5 порад, як зберегти фізичну активність взимку
5 порад, як зберегти фізичну активність взимку

5 порад, як зберегти фізичну активність взимку

Первомайське відділення Лозівської філії ДУ «Харківський ОЦКПХ МОЗ»

Зимовий сезон може бути важким часом для підтримки фізичної активності через нижчі температури, несприятливу погоду і коротший світловий день. Але рухова активність — один із найкращих способів покращити своє психічне та фізичне здоров'я. 

Регулярна фізична активність – одна з найважливіших речей, які ви можете зробити для свого здоров'я. Вона може покращити здоров'я вашого мозку, допомогти контролювати вагу, знизити ризик захворювань, зміцнити кістки та м'язи та покращити вашу здатність виконувати повсякденну діяльність.

Фахівці CDC нагадують про рекомендацію для дорослих займатися щонайменше 150 хвилин на тиждень фізичною активністю помірної інтенсивності. Спробуйте займатися по 30 хвилин 5 днів на тиждень. Почніть сьогодні з цих простих порад, щоб залишатися активними усю зиму:

1. Прогулянки на природі. Якщо сприятлива погода, заплануйте час протягом дня, щоб насолодитися природою. Прогуляйтеся безпечним районом або парком.

2. Носіть багатошаровий одяг. Надягніть кілька шарів зручного одягу, щоб його можна було легко зняти, коли вам стане тепліше. Багатошаровий одяг допоможе захиститися від перегріву, потовиділення і, зрештою, від переохолодження.

3. Тренуйтеся онлайн. Подумайте про те, щоб налаштуватись на онлайн-тренування. Знайдіть в інтернеті безкоштовні або недорогі відеоролики з вправами, які допоможуть вам займатися аеробікою, танцями чи розтяжкою.

4. Займіться хатніми справами. Якщо погана погода не дозволяє вам виходити на вулицю, шукайте способи займатися фізичною активністю у приміщенні. Робота по дому, така як прибирання, враховується при досягненні ваших цілей з фізичної активності. Викресліть деякі пункти зі свого списку справ, отримавши при цьому користь для здоров'я. Прогулянка або біг вгору і вниз сходами будинку також може стати чудовим тренуванням.

5. Шукайте можливості для волонтерства, пов'язані з фізичною активністю, наприклад, займіться вигулом собак для літніх сусідів або прибиранням снігу. 

Як визначити інтенсивність вашої рухової активності

Щоб відрізнити рухову активність помірної інтенсивності від високої, існує простий тест. Спробуйте говорити під час активності. Якщо ви:

  • важко дихаєте, але можете легко вести розмову – це активність помірної інтенсивності;

  • можете промовити лише кілька слів, перш ніж зробити вдих, – це активність високої інтенсивності.

Рухова активність помірної інтенсивності безпечна для більшості. Але якщо ви маєте хронічні захворювання, надмірну масу тіла чи низьку рухову активність у минулому, обов’язково проконсультуйтесь зі своїм лікарем стосовно типів та обсягів активностей, які вам підійдуть! 

Читайте також:

Як заняття спортом покращує ваш психоемоційний стан та зміцнює психічне здоров’я?

Дбаймо про психічне здоров’я: кілька порад, як його підтримати

Переглядів: 95
Дата публікації: 11:42 04.01.2024
Міський голова
Надіслати електронне звернення
Надіслати запит на інформацію
Анонс подій
Подій не заплановано
Посилання
 
 
 
 

 

 
Пошук
Міська владаМіський головаМіська радаКерівний складСтруктураВакансіїЗаходи щодо запобігання корупціїГрафік особистого прийому громадянГрафік виїзних прийомів громадянІнструкція з діловодства у виконавчому комітеті Первомайської міської ради (зі змінами Розпорядження міського голови від 01.04.2020р. №59)ДокументиРезультати поіменного голосуванняРішення Первомайської міської ради Харківської областіРішення виконавчого комітету Первомайської міської радиРозпорядження міського голови з основної діяльностіПроекти рішень Первомайської міської радиПроекти рішень виконавчого комітету Первомайської міської ради Харківської областіПереліки розпоряджень міського голови з основної діяльностіПротоколиАрхів рішень Первомайської міськради Харківської областіАрхів рішень виконавчого комітету Первомайської міськради Харківської областіПрозоре містоБюджет та фінансиПоточна діяльністьДокументиКомунальна власністьЖитлові питанняЗакупівліОчищення владиВідкриті даніДоступ до публічної інформаціїРегуляторна політика
Первомайська міська рада Харківської області >>>