Призов-2020: карантин вносить корективи

Сьогодні постає все більше питань щодо призову юнаків віком 18-19 років, які закінчують школи/коледжі, але не встигають вступити на навчання до вузів. Причина – призов продовжено внаслідок карантину. Оскільки зазвичай відстрочку можна отримати виключно вже під час навчання, ситуацію, що склалася, роз’яснює юристка Мережі правового розвитку Наталія Куликова.

Відповідно до указу Президента України від 16.01.2020 № 13 “Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2020 році” (зі змінами), протягом травня-липня поточного року визначено проведення чергового призову громадян України на строкову військову службу.
Згідно із законом України “Про військовий обов’язок та військову службу”, на строкову військову службу призиваються придатні для цього за станом здоров’я громадяни України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та старші особи, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу.
Пунктом 5 Розпорядження Кабінету міністрів України від 26.02.2020 № 179-р “Про затвердження чисельності громадян України, що підлягають призову на строкову військову службу, обсягу видатків для проведення для проведення призову у травні — липні 2020 року” (зі змінами) визначено, що призов громадян України віком 18-19 років проводиться за їхнім бажанням (за письмовою заявою).
Крім того, Міністр оборони України направив листа до голів призовних комісій всіх рівнів, у якому рекомендовано розглядати питання надання відстрочки від призову на строкову військову службу придатним за станом здоров’я громадянам України віком 18-19 років відповідно до частини 15 статті 17 Закону України “Про військовий обов’язок та військову службу”.
Відповідно до згаданої статті, у випадках, не передбачених цим Законом, відстрочка від призову на строкову військову службу може бути надана призовникам згідно з рішеннями призовної комісії Автономної Республіки Крим, обласних та Київської міської призовних комісій за поданням районних (міських) призовних комісій.
Зважаючи на такі умови, за рішенням призовної комісії юнакам віком 18-19 років, які закінчили навчання у школах/коледжах/ліцеях та не встигли вступити до вищих навчальних закладів, за їхнім бажанням має надаватися відстрочка від призову на строкову службу.

Дата публікації: 08:28 16.07.2020
Нові та оновлені сторінки
Соціально-економічний паспорт Первомайської міської територіальної громади за 2021 рік   01.07.2022
ЗВІТ про періодичне відстеження результативності рішення Первомайської міської ради №934-47/7 від26.   01.07.2022