Чим небезпечні кліщі та як від них захиститися

Первомайське відділення Лозівської філії ДУ «Харківський ОЦКПХ МОЗ» інформує

З початком теплого сезону ми проводимо більше часу на природі, де є можливість «спіймати» кліща. Кліщ – це дуже небезпечна комаха, яка є переносником багатьох захворювань, у тому числі  кліщового енцефаліту та бореліозу (хвороба Лайма) – тяжких хвороб, що можуть призводити до інвалідізації та смерті.

Кліщі зазвичай заселяють відкриту місцевість, можуть існувати на територіях дачних  ділянок, приватних домогосподарств, парків.

Найчастіше вони перебувають у траві на висоті 20-60 сантиметрів і лише зрідка потрапляють на невисокі кущові рослини.

Сезон їх активності починається відразу після сходження снігу, досягає максимуму наприкінці травня – початку червня та закінчується у серпні – жовтні.

Як і від інших життєвих неприємностей, стовідсоткового захисту від кліщів не існує. Але є способи, які значно знизять ризики їх присмоктування до тіла.

При відвідуванні паркових зон, скверів, лісових масивів, територій, прилеглих до водойм, необхідно одягати захисний одяг.

Головна вимога безпеки – залишити щонайменше відкритих поверхонь шкіри. Перевагу необхідно надавати одягу світлого кольору  із довгими рукавами та холошами, які щільно прилягають до зап’ястя  та  щиколоток. На голову бажано одягти капюшон або хустку, які захищають шию.

Уберегти себе та свого улюбленця від кліщів можна за допомогою репелентів (засоби, що відлякують кліщів), які є у вільному продажу.

При поверненні додому необхідно зняти із себе весь одяг, прийняти душ, оглянути одяг та шкіру.

У випадку  виявлення на тілі кліща, необхідно  відразу звернутися до лікаря, де вам допоможуть видалити кліща і проконсультують щодо подальших дій.

У ДУ «Харківський ОЦКПХ МОЗ» проводять дослідження кліщів на збудників кліщового бореліозу, моноцитарного ерліхіозу та гранулоцитарного анаплазмозу. Детальніше за телефоном (057) 315-02-27.

Дата публікації: 11:10 10.05.2024
Нові та оновлені сторінки

Міська владаМіський головаМіська радаКерівний складСтруктураВакансіїЗаходи щодо запобігання корупціїГрафік особистого прийому громадянГрафік виїзних прийомів громадянІнструкція з діловодства у виконавчому комітеті Первомайської міської ради (зі змінами Розпорядження міського голови від 01.04.2020р. №59)ДокументиРезультати поіменного голосуванняРішення Первомайської міської ради Харківської областіРішення виконавчого комітету Первомайської міської радиРозпорядження міського голови з основної діяльностіПроекти рішень Первомайської міської радиПроекти рішень виконавчого комітету Первомайської міської ради Харківської областіПереліки розпоряджень міського голови з основної діяльностіПротоколиАрхів рішень Первомайської міськради Харківської областіАрхів рішень виконавчого комітету Первомайської міськради Харківської областіПрозоре містоБюджет та фінансиПоточна діяльністьДокументиКомунальна власністьЖитлові питанняЗакупівліОчищення владиВідкриті даніДоступ до публічної інформаціїРегуляторна політика