Всесвітній тиждень серцевого ритму
Всесвітній тиждень серцевого ритму

Всесвітній тиждень серцевого ритму

Первомайське відділення Лозівської філії ДУ «Харківський ОЦКПХ МОЗ» інформує

Всесвітній тиждень серцевого ритму триває протягом семи днів, в цьому році - з 4 по 10 червня. Мета заходу - закликати людей регулярно вимірювати пульс, сприяти поліпшенню діагностики та лікування тих, хто страждає на аритмію, вживати заходів щодо профілактики аритмії.

Аритмії серця - група порушень діяльності серця, пов’язаних з розладом ритмічності, послідовності та сили скорочень серцевого м’яза. Основні форми аритмій серця: прискорення скорочень серця (тахікардія), сповільнення (брадикардія), приступи серцебиття (зокрема, пароксизмальна тахікардія), асинхронне скорочення передсердь і шлуночків серця (миготлива аритмія) тощо. В Україні нараховується майже 1,5 млн. людей з діагнозом “миготлива аритмія”, яка збільшує ризик інсульту у 3-5 разів.

Симптоми порушення правильного ритму серця: відчуття незвичного ритму роботи серця: прискорене, сповільнене серцебиття, відчуття перебоїв в роботі серця; біль або тиск в грудній клітці, відчуття потемніння в очах, задишка, запаморочення, втрата свідомості.

Причини виникнення аритмії.

Аритмія виникає як ускладнення артеріальної гіпертензії, ішемічної хвороби серця, цукрового діабету, захворювань щитовидної залози та інших розладів ендокринної системи. Вона може розвиватися внаслідок порушень мозкового кровообігу, стресів, тютюнопаління, вживання алкоголю, наркотичних речовин та може призвести до розвитку гострої чи хронічної серцевої недостатності, раптової серцевої смерті.

Індикатором роботи серця є пульс, який у стані спокою у дорослої людини має складати 60-90 ударів за хвилину. Щоб попередити захворювання - кожній людині, а особливо тим, хто має скарги на роботу серця, потрібно контролювати свій пульс.

При виявленні симптомів аритмії потрібно негайно звернутися до лікаря для обстеження та подальшого індивідуального підбору методу лікування.

Заходи з профілактики аритмії:

уникайте стресів, фізичних та емоційних навантажень;

дотримуйтесь режиму дня: спіть щонайменше 8 годин на добу, регулярно здійснюйте прогулянки на свіжому повітрі, робіть помірні фізичні навантаження;

споживайте здорову їжу: відмовтесь від занадто жирних, калорійних продуктів та тих, що містять велику кількість штучних добавок; обов'язково включайте до раціону харчування фрукти та овочі - вони містять вітаміни С, групи B, біотин, карнітин, кальцій та магній, які сприяють покращенню провідності серцевих імпульсів та живленню серцевого м’яза;

відмовтесь від шкідливих звичок (куріння, алкоголю);

контролюйте рівень холестерину та артеріального тиску;

регулярно відвідуйте лікаря для періодичних обстежень.

Будьте здорові, контролюйте свій пульс та нехай Ваше серце завжди працює ритмічно!

Переглядів: 54
Дата публікації: 15:13 04.06.2024
Міський голова
Надіслати електронне звернення
Надіслати запит на інформацію
Анонс подій
Подій не заплановано
Нові та оновлені сторінки
Відшкодування вартості отриманих послуг при самостійному санаторно-курортному лікуванні на території   18.06.2024
СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ ПЕРВОМАЙСЬКОЇ МІСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ НА ПЕРІОД 2024‑2   18.06.2024
Щомісячна адресна грошова допомога дітям загиблих (померлих) захисників і захисниць України   12.06.2024
Щомісячна адресна грошова допомога на оплату житлово-комунальних послуг   12.06.2024
Звіт про періодичне відстеження результативності рішення міської ради від 11.09.2014 №1051-61/6 "Про   07.06.2024
Виплата часткової компенсації за виготовлення та встановлення пам’ятних знаків (надгробків) на могил   03.06.2024
Компенсація оплати за навчання захисникам і захисницям України   03.06.2024
Співпраця з КНП "Центр Життєстійкості". Про надання послуги життєстійкості   03.06.2024
соціальна картка Терцентр   22.05.2024
соціальна картка Життєстійкість   22.05.2024
Посилання
 
 
 
 

 

 
Пошук
Міська владаМіський головаМіська радаКерівний складСтруктураВакансіїЗаходи щодо запобігання корупціїГрафік особистого прийому громадянГрафік виїзних прийомів громадянІнструкція з діловодства у виконавчому комітеті Первомайської міської ради (зі змінами Розпорядження міського голови від 01.04.2020р. №59)ДокументиРезультати поіменного голосуванняРішення Первомайської міської ради Харківської областіРішення виконавчого комітету Первомайської міської радиРозпорядження міського голови з основної діяльностіПроекти рішень Первомайської міської радиПроекти рішень виконавчого комітету Первомайської міської ради Харківської областіПереліки розпоряджень міського голови з основної діяльностіПротоколиАрхів рішень Первомайської міськради Харківської областіАрхів рішень виконавчого комітету Первомайської міськради Харківської областіПрозоре містоБюджет та фінансиПоточна діяльністьДокументиКомунальна власністьЖитлові питанняЗакупівліОчищення владиВідкриті даніДоступ до публічної інформаціїРегуляторна політика
Первомайська міська рада Харківської області >>>