Смерть від сказу

Інформація для населення

Мешканець селища Печеніги Чугуївського району Харківської області  у віці 59 років помер від сказу. Він був покусаний власною кішкою, яка згодом загинула.  За медичною допомогою з приводу укусу хворий не звертався, в зв’язку з чим не отримував антирабічне лікування.

На протязі останніх 10 років на території Харківської області було зареєстровано 3 випадки сказу у людини – у 2015, 2022 та 2024 роках. У всіх випадках ушкодження були отримані від власних тварин, антирабічне лікування постраждалі  не отримували не усвідомлюючи небезпеки.

Що необхідно знати про сказ? Сказ – хвороба невиліковна, вона завжди призводить до летального наслідку.

У разі виникнення у людини захворювання врятувати хворого вже неможливо. Сказ завжди завершується смертю !!!

Врятувати людину можливо лише шляхом антирабічного лікування. При укусі домашньою чи дикою твариною будь-якої тяжкості та локалізації необхідно промити рану водою з милом, обробити край рани розчином йоду (лише ним!) та негайно звернутися до лікувального закладу. Чим раніше вас огляне лікар, тим більша ймовірність уникнути захворювання. Антирабічне лікування призначається лікарем з урахуванням всіх обставин виникнення ушкоджень, нанесених людині твариною.

Антирабічна допомога надається безкоштовно в лікувальному закладі за місцем проживання.

Вакцинація проводиться сучасними вакцинами. «40 щеплень у живіт» –фейк. Курс вакцинації складається з 5 щеплень. Лікувальні заклади в достатній кількості забезпечені антирабічними препаратами.

Ваше здоровя та життя залежить від Ваших дій!!

Дата публікації: 09:26 01.03.2024

Міська владаМіський головаМіська радаКерівний складСтруктураВакансіїЗаходи щодо запобігання корупціїГрафік особистого прийому громадянГрафік виїзних прийомів громадянІнструкція з діловодства у виконавчому комітеті Первомайської міської ради (зі змінами Розпорядження міського голови від 01.04.2020р. №59)ДокументиРезультати поіменного голосуванняРішення Первомайської міської ради Харківської областіРішення виконавчого комітету Первомайської міської радиРозпорядження міського голови з основної діяльностіПроекти рішень Первомайської міської радиПроекти рішень виконавчого комітету Первомайської міської ради Харківської областіПереліки розпоряджень міського голови з основної діяльностіПротоколиАрхів рішень Первомайської міськради Харківської областіАрхів рішень виконавчого комітету Первомайської міськради Харківської областіПрозоре містоБюджет та фінансиПоточна діяльністьДокументиКомунальна власністьЖитлові питанняЗакупівліОчищення владиВідкриті даніДоступ до публічної інформаціїРегуляторна політика