоточна діяльністьДокументиКомунальна власністьЖитлові питанняЗакупівліОчищення владиВідкриті даніДоступ до публічної інформаціїРегуляторна політика
Первомайська міська рада Харківської області >>>