Первомайська міська рада підписала меморандум про співпрацю з DiXi Group в рамках проєкту з розробки муніципальних енергетичних планів
Первомайська міська рада підписала меморандум про співпрацю з DiXi Group в рамках проєкту з розробки муніципальних енергетичних планів

Первомайська міська рада підписала меморандум про співпрацю з DiXi Group в рамках проєкту з розробки муніципальних енергетичних планів

Первомайська міська територіальна громада стала однією з десяти українських громад, які уклали меморандуми про співпрацю з DiXi Group, що регулюватимуть їхню участь у проєкті розробки муніципальних енергетичних планів за підтримки команди аналітичного центру. Підписання документів стало наступним кроком після першої зустрічі в рамках ініціативи, яка відбулася 15 грудня 2023 року.

В меморандумах викладено засади співпраці між органами місцевого самоврядування та DiXi Group для підготовки Муніципальних енергетичних планів (МЕПів) на період до 2030 року. Документи передбачають, що DiXi Group консультуватиме громади на всіх етапах роботи над планами: під час попереднього збору даних, їхньої розробки та затвердження. А на громади покладається завдання створити координаційну-робочу групу з питань сталого енергетичного розвитку ОТГ та організувати навчання працівників керівного органу щодо «зеленого» відновлення, Європейського зеленого курсу, енергоефективності та інших пов’язаних із «зеленою» енергетикою тем.

«Ми раді перейти до наступного етапу проєкту та закріпити наше партнерство з громадами у меморандумах про співробітництво, – поділилася Вікторія Коваленко, генеральна менеджерка зі сталого розвитку DiXi Group.  – Далі на нас чекає плідна співпраця, яка допоможе громадам-учасницям прокласти шлях до довгострокового “зеленого” переходу. А експерти DiXi Group супроводжуватимуть їх на кожному кроці, допомагаючи знайти найбільш оптимальні та ефективні енергоефективні рішення в процесі розробки МЕПів».

"Дуже цінно для нашої громади і ми щиро раді, що команда аналітичного центру DiXi Group стала надійним партнером у розробці муніципального енергетичного плану. Аналітичний центр DiXi Group надає консультації, здійснює технічну підтримку та супроводжує весь проект розробки муніципального плану: від початку - попереднього збору даних, під час розробки та до затвердження. Муніципальний енергетичний план - дорожня карта, що дає можливість рухатись до поставлених енергетичних цілей в громаді."- зауважив перший заступник міського голови Антон Орєхов.

Паралельно із підписанням меморандумів технічні експерти проєкту розпочали оцінювання енергетичної ситуації у відібраних громадах, їх потреб в енергетичних потужностях та ресурсозабезпеченості. За результатами цієї оцінки експерти нададуть звіти, що закладуть основу для підготовки проєктів МЕПів.

Муніципальні енергетичні плани для громад розробляються в рамках проєкту, що реалізується громадською організацією DiXi Group за підтримки  уряду Нідерландів (програма MATRA) та Європейського кліматичного фонду (ECF).

До переліку учасників увійшли громади з шести українських областей: с. Білогородка Київської області, м. Вознесенськ та м. Новий Буг Миколаївської області, м. Балта Одеської області, м. Полтава, с. Краснокутськ та м. Первомайський Харківської області, а також м. Корюківка, м. Мена та м. Ніжин Чернігівської області.

В рамках ініціативи вони отримають підтримку від експертів DiXi Group, щоб визначити цілі та шляхи реалізації МЕПів, виходячи з регіону розташування, законодавчої бази, міжнародних зобов’язань, вимог європейського енергетичного законодавства, а також власних фінансових можливостей. Розробка місцевих енергетичних планів до 13 листопада 2024 року є обов’язковою згідно з Законом України «Про енергетичну ефективність».

Про DiXi Group:

DiXi Group – український аналітичний центр, що працює у сфері енергетики з 2008 року. Ми співпрацюємо з урядовцями, політиками, журналістами та міжнародними партнерами для модернізації енергетичного сектору та майбутнього членства України в ЄС. https://dixigroup.org/, https://www.facebook.com/dixiUA

Переглядів: 138
Дата публікації: 13:45 09.02.2024
Міський голова
Надіслати електронне звернення
Надіслати запит на інформацію
Анонс подій
Подій не заплановано
Посилання
 
 
 
 

 

 
Пошук
Міська владаМіський головаМіська радаКерівний складСтруктураВакансіїЗаходи щодо запобігання корупціїГрафік особистого прийому громадянГрафік виїзних прийомів громадянІнструкція з діловодства у виконавчому комітеті Первомайської міської ради (зі змінами Розпорядження міського голови від 01.04.2020р. №59)ДокументиРезультати поіменного голосуванняРішення Первомайської міської ради Харківської областіРішення виконавчого комітету Первомайської міської радиРозпорядження міського голови з основної діяльностіПроекти рішень Первомайської міської радиПроекти рішень виконавчого комітету Первомайської міської ради Харківської областіПереліки розпоряджень міського голови з основної діяльностіПротоколиАрхів рішень Первомайської міськради Харківської областіАрхів рішень виконавчого комітету Первомайської міськради Харківської областіПрозоре містоБюджет та фінансиПоточна діяльністьДокументиКомунальна власністьЖитлові питанняЗакупівліОчищення владиВідкриті даніДоступ до публічної інформаціїРегуляторна політика
Первомайська міська рада Харківської області >>>