Меланома:профілактика, самоогляд та раннє виявлення рятують життя.
Меланома:профілактика, самоогляд та раннє виявлення рятують життя.

Меланома:профілактика, самоогляд та раннє виявлення рятують життя.

З метою профілактики неінфекційних захворювань серед населення громади, формування здорового способу життя, Первомайське відділення Лозівської філії ДУ «Харківський ОЦКПХ МОЗ» інформує для ознайомлення тему: «Місяць обізнаності про меланому»

Травень – місяць обізнаності про меланому. Мета його - підкреслити зростаючу поширеність цього онкологічного захворювання. За даними ВООЗ щорічно у всьому світі реєструється приблизно 48 000 смертей, пов’язаних з меланомою.

Меланома – злоякісна пухлина, яка переважно локалізується в шкірі, розповсюджується через лімфу і кров майже в усі органи. Зазвичай метастази з’являються протягом першого року від початку захворювання.  Це невиліковна хвороба лише у тому випадку, коли вона виявлена запізно. При вчасному виявленні призначене лікування з хірургічним видаленням пухлини рятує життя.

Меланома представляє собою утворення на шкірі з характерними особливостями, які легко запам'ятати завдяки абревіатурі “АКОРД»: А – асиметрія, К – край (нечіткий розмитий, з зазубринами чи нерівностями), О – окрас (зміна забарвлення), Р – розмір (збільшення вшир або вгору), динаміка (будь-які зміни в структурі шкіряного покриву: сухість, лущення, кровоточивість, випадіння волосся з невуса тощо).

У разі, якщо ви виявили у себе хоча б щось із цього переліку, слід негайно звернутись до фахівця – дерматолога.

Подібні самоогляди необхідно проходити кожній людині, але особливо важливо це для людей, які потрапляють у групу ризику. Серед них ті, у кого:

- світла шкіра, волосся й очі;

- робота або відпочинок пов’язані з частим перебуванням на сонці;

- багато пігментних плям, родимок, є атипові родимки;

- були сонячні опіки в дитинстві або дорослому віці;

- траплялися випадки меланоми в сім’ї;

- наявна історія відвідування солярію;

- ослаблена імунна система.

Для зменшення ризику розвитку цієї пухлини необхідно дотримуватись простих правил:

● уникайте сонця опівдні, обмежуйте перебування на сонці з 10 до 16 години;

● не користуйтеся соляріями або лампами для штучної засмаги;

● уникайте сонячних опіків шкіри – застосовуйте захисні креми, прикривайте руки та ноги, надягайте капелюх;

● уникайте травмування шкіри в ділянці родимок;

● не заклеюйте родимки, це більше зашкодить, оскільки створює парниковий ефект;

● уникайте контакту шкіри в ділянці родимок із хімічними подразниками.

Захищайте від сонця і дітей. Щоб в організмі сформувався вітамін Д, достатньо 15-10 хвилин, коли сонце потрапляє на ділянки обличчя та руки.

Не нехтуйте цими простими правилами, будьте уважними до себе. І будьте здорові!

Переглядів: 144
Дата публікації: 16:00 21.05.2024
Міський голова
Надіслати електронне звернення
Надіслати запит на інформацію
Анонс подій
Подій не заплановано
Посилання
 
 
 
 

 

 
Пошук
Міська владаМіський головаМіська радаКерівний складСтруктураВакансіїЗаходи щодо запобігання корупціїГрафік особистого прийому громадянГрафік виїзних прийомів громадянІнструкція з діловодства у виконавчому комітеті Первомайської міської ради (зі змінами Розпорядження міського голови від 01.04.2020р. №59)ДокументиРезультати поіменного голосуванняРішення Первомайської міської ради Харківської областіРішення виконавчого комітету Первомайської міської радиРозпорядження міського голови з основної діяльностіПроекти рішень Первомайської міської радиПроекти рішень виконавчого комітету Первомайської міської ради Харківської областіПереліки розпоряджень міського голови з основної діяльностіПротоколиАрхів рішень Первомайської міськради Харківської областіАрхів рішень виконавчого комітету Первомайської міськради Харківської областіПрозоре містоБюджет та фінансиПоточна діяльністьДокументиКомунальна власністьЖитлові питанняЗакупівліОчищення владиВідкриті даніДоступ до публічної інформаціїРегуляторна політика
Первомайська міська рада Харківської області >>>