Зимові пожежі: причини та профілактика

Інформація

З початком зими та використанням різних опалювальних приладів збільшується ймовірність спалахів. Причини можуть бути пов'язані не тільки з опаленням, але й з недотриманням правил пожежної безпеки в побуті, неправильним монтажем приладів та несправною електропроводкою в будинку. У зимовий період роботи у пожежників стає дедалі більше, оскільки кількість дзвінків про пожежу взимку перевищує кількість ніж в будь-яку іншу пору року.

Основні причини займання:

1. Недотримання правил пожежної безпеки камінних та пічних конструкцій; різні тріщини та зношений метал також сприяють початку займання; закритий димохід сприяє попаданню іскор на поверхні та матеріали, які швидко спалахують.
  2. Неправильне встановлення електро- та нагрівального обладнання; накриття приладів різними тканинами, які провокують появу відкритого вогню у приміщеннях.
  3. Неправильне встановлення газових балонів у побуті та використання газу не за призначенням та для обігріву приміщень; не забувайте провітрювати кімнату з газовим балоном, перевіряйте вентилі перед та після використання, не допускайте дітей та осіб, які не контролюють свої дії до газу.
  4. Несправність електропроводки; не перевантажуйте мережу; змінюйте проводку, якщо це потрібно.
  5. Використання неякісних чи несправних подовжувачів.

Щоб запобігти пожежі на всіх об'єктах необхідно встановити пожежну сигналізацію, що відповідає всім нормам та правилам пожежної безпеки. Звуковий оповіщувач – найефективніший і надійніший спосіб поінформувати людей про виникнення надзвичайної ситуації, що дозволяє вчасно врятувати цінне майно від вогню, забезпечити безпечний вихід з об'єкта, врятувати не лише здоров'я, а й людські життя.

Профілактика пожеж

Перед настанням холодів потрібно перевірити опалювальні прилади та конструкції: чистити димарі від порошкоподібного відкладення — сажі, яка самозаймається і стає вогнищем; оглядати вилки та проводи всіх електрообігрівачів та побутової техніки, вони часто стають непридатними; не залишайте дітей одних із включеними приладами та палаючим паливом у печі; Подбайте про поверхню підлоги навколо опалення, потрібно покрити його негорючим матеріалом і поставити прилад на негорючі підставки.

Дата публікації: 10:51 06.12.2023

Міська владаМіський головаМіська радаКерівний складСтруктураВакансіїЗаходи щодо запобігання корупціїГрафік особистого прийому громадянГрафік виїзних прийомів громадянІнструкція з діловодства у виконавчому комітеті Первомайської міської ради (зі змінами Розпорядження міського голови від 01.04.2020р. №59)ДокументиРезультати поіменного голосуванняРішення Первомайської міської ради Харківської областіРішення виконавчого комітету Первомайської міської радиРозпорядження міського голови з основної діяльностіПроекти рішень Первомайської міської радиПроекти рішень виконавчого комітету Первомайської міської ради Харківської областіПереліки розпоряджень міського голови з основної діяльностіПротоколиАрхів рішень Первомайської міськради Харківської областіАрхів рішень виконавчого комітету Первомайської міськради Харківської областіПрозоре містоБюджет та фінансиПоточна діяльністьДокументиКомунальна власністьЖитлові питанняЗакупівліОчищення владиВідкриті даніДоступ до публічної інформаціїРегуляторна політика